Серед виборців президента США Дональда Трампа зростає підтримка військової допомоги Україні, частково через зміну стратегії президента України Володимира Зеленського. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal. За даними соціолога Heritage Foundation Стівена Мура та директора Ukraine Freedom Project Колбі Барретта,…
Чи буде об’єднання громад добровільним і надалі?

Наймасштабніша реформа децентралізації триває. Здається, що новостворені громади награлися в добровільність і настав час гримнути кулаком по столу й об’єднувати їх «як треба». Тож не дивно, що країною ширяться чутки про укрупнення областей.
Днями прем’єр-міністр України Володимир Гройсман мав зустріч із регіональними журналістами, де і спростував ці закиди.
Він вкотре нагадав, що реформа децентралізації — це його дітище, тобто він докладе всіх зусиль, щоб об’єднання було добровільним та цивілізованим.
— По-перше, планів укрупнення областей я не маю та буду виступати проти цього. По-друге, я вважаю, що об’єднання територіальних громад — це важливий елемент створення громад, які можуть розвиватися. Зараз діє закон «Про добровільне об’єднання громад». Його напрацьовували українські експерти, а я вносив в Уряд. Тоді він називався «Про об’єднання громад». Я розумів, що коли процес піде, то популісти почнуть кричати «Караул! Колективізація!». Тому ми додали слово «добровільне». Так, цей процес варто завершувати, але еволюційним шляхом, — підкреслив Володимир Гройсман.
Довідково. В Україні сформовано 698 об’єднаних територіальних громад. Що стосується Чернігівщини, то тут наразі функціонують 37 ОТГ.
Джерело: Час Чернігівський