Новини

Ніщо так не стимулює об’єднатися, як прагнення заощадити

Раніше за світло у місцях загального користування ми сплачували більше 5 тисяч на місяць, зараз – вдвічі менше, – зазначає голова правління чернігівського ОСББ «Кошового 35» Володимир Сергієнко.

Чернігівське ОСББ «Кошового 35» (4 під’їзди, 180 квартир – по чернігівським міркам середнє) мало кілька спроб утворення. Перша – ще у 2012 році. Зрештою діяльність розпочало у 2017.

Тариф на утримання будинку давно був невиправданим. Про якість обслуговування і говорити годі. Треба було щось змінювати. Володимир Сергієнко вже давно казав, що маємо своєму майну давати раду самостійно. Він вивчав законодавство, знав механізм створення ОСББ та і загалом чоловік толковий, тож ризикнули, але лише під його відповідальність. Зараз тішимося, що так все сталося,- діляться мешканці будинку.

Сам же голова правління зауважує, що головний аргумент для зібрання – можливість контролювати всі витрати.

Як кажуть керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, мешканці не завжди бачать у створені ОСББ пряму вигоду для себе або ж бояться щось змінювати, хоч давно і не задоволені послугами ЖЕКу. Більш того, до 2014-2015 років ініціатори такого процесу відчували сильний спротив влади на місцях.

У Чернігові до цього існували буквально кілька ОСББ. Після підписання ж Угоди про асоціацію в країні розпочалися реформи, зокрема і сфери житлово-комунального обслуговування. Тож люди повірили в ОСББ після того, як вітчизняне законодавство максимально вдосконалили. А всі відносини між співвласниками такого будинку чітко прописали у відповідному Законі України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

А ще з’явилася інформаційна та фінансова допомога для ОСББ, зокрема й від країн ЄС.

Результат не забарився: в Чернігові вже зареєстровані 106 ОСББ. Їх кількість поступово збільшується: на початок 2019-го їх налічувалося 95.

За словами Володимира Сергієнка, першу економію їх ОСББ отримало на рахунках за освітлення. Після того, як замінили лампи розжарювання на LED-освітлення у під’їздах.

Володимир Сергієнко

Також брали участь у програмі «теплих кредитів». Замінили двері у тамбурах. Стало набагато тепліше та затишніше. Цього року Кабмін теж виділив чималу суму на таку програму. Подаватимемося, – продовжує розповідь про складові успіху Володимир Сергієнко.

Додатковий «пряник» для тих, хто об’єднався в ОСББ пропонує міська влада Чернігова: програму відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження. Тобто на проведення загальнобудинкових заходів з підвищення енергоефективності від 40% вартості кредиту відшкодовує держава через уповноважені банки і плюс стільки ж – бюджет міста. Тільки за першу половину цього року документи для одержання коштів від міста за цією програмою подало 21 ОСББ.

Придивляємось до міської програми з відшкодування частини витрат на утеплення чи ремонт. Вивчаємо, радимося з колегами, – каже Володимир Сергієнко.

Втім, головним двигуном усіх процесів є, звичайно ж, люди.

Маючи двох дітей, ще у 2007 році я почав сам, а потім й інші мешканці підключилися, наводити лад біля будинку. Там підфарбували, там полагодили. Тоді це було за свій кошт. З появою ОСББ шукаємо інші шляхи робити двір красивішим. Приємно, що і мешканці будинку стали більш бережливо ставитися до того, що їх оточує та проявляють ініціативу. От наприклад квіти на клумбах бережливо висаджують наші господарочки. Поливаємо по черзі. Все ж робимо для себе, – розповідає Володимир Сергієнко.

До слова, оформлення прибудинкової території зазначеного ОСББ не раз ставили у приклад на загальноміських нарадах у муніципалітеті. Мешканці будинку зауважують, що голова правління і надалі не гребує рутинною роботою, наприклад влітку траву викосити. А після наведення ладу, у двір ОСББ відпочити заходять і мешканці сусідніх багатоквартирок.


І хоч «Кошового 35» поки не має сонячних панелей на даху та суперсучасного теплового обладнання, однак співвласники будинку вже знають, що головне – ставити мету і крокувати до неї разом. Адже великий успіх починається з маленьких перемог.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Чернігівська,

Медичні заклади області отримали ще чотири автомобілі

Центри первинної медико-соціальної допомоги Чернігівщини поповнилися автомобілями «Renault Duster». По одній новій машині отримали сільські амбулаторії Ічнянського та Сосницького районів, дві – Чернігівського району. Транспорт закуплений за рахунок коштів державного бюджету та співфінансування з місцевого. Використовуватиметься для потреб лікарів первинної ланки, які…

Міський голова Чернігова про перспективи бюджету-2020

Сьогодні, 13 листопада, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко взяв участь у прес-брифінгу на тему: «Бюджет 2020 – це згортання децентралізації. Як вижити громадам?». Цей захід проводився Асоціацією міст України в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради. Під час…

Де взяти гроші на реалізацію спільної ідеї

Більше мільйона гривень на паркову зону біля власного будинку знайти реально. Про це знають мешканці будинку №4 по вулиці 1-ї Гвардійської Армії у Чернігові. У народі цей будинок називають «китайською стіною», адже має багато під’їздів, а значить і велику загальну…

Про одне із чернігівських ОСББ: усе можливо, якщо схотіти разом

Раніше за світло у місцях загального користування ми сплачували більше 5 тисяч на місяць, зараз – вдвічі менше, – зазначає голова правління ОСББ «Кошового 35» Володимир Сергієнко. Отримали такий результат завдяки заміні ламп розжарювання на LED-освітлення. ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного…

Ніщо так не стимулює об’єднатися, як прагнення заощадити

Раніше за світло у місцях загального користування ми сплачували більше 5 тисяч на місяць, зараз – вдвічі менше, – зазначає голова правління чернігівського ОСББ «Кошового 35» Володимир Сергієнко. Чернігівське ОСББ «Кошового 35» (4 під’їзди, 180 квартир – по чернігівським міркам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: