Новини

Представників ОТГ вчили як розпоряджатись землею

Одним із найбільш важливих та вартісних ресурсів громад – це земля. І саме для того, щоб навчити представників ОТГ Чернігівщини орієнтуватися в земельному законодавстві, містобудуванні, просторовому плануванні та інших пов’язаних питаннях, був організований тренінг «Організація та проведення земельних торгів». Навчання проводив Чернігівський Цент розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Тренінг проводив Роман Романко, експерт з питань просторового планування Програми «U-LEAD з Європою».

У вступному слові Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС, підкреслила важливість розуміння громадами тих ресурсів, якими вони володіють, і ефективне використання їх для свого розвитку та підвищення спроможності.

Під час навчання учасники ознайомилися із таким інструментом управління земельними ресурсами, як організація та проведення земельних торгів і аукціонів. Роман Романко розповів про види і типи земельних торгів, пояснив відмінності між них та особливості організації.

За його словами, основним ресурсом для громад є земля, багато з них прагнуть розширити межі населених пунктів та ефективно розпоряджатися цим ресурсом.

«У ОТГ спостерігається брак кваліфікованих кадрів у напрямку просторового планування. Фахівці, які працюють в даній галузі, часто не мають вищої освіти в цій сфері. Запросити спеціалістів не завжди є можливість. Саме тому існує необхідність розвитку власного кадрового потенціалу громад, підвищення кваліфікації тих працівників, які вже працюють. Під час тренінгу розглянули земельне законодавство, організацію земельних торгів, навчилися підбирати земельні ділянки державної чи комунальної власності та готувати лоти для продажу на земельних торгах», – розповів експерт.

Джерело: Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Оголошення/Вакансії/Анонси,

Представників ОТГ вчили як розпоряджатись землею

Одним із найбільш важливих та вартісних ресурсів громад – це земля. І саме для того, щоб навчити представників ОТГ Чернігівщини орієнтуватися в земельному законодавстві, містобудуванні, просторовому плануванні та інших пов’язаних питаннях, був організований тренінг «Організація та проведення земельних торгів». Навчання…

У Козелецькому ЦНАПі консультуватимуть із юридичних питань

22 квітня у приміщенні Козелецького ЦНАПу (Козелець, вул.Соборності, 27) буде здійснюватись прийом громадян спеціалістами Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує надання правової допомоги такій категорії осіб: особи, які перебувають на обліку…

У Городнянській ОТГ вчитимуть управляти власним житлом

У Городнянській ОТГ майже усі мешканці багатоквартирних будинків громади не визначилися з формою управління. Більшість з них займає досить пасивну позицію щодо змін в управлінні будинками та, зокрема, не розуміє доцільність створення ОСББ. Згідно із законодавством власники квартир мають самостійно…

Карта децентралізації: як Чернігівщину можуть поділити на райони

Чотири замість 22-х: стільки районів пропонують залишити на Чернігівщині. Якщо раніше про це говорили деякі народні депутати, то зараз такі плани вже в Уряді. Сьогодні у інформаційних матеріалах, поширених Кабінетом міністрів України, наведено цифри та факти із реформи децентралізації влади….

Скільки грошей дадуть на підтримку ОТГ у 2019-му

Загальний ресурс місцевих бюджетів у 2019 році становитиме 573,1 млрд грн, з яких власні доходи місцевих бюджетів – 292,3 млрд грн, що більше на 41,8 млрд грн, у порівнянні із затвердженими місцевими бюджетами на 2018 рік, або на 16,7%. Так…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: