Цьогоріч лютий вдався сніжним і добряче додав роботи комунальним службам області. Адже сніги засипали дороги швидше, ніж їх устигали чистити. І попри те, що дорожники працювали день і ніч, дороги області, особливо місцевого значення, залишалися непроїзними. Набагато краща ситуація була…
Чи буде успішною четверта спроба створити ОТГ з центром у Добрянці?

Фінальні голосування за об’єднання в тергромаду планують провести на цьому тижні 5 місцевих рад області – у селищі Добрянка та селах Нові Яриловичі, Горностаївка, Клубівка та Олешня. Це – четверта спроба сіл створити Добрянську об’єднану територіальну громаду.
У березні сільські ради навколишніх сіл Нових Яриловичів, Горностаївки, Клубівки та Олешні проголосували за створення ОТГ. 3 квітня облдержадміністрація дала їм висновок про відповідність процедури законам та Конституції України.
Світлана Бицько, секретар Добрянської селищної ради:
«З 2015 року в нас вже тричі проходили ініціювання об’єднання тер громад. На жаль. За цей час результати це не принесло… Є певні перестороги із кадрових питань, немає цілковитої впевненості в тому, що все вдасться так, як бачиться зараз. Ми в четвертий раз цього року ініціювали добровільне об’єднання громад, написали пропозиції до сільрад і з радістю хочу сказати, що ми отримали позитивні висновки».
Консультант з бюджетних питань «Асоціації міст України» Микола Силенко прораховував спроможність Добрянської ОТГ. Каже, минулого року спільні доходи громади перевищували видатки на 5 мільйонів гривень. Цього року за попередніми розрахунками надлишок може скласти – 11 мільйонів.
«Добрянська громада відносно невелика – там 5 тисяч населення. Тобто в них не дуже розгалужена бюджетна сера – не дуже велика. А разом з тим, там є кілька бюджетоутворюючих підприємств: Добрянське лісове господарство і митний пункт «Яриловичі». Там основний податок який йде – це податок на доходи фізичних осіб».
Одне з бюджетоутворюючих підприємств – «Добрянське лісове господарство». Зараз тут працює 300 людей. За словами головного інженера В’ячеслава Киченка, в середньому на рік тут заготовляють 135 тисяч кубометрів лісу. Доходи від його продажу торік склали 148 мільйонів.
А от на Добрянську амбулаторію скаржаться місцеві жителі. Зараз вона знаходиться у підпорядкуванні та фінансується Ріпкинським медико-санітарним центром первинної медичної допомоги.
Остаточно об’єднаною територіальною громадою стануть після фінальних голосувань у сільських та селищних радах. Їх планують провести на цьому тижні, каже секретар Добрянської селищної ради Світлана Бицько.
Пряме фінансування від держави Добрянська ОТГ отримає після перших виборів.
Джерело: UA:Чернігів