Новини

Новий митний термінал відкрили в Ічнянській ОТГ

Відкриття нового митного терміналу відбулося 23 квітня. Це означає, що всі експорно-імпортні операції здійснюватимуться безпосередньо на місці. Сільгоспвиробникам (експортується з району переважно продукція аграрної галузі, а саме – рослинництва) не треба їхати до Прилук, Ніжина або Чернігова для відповідного оформлення дозвільних документів.

Варто нагадати, що в Ічнянському районі працюють, зокрема, такі потужні підприємства, як ТОВ «Сідко-Україна», група компаній ТОВ «Інтер», ПрАТ «Нива-Плюс», ПП «Агро-Трейдер», ПрАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла», ПОСП «Жадьківське», ПАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат», Ічнянська філія ДП «Укрспирт», Ічнянське хлібоприймальне підприємство та інші. Продукцію багатьох із них знають споживачі не тільки в Україні, а дехто орієнтований лише на експорт.

«100% нашої продукції – корму для диких птахів, а ще харчових сочевиці, льону, ядра соняшнику – йде на експорт до країн ЄС. Ми займаємо близько 80% ринку в країнах Скандинавії, тобто граємо у вищій лізі бізнесу. І тому для нас дуже важливо боротися за зменшення собівартості, за прибутковість, відвойовувати кожну гривню й кожен долар у собівартості продукції. Пришвидшення бізнес-процесів у цьому сенсі є дуже важливим, адже дозволить нам економити час і гроші. Тому разом із іншими підприємствами ми зацікавлені у відкритті такого митного пункту. Це приклад успішного державно-приватного партнерства», – розповідає генеральна директорка ТОВ «Сідко-Україна» Юлія Свириденко.

– В середньому весь документообіг митного оформлення вантажівки займає понад 24 години, а тепер триватиме не більше чотирьох годин, – продовжує тему інвестор із Естонії Дмитро Ейвін. – Ми будемо мобільнішими, збільшуватимемо потік вантажів. Зможемо за тиждень відправляти більше продукції, тому що цей процес значно пришвидшиться. У сезон це 40 машин щотижня, тобто приблизно 880 тонн продукції. Не в сезон – 24 вантажівки. Отож якщо не сезон, ми впоруємося, а в сезон, коли треба проходити митницю в Чернігові, Прилуках, це дуже важко фізично. Деякі фахівці добу не виходять із машини, коли просто перевозять документи. Відкриття митного пункту допоможе збільшити вантажопотік відсотків на 40, тобто до 1500 тонн щотижня.

Підготовчі роботи до відкриття митного пункту велися півтора року. Це була ініціатива місцевих підприємств. Приміщення, обладнання й меблі в безоплатне користування митникам надало ТОВ «Інтер».

«Новий підрозділ дозволить підприємствам, що ведуть зовнішньо­економічну діяльність, ефективніше використовувати свій потенціал, – відзначив під час розмови з нашим кореспондентом начальник Чернігівської митниці ДФС Олександр Шавлак. – Зі свого боку можу запевнити, що Чернігівська митниця завжди стоїть на боці бізнесу, готова сприяти підприємствам у повсякденній роботі. Поки що в цьому підрозділі працюватимуть двоє співробітників. Подивимося, якою буде динаміка. За необхідності – збільшимо кількість посад».

Вітаючи фермерів та виробників Ічнянщини з відкриттям митного підрозділу, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко висловив сподівання, що ця подія стане поштовхом до пожвавлення соціально-економічного розвитку регіону.

Джерело: Деснянська правда

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії, Ічнянська,

Як «Велика реставрація» збереже унікальні пам’ятки на Чернігівщині

Культурна спадщина Чернігівщини просто вражає – навіть жителі області щоразу відкривають для себе нові місця для подорожей: Батурин, Любеч, Новгород-Сіверський, Ніжин та, звісно, Чернігів. Зберегти унікальні архітектурні пам’ятки й зробити їх ще привабливішими для туристів – такою є мета президентської…

Прокуратура повернула Ічнянській ОТГ землі на 14 мільйонів гривень

Господарський суд Чернігівської області припинив неправомірне використання суб’єктом господарювання земель державної власності вартістю понад 14 млн грн на території Ічнянської міської ради. Про це інформує Прилуцька окружна прокуратура. Установлено, що у лютому 2015 року між Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській…

Сходи сіл у Ічнянській громаді

17 травня відбулися ще три сходи села в Монастирищі, Заудайці, Хаєнках Ічнянської міської громади. Перед присутніми виступили старости, які розповіли про виконану роботу та подальші напрацювання. На зборах актуальну інформацію озвучили міський голова Олена Бутурлим, заступник міського голови Лариса Мілова,…

Ічнянський ЦНАП надає 191 послугу

Сучасні Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) – єдине місце, де можна отримати найнеобхідніші адміністративні послуги в комфортних умовах. Жителі Ічнянської громади за необхідності можуть відвідати Центр надання адміністративних послуг, який знаходиться на першому поверсі приміщення міської ради. Крім того, створено…

Перша сесія Ічнянської ОТГ

25 листопада відбулося перше пленарне засідання першої сесії Ічнянської міської ради VIII скликання, під час якого голова Ічнянської міської територіальної виборчої комісії Ярослав Животяга поінформував присутніх про результати місцевих виборів, представив депутатів міської ради та міського голову – Олену Бутурлим….

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: