Новини

Ніщо так не стимулює об’єднатися, як прагнення заощадити

Раніше за світло у місцях загального користування ми сплачували більше 5 тисяч на місяць, зараз – вдвічі менше, – зазначає голова правління чернігівського ОСББ «Кошового 35» Володимир Сергієнко.

Чернігівське ОСББ «Кошового 35» (4 під’їзди, 180 квартир – по чернігівським міркам середнє) мало кілька спроб утворення. Перша – ще у 2012 році. Зрештою діяльність розпочало у 2017.

Тариф на утримання будинку давно був невиправданим. Про якість обслуговування і говорити годі. Треба було щось змінювати. Володимир Сергієнко вже давно казав, що маємо своєму майну давати раду самостійно. Він вивчав законодавство, знав механізм створення ОСББ та і загалом чоловік толковий, тож ризикнули, але лише під його відповідальність. Зараз тішимося, що так все сталося,- діляться мешканці будинку.

Сам же голова правління зауважує, що головний аргумент для зібрання – можливість контролювати всі витрати.

Як кажуть керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, мешканці не завжди бачать у створені ОСББ пряму вигоду для себе або ж бояться щось змінювати, хоч давно і не задоволені послугами ЖЕКу. Більш того, до 2014-2015 років ініціатори такого процесу відчували сильний спротив влади на місцях.

У Чернігові до цього існували буквально кілька ОСББ. Після підписання ж Угоди про асоціацію в країні розпочалися реформи, зокрема і сфери житлово-комунального обслуговування. Тож люди повірили в ОСББ після того, як вітчизняне законодавство максимально вдосконалили. А всі відносини між співвласниками такого будинку чітко прописали у відповідному Законі України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

А ще з’явилася інформаційна та фінансова допомога для ОСББ, зокрема й від країн ЄС.

Результат не забарився: в Чернігові вже зареєстровані 106 ОСББ. Їх кількість поступово збільшується: на початок 2019-го їх налічувалося 95.

За словами Володимира Сергієнка, першу економію їх ОСББ отримало на рахунках за освітлення. Після того, як замінили лампи розжарювання на LED-освітлення у під’їздах.

Володимир Сергієнко

Також брали участь у програмі «теплих кредитів». Замінили двері у тамбурах. Стало набагато тепліше та затишніше. Цього року Кабмін теж виділив чималу суму на таку програму. Подаватимемося, – продовжує розповідь про складові успіху Володимир Сергієнко.

Додатковий «пряник» для тих, хто об’єднався в ОСББ пропонує міська влада Чернігова: програму відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження. Тобто на проведення загальнобудинкових заходів з підвищення енергоефективності від 40% вартості кредиту відшкодовує держава через уповноважені банки і плюс стільки ж – бюджет міста. Тільки за першу половину цього року документи для одержання коштів від міста за цією програмою подало 21 ОСББ.

Придивляємось до міської програми з відшкодування частини витрат на утеплення чи ремонт. Вивчаємо, радимося з колегами, – каже Володимир Сергієнко.

Втім, головним двигуном усіх процесів є, звичайно ж, люди.

Маючи двох дітей, ще у 2007 році я почав сам, а потім й інші мешканці підключилися, наводити лад біля будинку. Там підфарбували, там полагодили. Тоді це було за свій кошт. З появою ОСББ шукаємо інші шляхи робити двір красивішим. Приємно, що і мешканці будинку стали більш бережливо ставитися до того, що їх оточує та проявляють ініціативу. От наприклад квіти на клумбах бережливо висаджують наші господарочки. Поливаємо по черзі. Все ж робимо для себе, – розповідає Володимир Сергієнко.

До слова, оформлення прибудинкової території зазначеного ОСББ не раз ставили у приклад на загальноміських нарадах у муніципалітеті. Мешканці будинку зауважують, що голова правління і надалі не гребує рутинною роботою, наприклад влітку траву викосити. А після наведення ладу, у двір ОСББ відпочити заходять і мешканці сусідніх багатоквартирок.


І хоч «Кошового 35» поки не має сонячних панелей на даху та суперсучасного теплового обладнання, однак співвласники будинку вже знають, що головне – ставити мету і крокувати до неї разом. Адже великий успіх починається з маленьких перемог.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Чернігівська,

Про одне із чернігівських ОСББ: усе можливо, якщо схотіти разом

Раніше за світло у місцях загального користування ми сплачували більше 5 тисяч на місяць, зараз – вдвічі менше, – зазначає голова правління ОСББ «Кошового 35» Володимир Сергієнко. Отримали такий результат завдяки заміні ламп розжарювання на LED-освітлення. ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного…

Ніщо так не стимулює об’єднатися, як прагнення заощадити

Раніше за світло у місцях загального користування ми сплачували більше 5 тисяч на місяць, зараз – вдвічі менше, – зазначає голова правління чернігівського ОСББ «Кошового 35» Володимир Сергієнко. Чернігівське ОСББ «Кошового 35» (4 під’їзди, 180 квартир – по чернігівським міркам…

У Чернігові запросять професійних аудиторів щоб вивчить стан справ з міською ТЕЦ

Рішення «Про недодержання умов продовження терміну дії договору оренди цілісного майнового комплексу КЕП «Чернігівська ТЕЦ» прийняли 25 червня депутати Чернігівської міської ради. Суть рішення: відміна терміну оренди компанією «ТехНова» майна ТЕЦ до 2033 року й повернення до строку за попереднім…

У Чернігові хочуть ліквідувати Новозаводську та Деснянську районні ради

У міській раді вперше офіційно підтвердили: хочуть ліквідувати Новозаводську та Деснянську районні ради. ВІдтак на найближчу сесію міської ради пропонують рішення про неутворення Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад. Це стосуватиметься вже наступного (восьмого) скликання, тобто до виборів…

У Чернігові відкрили “Прозорий офіс” – надаватиме соціальні та адмінпослуги

У Чернігові відкрили Центр надання соціальних послуг та інших адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс». Знаходиться у приміщенні Новозаводської районної ради, що по вул.Мазепи, 19. Тут прийматимуть громадян працівники районного управління праці та соціального захисту населення, фахівці головного управління Пенсійного…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: