За останні тижні сильно піднялась вода у річці Дніпро. Через це вже ускладнено сполучення із кількома населеними пунктами Михайло-Коцюбинської та Ріпкинської громад. Так, весняна вода перелила проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня. Тут ще можуть проїхати авто підвищеної прохідності. У Пустинках живе…
Вибори у Михайло-Коцюбинській ОТГ: із депутата у старости. ІНТЕРВ’Ю

У неділю, 25 лютого, у Михайло-Коцюбинській об’єднаній громаді обирали старосту та депутата. Зазвичай, у громадах люди не хочуть зв’язуватись із партіями і воліють балотуватись як самовисуванці.
Для прикладу, всі троє кандидатів на посаду депутата Михайло-Коцюбинської ОТГ по Андріївці (це 12 округ) безпартійні та самовисуванці. Так само як і двоє кандидатів у старости.
Про особливості виборів в ОТГ питаємо Марину Галько, переможця виборів старости. За неї проголосували 285 односельців. Це 89% від тих, хто прийшов на дільницю.
– Односельці мене знали і до виборів. Адже працювала секретарем сільської ради. Далі депутатом ОТГ. Останнє місце роботи – адміністратор виконавчого комітету Михайло-Коцюбинської ОТГ. Тому потреби у прямій у агітації особливо не мала. Люди мене знають. Тут справа в іншому – це були перші вибори старости. Тому доводилось пояснювати людям що це за вибори, які повноваження старости тощо.
– Чи були у вас опоненти? Як вони агітували? Ваш опонент Артем Бешота, для прикладу?
– Кандидатів на посаду старости балотувався двоє. Мій опонент виготовив листівку, яку рознесли по хатах. Тож люди у селі почали мене питати – подумали, що я не йду у старости. Тож, вирішила підготувати агітаційну листівку і собі.
– Дзвонив опонент після виборів привітати з перемогою?
– Ні.
– Чим особливі вибори місцевих депутатів і старост у селі?
– Практично відсутня політика. Всі йдуть самовисуванцями.
– Що обіцяли виборцям?
– Буду працювати для громади. Обіцяла проекти для села – дороги, освітлення та інше.
– Як самі оцінюєте реформу децентралізації? Не забувають у «центральній садибі» ОТГ – Михайло-Коцюбинському – про навколишні села?
– Стало набагато більше можливостей для місцевих проектів. Наприклад, кілька років від району не могли добитись ремонту аварійної стіни у місцевій школі. А минулого року за кошти інфраструктурної субвенції для нашої ОТГ відремонтували цю стіну і також ганок.
* * *
А от депутатом по Андріївському округу став Дмитро Шкурат, керівник фермерського господарства «Агроінвест». Він отримав 125 голосів (78% від тих, хто проголосував).
Явка на місцевих виборах зазвичай теж не висока – на рівні 55-58%.
Джерело: Громади Чернігівщини