Новини

Новий митний термінал відкрили в Ічнянській ОТГ

Відкриття нового митного терміналу відбулося 23 квітня. Це означає, що всі експорно-імпортні операції здійснюватимуться безпосередньо на місці. Сільгоспвиробникам (експортується з району переважно продукція аграрної галузі, а саме – рослинництва) не треба їхати до Прилук, Ніжина або Чернігова для відповідного оформлення дозвільних документів.

Варто нагадати, що в Ічнянському районі працюють, зокрема, такі потужні підприємства, як ТОВ «Сідко-Україна», група компаній ТОВ «Інтер», ПрАТ «Нива-Плюс», ПП «Агро-Трейдер», ПрАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла», ПОСП «Жадьківське», ПАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат», Ічнянська філія ДП «Укрспирт», Ічнянське хлібоприймальне підприємство та інші. Продукцію багатьох із них знають споживачі не тільки в Україні, а дехто орієнтований лише на експорт.

«100% нашої продукції – корму для диких птахів, а ще харчових сочевиці, льону, ядра соняшнику – йде на експорт до країн ЄС. Ми займаємо близько 80% ринку в країнах Скандинавії, тобто граємо у вищій лізі бізнесу. І тому для нас дуже важливо боротися за зменшення собівартості, за прибутковість, відвойовувати кожну гривню й кожен долар у собівартості продукції. Пришвидшення бізнес-процесів у цьому сенсі є дуже важливим, адже дозволить нам економити час і гроші. Тому разом із іншими підприємствами ми зацікавлені у відкритті такого митного пункту. Це приклад успішного державно-приватного партнерства», – розповідає генеральна директорка ТОВ «Сідко-Україна» Юлія Свириденко.

– В середньому весь документообіг митного оформлення вантажівки займає понад 24 години, а тепер триватиме не більше чотирьох годин, – продовжує тему інвестор із Естонії Дмитро Ейвін. – Ми будемо мобільнішими, збільшуватимемо потік вантажів. Зможемо за тиждень відправляти більше продукції, тому що цей процес значно пришвидшиться. У сезон це 40 машин щотижня, тобто приблизно 880 тонн продукції. Не в сезон – 24 вантажівки. Отож якщо не сезон, ми впоруємося, а в сезон, коли треба проходити митницю в Чернігові, Прилуках, це дуже важко фізично. Деякі фахівці добу не виходять із машини, коли просто перевозять документи. Відкриття митного пункту допоможе збільшити вантажопотік відсотків на 40, тобто до 1500 тонн щотижня.

Підготовчі роботи до відкриття митного пункту велися півтора року. Це була ініціатива місцевих підприємств. Приміщення, обладнання й меблі в безоплатне користування митникам надало ТОВ «Інтер».

«Новий підрозділ дозволить підприємствам, що ведуть зовнішньо­економічну діяльність, ефективніше використовувати свій потенціал, – відзначив під час розмови з нашим кореспондентом начальник Чернігівської митниці ДФС Олександр Шавлак. – Зі свого боку можу запевнити, що Чернігівська митниця завжди стоїть на боці бізнесу, готова сприяти підприємствам у повсякденній роботі. Поки що в цьому підрозділі працюватимуть двоє співробітників. Подивимося, якою буде динаміка. За необхідності – збільшимо кількість посад».

Вітаючи фермерів та виробників Ічнянщини з відкриттям митного підрозділу, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко висловив сподівання, що ця подія стане поштовхом до пожвавлення соціально-економічного розвитку регіону.

Джерело: Деснянська правда

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії, Ічнянська,

На Чернігівщині будують 18 сільських амбулаторій

В області виконується 18 договорів підряду з будівництва сільських амбулаторій. На об’єктах у селах Бахмач Бахмацького району, Чорнотичі Сосницького, Нехаївка Коропського, Наумівка Корюківського, Хоробичі Городнянського та Грем’яч Новгород-Сіверського району виконуються роботи по зведенню капітальних стін. Натомість у селах Кобижча Бобровицького…

Новий митний термінал відкрили в Ічнянській ОТГ

Відкриття нового митного терміналу відбулося 23 квітня. Це означає, що всі експорно-імпортні операції здійснюватимуться безпосередньо на місці. Сільгоспвиробникам (експортується з району переважно продукція аграрної галузі, а саме – рослинництва) не треба їхати до Прилук, Ніжина або Чернігова для відповідного оформлення…

Як працює Центр служб для сім’ї, дітей та молоді Ічнянської ОТГ

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ічнянської міської ради розповів про свою роботу за останні місяці. Так, упродовж березня та на початку квітня 2019 року спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ічнянської міської ради та…

Півроку після вибухів на арсеналах в Ічнянській ОТГ: місцеві жителі відновлюють хати самотужки

Нових будинків держава купила аж 17, а потерпілих загалом – 12 тисяч. У Кабміні стверджують, що готові фінансувати ремонти в повному обсязі, і покладають провину на місцевих чиновників. Ті, своєю чергою, бідкаються на відсутність законних механізмів, як витрачати бюджетні кошти….

Шість громад Чернігівщини мають можливість створити сучасні модернізовані ЦНАПи

В цьому їм допомагатиме Програма «U-LEAD з Європою», яка протягом грудня 2018 – січня 2019 проводила третій раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія з відбору у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: