Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…
Любецька ОТГ запрошує на Водохреща в історичному місці. АНОНС

Закінчити цикл зимових свят, занурившись в ополонку на історичному місці, місцева громада запрошує саме у Любечі. Адже звідси родом мати Володлимира Великого, Хрестителя Русі.
Жителів міста та гостей чекають 19 січня о 12:00 на березі оз. Воскресіння («Затон»). Пригощатимуть юшкою, сушками, чаєм та варенням.
Як відомо, купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Але, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.
При цьому віруючий хреститься і вимовляє “В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!”. Водосвяття може здійснювати тільки священик – читанням відповідних молитов і триразовим зануренням хреста у воду. На водоймах для цього заздалегідь робиться ополонка – йордань – як правило, у формі хреста.
Але не слід забувати, що перш ніж зайти у воду, потрібно підготувати своє тіло — розігріти м’язи. Промовити “Отче наш” і “Богородице Діво”, три рази глибоко вдихнути і сміливо зайти у воду. Перебувати у воді можна не більше пари секунд. У воді треба безперервно енергійно рухатися, наголошує лікар. Коли людина виходить з води, їй потрібно швидко одягнути халат або спортивний костюм. Людям із порушеннями мозкового кровообігу, психічними розладами, гіпертонією, шкірними хворобами, хворим на серцево-судинні захворювання, приміром ревматизм, занурюватись не варто!
Зазвичай “водні джерела” (ставки, річки, озера) освячуються в саме свято Водохреща, після літургії. Зазвичай, після богослужіння 19 січня віряни купаються у водоймищі, де вирубана ополонку, є драбинка, іноді – місце для переодягання. Зазвичай віряни спеціально шиють довгі сорочки, у яких вчиняється занурення. У купальниках церква не рекомендує купатися на Водохреща. На водохресних купаннях зазвичай присутні медики.
Церква застерігає від надання магічного характеру водохресному купання – це народна традиція, яка існувала у християнських народів ще до прийняття християнства на Русі. З Хрещенням Русі (у 988 році) вона поступово поширилася і серед наших предків. У греків також є така традиція – на Хрещення 19 січня прийнято занурюватися у воду.
Джерело: Любецька ОТГ