Новини

У Любечі хочуть знищити музей?

Про це пише на своїй сторінці у facebook к.і.н. доц. Ігор Кондратьєв.

«У 2008 році Обласна рада створила «Історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч», якому було передано колишнє приміщення школи-інтернату, що знаходилось у напівзруйнованому стані (не було вікон та дверей, була зідрана підлога та ін.). Згодом на баланс були передані Кам’яниця П. Полуботка (в зруйнованому стані) і так звана Ближня печера св. Антонія (яку лише почали розкопувати чернігівські археологи). За цей час:

– за гроші благодійників у приміщення колишнього інтернату були вставлені вікна та двері, збудована автономна газова котельня;

– була досліджена та відремонтована Кам’яниця П. Полуботка, виявлена і реконструйована Ближня печера св. Антонія;

– силами працівників музею було відремонтовано й оформлено 5 залів, де представлені археологічні знахідки, етнографія регіону, картини подаровані музею художниками та ін.;

– «Древній Любеч» разом із Чернігівським національним педагогічним університетом і білоруськими колегами виборов грант Європейського Союзу з транскордонного співробітництва. За іронією долі гроші мають піти на створення відкритого музейного залу-фондосховища – тобто туристичної родзинки для відвідувачів;

– на базі «Древнього Любеча» регулярно проводяться наукові конференції;

– до Любеча нарешті потягнулися туристи. У 2017 р. в Любечі пройшли місцеві вибори.

Новий голова поставив питання про передачу музейного приміщення ОТГ «для адміністративних послуг».

Було проведене засідання селищної ради, директора музею С. Заліського на засідання не пустили, як не пустили і на погоджувальну раду. Депутати потайки сказали, що розглядалося питання з клопотанням до Обласної Ради передачі усіх (!) приміщень музею місцевій владі (в усякому разі так це звучало з голосу). А це Кам‘яниця Полуботка XVII ст. та печери Антонія Печерського також.

7 грудня це питання може бути розглянуто Обласною радою.

До чого це призведе?

  1. Музейний комплекс без приміщення існувати не може, усі інші будівлі в Любечі для музейних потреб не підходять.
  2. Розвиток Батурина свого часу починався саме з маленького музею, а зараз Національний заповідник «Гетьманська столиця» – фактично містоутворююче підприємство, яке дає роботу не одній сотні працівників, за рік його відвідують десятки тисячі туристів.
  3. Під загрозою реалізація транскордонного проекту, який фінансується Європейським Союзом.
  4. Фактично закривається вектор розвитку міста, адже окрім туризму жодних інших варіантів розвитку міста просто не існує. Шкода, якщо це буде саме так».

«У понеділок 4 грудня о 14-00 у приміщенні культурно-мистецького центру «Інтермеццо» (Чернігів, вул.Шевченка, 9, fb) відбудеться прес-конференція «Врятуємо любецький музей».

Запрошуємо усіх зацікавлених представників мас-медіа взяти участь. Будуть присутні директор Історико-археологічного комплексу «Древній Любеч» С.Заліський, відомі чернігівські історики та археологи, представники міжнародних пам’яткоохоронних організацій.»


Джерело: ОТГ.cn.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Анонси, Влада, Любецька, Ради,

Як громади використовують субвенцію – слідкують чиновники ОДА

Як триває освоєння коштів державної субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, проаналізували вчора, 31 липня, під час наради під головуванням виконувачки обов’язків голови Чернігівської ОДА Наталії Романової. Спілкувались у режимі відеозв’язку. Представники об’єднаних територіальних громад прозвітували про стан реалізації…

Вибори в ОТГ відбудуться демократично, але не 23 грудня, ‒ Парубій

Виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у середу, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що під час обговорення питання щодо запровадження воєнного стану відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де діятиме воєнний стан. Також…

Президент пропонує зміни, аби вибори в ОТГ таки відбулися

Провести вибори в об’єднаних територіальних громадах у 10-ти областях, де запроваджений воєнний стан. Необхідну для цього законодавчу ініціативу подав на розгляд до Верховної Ради Президент Порошенко. Документ просить розглянути, як невідкладний.  Також до теми:

Завтра засідатиме облрада. Анонсовано продовження п’ятнадцятої сесії

Сьогодні, 12 листопада, голова обласної ради Ігор Вдовенко підписав розпорядження «Про проведення другого пленарного засідання п’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання», яке відбудеться 13 листопада 2018 року об 11 годині в залі засідань обласної ради. Також до теми:

Новгород-Сіверська ОТГ таки буде!

31 серпня у місті Новгород-Сіверський відбулась сесія міської ради, на якій прийнято остаточне рішення про приєднання Горбівської сільської ради до міської. Також до теми:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: