Новини

Седнівська громада просуває “Седнівську осінь”

«Седнівська осінь» має всі шанси на перемогу в конкурсі проектів «Малі міста – великі враження». 19 січня у Міністерстві культури відбувся фінальний захист проектів.

Як повідомлялось, протягом листопада 2017 року до Міністерства культури у рамках даного проекту надійшло 158 проектних заявок. А от до фінального захисту допущені лише 20.

За результатами відкритого конкурсу відберуть 6 громад та малих міст. Передбачається, що це будуть стартапи, що пов’язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно-економічному розвитку територій.

Переможці конкурсу отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тисяч гривень для реалізації проекту, а також методичну допомогу у розробці ексклюзивної ідеї та концепції стартапу, супровід під час реалізації та маркетингову підтримку проекту.

«Цей конкурс привернув увагу до стану об’єктів культурної спадщини по всій країні. Переконаний, це стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування нових фестивалів та інших культурних проектів. Реалізація місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить туристичну привабливість територій. Будуть створені умови для розвитку бізнесу та залучення інвестицій», – зазначив член комісії, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Серед фіналістів – і Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль «Седнівська осінь», що був запропонований Седнівською селищною радою.

Докладніше про фестиваль розповідає секретар Седнівської селищної ради Сергій Маслов, який і “захищав” проект перед комісією у Києві.

“Ще минулого року ми ініціювали створення об’єднаної територіальної громади і щиро сподіваємося, що в цьому році у нас вже відбудуться вибори. Планується, що саме Седнів – культурна та історична громада – стане центром майбутньої ОТГ. А цей проект сприятиме розвитку громади і дасть можливість показати всій Україні, можливо і не тільки, нашу особливу місцевість. Це буде єдиний фестиваль України, де приїхавши на свято в один населений пункт, можна буде побувати одразу в шести і пізнати історію кожного. Фестиваль «Седнівська осінь» працюватиме одразу в кількох напрямках: популяризація української літератури та української пісні і мистецтва; розвиток туризму у Седневі, Новому, Черниші, Клочкові, Бігачі та Макишині”, – каже Сергій Маслов.

Сергій Маслов

Фестиваль планують проводити у кілька етапів.

І день – урочисте відкриття та офіційна частина та привітання від відомих письменників, поетів, художників. Заплановане відкриття пам’ятника Іллі Шрагу. Функціонуватиме містечко майстрів та мистецька галерея, на якій будуть представлені роботи художників з седнівськими пейзажами. Передбачені розважальні конкурси з аніматорами, безкоштовні екскурсії та частування гостей кулішем. Буде і вечірній концерт та «ніч полум’яних багать».

ІІ день – конкурсна програма співаків та декламаторів. Заплановані дитячі забіги: на 5, 10, 21 км та ультратрейл (10 годин). Будуть виступи колективів в рамках мистецького конкурсу. А також безкоштовні заняття з верхової їзди, бойового гопака, йоги, ціґуну.

 

“На час фестивалю буде створено сприятливі умови для продавців харчових товарів. Фестиваль стане зручним майданчиком для реалізації творів мистецтва, а також спортивної продукції. Рекламна продукція (відео, путівники, флаери) будуть направлені на зацікавлення гостей фестивалю історією нашої місцевості та розвиток зовнішнього туризму не тільки у Седневі, але і Новому, Черниші, Клочкові, Бігачі та Макишині. Проведення дводенного фестивалю заохотить розвиток готельного бізнесу у вищеозначених населених пунктах, а також посприяє його покращенню в обласному центрі. Кошти зібрані в рамках спортивних змагань планується витрати на благоустрій центрального пляжу містечка Седнів, щоб відновити його славу як водного курорту у ХІХ – початку ХХ ст.”, – переконує Сергій Маслов.

Нагадаємо, 2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини.

Україна не залишилася осторонь від процесів – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів підтримав проект Указу Президенту України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини. Враховуючі світові тенденції та процеси, що відбуваються у країні, Міністерство культури ініціювало проект «Малі міста – великі враження».


Джерело: Офіс реформ при Чернігівському відділенні Асоціації міст України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Седнівська,

У Седнівській ОТГ на Чернігівщині продовжують чубитись через старосту

На думку місцевих жителів, шкурні інтереси окремих осіб щодо землі змусили Сергія Маслова всупереч чинному законодавству заветувати рішення щодо обрання старостою села Макишин Григорія Кряжа. Про це повідомляє сайт “Челайн”. «Питання до нашого голови ОТГ Сергія Миколайовича. Чому у вирішенні питання…

Седнівська школа: під кінець каденції у селищній раді згадали про проблеми навчального закладу

У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…

Седнівську громаду вдалося створити в останній момент – Андрій Подорван

Із 2016 року було як мінімум 5 спроб створення Седнівської громади . На жаль всі безуспішні. Однак, за розрахунками фінансистів, Седнівська громада у складі безпосередньо Седнева, Черниша та Клочкова, а також 2 громад сусіднього району цілком спроможна. «У перспективному плані,…

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність. Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили…

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: