Новини

Седнів впевнено крокує по шляху об’єднання

Сусіднє з Городнянщиною селище Седнів, яке відноситься до Чернігівського району, бореться за право стати центром об’єднаної громади.

Серед населених пунктів, які він вбачає в об’єднанні довкола себе – і кілька суміжних сіл з Городнянського району. Саме тому журналісти газети “Новини Городнянщини” вирушили до Седнева, щоб дізнатися від найближчих сусідів про їхнє бачення адміністративно-територіальної реформи.

Спершу поспілкувались з селищним головою Михайлом Шевчиком та секретарем селищної ради та виконавчого комітету Сергієм Масловим.

Скажемо одразу: до честі сусідів, вони вже зробили те, про що на Городнянщині поки що тільки мова ведеться і нема жодного конкретного результату, а саме залучили експертів і на основі точних економічних розрахунів довели, що Седнівська громада таки може бути самодостатньою і фінансово спроможною.

Ми ініціювали процес об’єднання ще на початку 20015 року, як тільки вийшов закон «Про добровільне об’єднання громад», – розповів Михайло Шевчик. – Однак особливості нашого селища в тому, що воно є крайньою точкою Чернігівського району і розташоване на досить великій відстані від інших населених пунктів. Зрозуміло, що такі передмістя Чернігова, як Новоселівка та Киселівка, не згодяться на об’єднання з Седневом . Тому, виходячи з реальної ситуації, об’єднатись ми могли запропонувати тільки Новому, яке входить до Седнівської селищної ради, та Чернишу і Клочкову. А за півтора кілометра по ґрунтовій дорозі від нас знаходиться Макишин Городнянського району, а також Великий Дирчин і Лашуки. Виходячи зі здорового глузду, жителям цих сіл було б набагато зручніше отримувати послуги в нас, ніж їздити за ними у Городню. Тому ми й почали працювати у цьому напрямі.

Нібито й згоду на попередніх обговореннях отримали, – продовжує Сергій Маслов, — однак реформа загальмувалась. На те були певні причини: не було законодавчо дозволено об’єднувати населені пункти, які знаходяться у межах різних районів. І були непорозуміння з проведенням виборів у громадах сусідніх районів. Крім того, нам нав’язували інформацію про те, що Седнів не зможе бути самодостатньою громадою у фінансовому плані. Тому ми вимушені були чекати. Нинішньою весною вийшов відповідний закон, який дозволяє об’єднуватись населеним пунктам з різних адміністративних районів.

Сьогодні вже є напрацювання і відповідний механізм. Ми ж у період вимушеної паузи часу не гаяли, залучили фахівців з Чернігова для прорахування наших фінансових можливостей. Результат нас порадував: на конкретних цифрах і фактах сьогодні ми можемо з впевненістю стверджувати, що Седнівська громада має всі шанси на успішне існування.

Тому тепер ми знову активізували процес об’єднання, надіслали запрошення Макишину і тепер чекаємо результатів громадських обговорень, рішення загальних зборів громади. Маємо впевненість, що вони будуть позитивними. Тому є всі передумови: саме наша пожежна, «швидка» і поштове відділення у більшості обслуговують жителів Макишина.

Що стосується Великого Дирчина – сподіваємось, вони теж визріють до правильної позиції і, якщо не одразу, то пізніше дооб’єднаються з нами. 3 березня у нас відбувся сход громади, де було прийнято рішення починати об’єднання. Впевнений: ми будемо не просто спроможною, а й успішною громадою. А якщо держава й виконає всі свої фінансові зобов’язання щодо об’єднаних громад – ми отримаємо нові, потужні можливості для розвитку не тільки у фінансово-економічному плані, а й як центру культури, туризму й відпочинку.

Очільники Седнівської громади також розповіли нам, що населення селища складає 1717 громадян. На її території діють три церкви, лікарська амбулаторія сімейної медицини з відділенням денного стаціонару, центр первинної медико-санітарної допомоги, чудова новозбудована школа, два дитячі садки, три літні дитячі табори, відділення пожежної охорони, поштове відділення, споживче товариство, ряд приватних магазинів, перукарня, підприємства «Чернігівеліткартопля» та «Левона-С», яке займається виробництвом крохмалю, гідроелектростанція, база відпочинку «Будинок художника».

Нагадаємо, що свого часу Седнів був районним центром. До нього входили й Макишин та Івашківка. Седнівчани, звісно, раді були б бачити у своїй об’єднаній громаді й нашу Івашківку. Але івашківська громада на це своєї згоди не дає.

Ми писали раніше про те, що кілька сіл тієї частини району відмовлялись об’єднуватись й з Тупичевом – вони плекали надію на те, що Вихвостів зможе стати центром об’єднаної громади. Однак, як бачимо, такі сподівання навряд чи увінчаються успіхом. Поки що на Городнянщині три громади ініціювали об’єднання – Городнянська, Тупичівська і Хоробицька. І якщо щодо успішності громади з центром у Городні сумнівів нема ніяких, то об’єднання довкола Тупичева і Хоробич викликає протилежні думки й бачення. А фінансових розрахунків у нас, на відміну від сусідів, зробити не спромоглись.

Щодо Седнева – думається, тут все вдасться. Тим більше, що в об’єднанні бачиться шанс залучити міжнародні інвестиції для розвитку селища як історико-культурного та туристичного центру. А воно того варте. Бо Седнів увійшов до двадцяти півфіналістів ІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України-2017». І зараз сусіди борються за отримання права стати у ньому переможцем. У нього є для цього всі шанси – ми вкотре персвідчились у цьому на власні очі.


Газета “Новини Городнянщини” від 17 червня 2017 року

Останні новини за категоріям(и): Громади, Седнівська,

У Седнівській ОТГ на Чернігівщині продовжують чубитись через старосту

На думку місцевих жителів, шкурні інтереси окремих осіб щодо землі змусили Сергія Маслова всупереч чинному законодавству заветувати рішення щодо обрання старостою села Макишин Григорія Кряжа. Про це повідомляє сайт “Челайн”. «Питання до нашого голови ОТГ Сергія Миколайовича. Чому у вирішенні питання…

Седнівська школа: під кінець каденції у селищній раді згадали про проблеми навчального закладу

У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…

Седнівську громаду вдалося створити в останній момент – Андрій Подорван

Із 2016 року було як мінімум 5 спроб створення Седнівської громади . На жаль всі безуспішні. Однак, за розрахунками фінансистів, Седнівська громада у складі безпосередньо Седнева, Черниша та Клочкова, а також 2 громад сусіднього району цілком спроможна. «У перспективному плані,…

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність. Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили…

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: