Готовність до холодів, стан укриттів у закладах освіти й соціального захисту та нагальні питання життєдіяльності громад Прилуцького району у час війни — фокус уваги під час робочого візиту начальника ОВА В’ячеслава Чауса. В усіх відвіданих закладах — централізоване опалення, окрім…
Ще шість громад Чернігівщини отримали шанс створити сучасний ЦНАП

Інституційну пітримку у створенні, модернізації та трансформації Центру надання адміністартивних послуг мають можливість отримати шість громад з Чернігівської області: Парафіївська, Линовицька, Малодівицька, Ніжинська, Новобілоуська, Плисківська та Прилуки. Всі вони відібрані в якості учасників четвертого раунду відбору учасників Фази Впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення / модернізації центрів надання адміністративних послуг.
З 1 серпня громади будуть відвідувати експерти програми, які проаналізують відповідність наданих заявок та спроможність громад виконати проект. Протягом серпня-грудня 2019 року для спроможних громад будуть розроблені технічні завдання для створення чи модернізації ЦНАП.
З кожною з громад, які стали учасниками відбору, постійно працюють представники Чернігівського ЦРМС. Вони надають методичну підтримку в заповненні заявок, консультують з питань створення та модернізації ЦНАПів. Також організовують навчальні візити та інформаційні сесії в сфері покращення якості надання адміністративних послуг.
“Кожен ЦНАП – це нова якість надання адміністративних послуг в громадах, орієнтованих на людину, громадянина, незалежно від його віку, статі, соціальної приналежності. Водночас ЦНАП – це “обличчя” місцевої влади, точка розвитку громади та потенційний майданчик для розбудови місцевої демократії”, – переконаний Микола Стасюк, радник з муніципальних послуг Чернігівського ЦРМС.
Нагадаємо, що у квітні 2019 року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила четвертий раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, проаналізувала 179 заявок з 24 областей України та відібрала 150 для подальшого аналізу спроможності громад та розробки технічних завдань для створення чи модернізації ЦНАП.