Новини

Центр розвитку місцевого самоврядування звітував за роботу у 2017-му

Про минулорічні досягнення Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування та плани на 2018 рік говорили учора, 7 лютого, учасники тематичної прес-конференції.

Зокрема, директор Центру Ірина Кудрик поінформувала присутніх про діяльність у 2017 році.

Варто зазначити, що Чернігівщина — у трійці лідерів з децентралізації. Загалом утворено 37 об’єднаних територіальних громад (11 міських, 16 селищних та 10 сільських), до яких увійшли 297 місцевих рад. За територією найбільша ОТГ — Сновська (1282,93 кв. км, охоплює весь район), найменша, в тому числі і за кількістю населення, — Макіївська (105,9 кв. км).

«Майже кожен район області долучився до реформи. Об’єднані громади відсутні лише на Новгород-Сіверщині. Дві ОТГ утворені на території суміжних адміністративних одиниць — Холминська та Олишівська. Переваги об’єднання відчутні для самого населення, адже громади, які зробили перші кроки, втілюють проекти розвитку, покращуючи тим самим життя людей. Змінилася і фінансова складова — у середньому доходи місцевих бюджетів збільшилися у 3-5 разів», – каже Ірина Кудрик

Минулого року для представників об’єднаних територіальних громад Центр постійно організовував тренінги, семінари, прес-тури, форуми тощо (всього більше 400 заходів). Зокрема, спільно з облдержадміністрацією проведено навчання по медіа-плануванню — для налагодження якісного інформування та комунікації громад з населенням.

До речі, у вересні 2017-го Чернігівщину відвідала делегація представників об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської, Черкаської та Хмельницької областей, аби на прикладі низки успішних громад — Корюківської, Батуринської та Михайло-Коцюбинської, а також міста Чернігова набути знань із сучасного територіального менеджменту.

«Кожній ОТГ потрібна стратегія розвитку. Залучатися до її розробки мають самі жителі, адже краще за них ніхто не знає їхньої проблематики. Наше завдання — навчити громаду новому інструменту планування, чітко визначити сутність проблеми та її рівень. Не буває хорошої практики за поганої теорії», – вважає .Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Важливість стратегії розвитку не заперечували і присутні голови Михайло-Коцюбинської селищної ради, Менської та Корюківської міських рад. Однозначно, стратегія — це алгоритм розвитку громади. Дієва вона тоді, коли «не лежить у шухляді», а допомагає налагодити партнерські стосунки між громадою, владою та бізнесом.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України для підтримки впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації повноважень органів виконавчої влади, реформування державної регіональної політики. «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» фінансується Європейським Союзом та країнами-членами: Німеччиною, Швецією, Польщею та Естонією.

Довідково.

Реформа децентралізації стартувала в Україні у 2014 році. Протягом 2015-2017 років створено 699 об’єднаних територіальних громад (з них 34 очікують рішень ЦВК про призначення перших виборів). Експертні поради та консультації громадам надають 24 Центри розвитку місцевого самоврядування, які запрацювали минулого року за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. На Чернігівщині відповідний Центр розпочав роботу навесні 2017-го.


Джерело: сайт Чернігівської ОДА

Останні новини за категоріям(и): Корюківська, Менська, Михайло-Коцюбинська,

Дніпровська вода розлилася на дороги та вулиці у двох громадах Чернігівщини

За останні тижні сильно піднялась вода у річці Дніпро. Через це вже ускладнено сполучення із кількома населеними пунктами Михайло-Коцюбинської та Ріпкинської громад. Так, весняна вода перелила проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня. Тут ще можуть проїхати авто підвищеної прохідності. У Пустинках живе…

У Михайло-Коцюбинській ОТГ третій тиждень без газу

Третій тиждень нема газу, а в одній з квартир наступного дня після відключення ще й стався вибух. Близько 120 жителів Михайло-Коцюбинського вийшли на акцію протесту, щоб їм повернули газопостачання. У Чернігівгазі відповідають, що на території громади замінили газорегуляторний пункт. Щоб…

Михайло-Коцюбинське: життя громади після об’єднання

Михайло-Коцюбинська територіальна громада тісно співпрацює з підприємствами, які працюють, орендують землю і сплачують податки. Загалом по громаді до 120 суб’єктів господарювання. Найбільші платники податків — «Чернігівська індустріальна молочна компанія», «Агріком»  і «Добробія». Про це розповіла голова громади Ніна Ворох. За…

У Михайло-Коцюбинській громаді розповіли про діяльність КП «Єдність»

Комунальне підприємство “Єдність” Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області створено відповідно до рішення 14 сесії шостого скликання Михайло-Коцюбинської селищної ради від 11 жовтня 2012 року. Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади і підпорядковане селищній раді.  До території обслуговування  підприємства…

У Михайло-Коцюбинській ОТГ завершили ремонт водогону

Аварія сталась через вихід з ладу глибинного насосу. Останній тиждень тривали ремонтні роботи по відновленню  водопостачання в селищі Михайло-Коцюбинське свердловини тривають. 21 січня піднято на поверхню глибинний насос із основної свердловини, який повністю не підлягає ремонту. Рівень води у свердловині впав…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: