У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…
Гроші є куди вкладати. Аби були

18 травня в області офіційно створена ще одна територіальна об’єднана громада – Малодівицька. Це перша ОТГ на Прилуччині.
Громаду утворили Малодівицька селищна рада, Великодівицька, Дмитрівська, Обичівська, Петрівська, Товкачівська сільські ради.
– За перспективним планом, до нас мали приєднатися ще Рудівська, Білорічицька, Знам’янська, Мазківська, Погребівська та Піддубівська сільські ради. Чого не захотіли, це в них треба питати, – каже 41-річна Олена Журавель, сільський голова Малої Дівиці.
– Новим громадам держава дає чималі кошти. Куди їх витрачатимете?
– Ремонт доріг. Проблем доволі. Гроші є куди вкладати. Аби були.
Зателефонувала у Мазки.
– Чому не увійшли до Малодівицької громади?
– Люди остаточно не визначилися. Депутати проводили роз’яснювальну роботу. Та поки що ситуація така, – говорить секретар 47-річна Павлина Барвінченко.
Нині в області діють 19 громад. Ще 11 (Малодівицька, Талалаївська, Бобровицька, Олишівська, Варвинська, Срібнянська, Куликівська, Любецька, Плисківська, Новобасанська, Ічнянська) очікують на оголошення виборів голови та депутатів.
* * *
25 травня у Городні відбулася сесія міської ради. Першим розглядали питання приєднання довколишніх населених пунктів.
– За перспективним планом, до Городні мають приєднатися 15 сільських рад. Всього у районі їх 30. Нині депутатам потрібно починати процес обговорення і роз’яснення, – каже 50-річний Андрій Богдан, міський голова Городні.
Тим часом, у Седневі Чернігівського району почалося громадське обговорення об’єднання.
– До селища приєднаються Чернишська сільська рада Чернігівського району та Макишинська Городнянського. За перспективним планом, мав бути у громаді ще й Бігач Менського району. Від нього до нас навпростець – п’ять кілометрів, а по трасі – більше 30. Та там подумали, подумали і сказали: «Поки моста немає – не будемо». Так хто ж той міст без об’єднання будуватиме? – розповідає 60-річний Михайло Шевчик, селищний голова Седнева. Бігач до себе запрошувала і Березнянська селищна рада Менського району. Думають. У начальства теж багато думок.
До нас приїздив голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко. Висловлював своє бачення. Центр громади – у селі Халявин, а до нього мають приєднатися усі населені пункти району, які розташовані у Гомельському, Новгород-Сіверському та Городнянському напрямках. Та ми подумали: у нас населення три тисячі осіб, є пам’ятки історії. Будемо підтримувати свою індивідуальність.
Джерело: «Чернігівський Вісник» №22 (1621) від 01 червня 2017 року / Валентина Остерська