Деснянська територіальна громада об’єдналася однією з перших у Чернігівській області — у вересні 2015 року. Сьогодні має профіцитний бюджет, зберегла всі заклади надання медичної допомоги, дофінансовує і їх, і заклади освіти, поступово ремонтує дороги комунальної власності. Про поточний стан справ…
Деснянська громада вітала “Єдину родину”

4 червня у селищі Десна, що є центром однойменної громади, зібралися близько 200 членів родин воїнів, загиблих у зоні АТО.
Рідні героїв з’їхалися з Чернігова, Ніжина, Прилук, Бобровицького, Варвинського, Ічнянського, Козелецького, Куликівського, Носівського, Срібнянського, Талалаївського, Менського, Городнянського та Чернігівського районів.
Захід відбувся за ініціативи громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» та за підтримки Деснянської ОТГ, 169 Навчального центру Сухопутних військ Збройних сил України, громадських організацій «Єдиний волонтерський центр», «Ресурс», «Юридична сотня», «Асоціація українських матерів».
Цьогоріч захід «Єдина родина Чернігівщини» пройшла в новому форматі під гаслом “Біда не зламала! Біда об’єднала!”
Захід відкрився у приміщенні Деснянського гарнізонного будинку офіцерів. Учасники обговорили співпрацю з владою й іншими громадськими організаціями, активізацію роботи на місцях у районних осередках. Голова організації ГО «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський розповів про велику роботу, проведену членами організації та плани на майбутнє.
Цього дня відбулася церемонія відкриття та освячення каменя, на місці якого буде споруджено меморіал пам’яті загиблим героям АТО.

Освячення меморіального каменя

Камінь на місці майбутнього будівництва пам’ятного знаку
Присутні взяли участь у флешмобі (установлення лампадок у формі Державного герба України), переглянули концерт дитячих та військових колективів, експозицію Павла Нетьосова «Блокпост».

Виступ дитячого колективу

Фрагмент виставки “Блокпост”
Для учасників заходу військові провели екскурсію військовою частиною та огляд військової техніки.
Для дітей організатори підготували розважальну програму. Вони вправлялися з військовими тренажерами, брали участь в іграх і разом з дорослими подивилися патріотичний концерт.
Та найголовніше для родин загиблих було спілкування, бо вони пережило спільне горе – втрату рідних. Але ця біда не зламала, а об’єднала їх.
Джерело: ОТГ.cn.ua