Новини

Сесія обласної ради: бюджет та битва за лісгоспи

30 липня на черговій сесії обласної ради депутати мали проголосувати більш ніж 60 питань і ще близько двох десятків депутатських запитів. Більшість стосуються бюджету та комунальної власності. Втім опрацювали всього 6. Далі через проблеми із технікою (а можливо і через те, що фракція «Рідного дому» поспішала на форум єднання з партією «УДАР») засідання перенесли.

Нагороди загиблим

На початку сесії дружині та дітям старшого солдата військової служби за контрактом Сергія Петраускаса передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, якого захисник посмертно удостоєний Указом Президента України.

Далі рідним і близьким полеглих воїнів Сіверщини вручили почесні відзнаки Чернігівської обласної ради «За мужність і вірність Україні». Загалом цієї високої нагороди посмертно удостоєні наразі вісімдесят три наші земляки. Сьогодні ж відзнаки були передані родинам бійців, які загинули в 2014 році: Євгенія Лоскота, Миколи Лущика, Ігоря Шкляра, Володимира Брешинського, АндріяТищенка, Сергія Джеваги, Дмитра Титка, Володимира Женжерухи, Дмитра Ротозія, Сергія Безгубченка, Володимира Ющенка, Андрія Богуша, Дмитра Степанченка, Андрія Шанського, Володимира Близнюка.

Обласний бюджет

Департамент фінансів ОДА представив звіт про виконання обласного бюджету.

Виконання доходів загального і спеціального фондів обласного бюджету за І півріччя 2021 року (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) склало 1 220 565,3 тис. грн (47,5% до річних бюджетних призначень).

Всього власних доходів за 6 місяців 2021 року 511 млн грн, це 106%. Найбільше коштів від ПДФО – 445 млн, податку на прибуток підприємств – 48,5 млн.

Також за це період надішли дотації місцевим бюджетам із державного – 124,9 млн грн, з них додаткова дотація на здійснення переданих повноважень у сфері освіти та медицини – 92,9 млн.

Ще 198,5 млн – це субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Видатки обласного бюджету за І півріччя 2021 року за загальним і спеціальним фондами (з урахуванням трансфертів, перерахованих іншим бюджетам) здійснені в сумі 1,074 млрд грн (39,3% до річного плану), що менше ніж за відповідний період 2020 року на 1,5%.

На освіту витрачено 52,5% усіх видатків, на соціальний захист та соціальне забезпечення – 19,4%, на культуру – 10,8%, на охорону здоров’я – 10,3%, на фізкультуру і спорт – 4,2%, на інші галузі – 2,8%.

Перевиконання обласного бюджету за півроку – 29,7 мільйонів. За розподіл цих коштів були найбільші суперечки.

В ОДА заропонували наступний механізм: направити ці кошти на освіту (12 млн грн – зарплати та теплопостачання), культуру (1,3 млн на проведення свят та вестивалів), туризм (250 тисяч на туристичні презентації), спорт (1,3 млн на тренувальні збори), оздоровлення у таборі «Дивосвіт» (487 тис.грн), квадрокоптери для протидії рубкам лісів (134 тис. грн). Ще 8 мільйонів – депутатам облради на виконання повноважень. Окремо 4 млн – Ічнянській громаді на на надання матеріальної допомоги постраждалим внаслідок вибухів на складі боєприпасів у 2018 році поблизу м. Ічня.

Також пропонувалось залишок коштів бюджету розвитку направити на ремонт обласної лікарні (919 тис. грн), ремонт у Менському зоопарку (1,05 млн грн).

Втім депутати внесли свої правки: замість 4 млн Ічнянській громаді – залишили 1 млн грн, зняли питання закупівлі квадрокоптерів (134 тис.). Частину вивільнених коштів направили на інвентаризацію земельних ділянок, у рамках іншого рішення, яке стосується передачі підприємств «Чернігівоблагролісу» громадам, ще частину коштів на заходи із пожежної безпеки для бібліотеки ім.Короленка.

Ліси громадам

Учергове на сесію винесли питання передачі підприємств «Чернігівоблагролісу». Перший проект подано від голови облради Олени Дмитренко «Про передачу лісів територіальним громадам». Передбачає, що Управління комунального майна обласної ради проведе інвентаризацію земельних ділянок лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні дочірніх агролісгоспів, щоб таким чином наповнити Державний земельний кадастр та зареєструвати в державному реєстрі речових прав.

Далі через 6 місяців права засновника дочірніх підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» передадуть громадам.

Натомість, ряд депутатів фракцій «Наш край», «Батьківщина», «За майбутнє» та ЄС внесли інший проект – «Про безоплатну передачу дочірніх підприємств КП «Чернігівоблагроліс» у комунальну власність громад». Передбачає, що в першу чергу передаються громадам корпоративні права і майновий комплекс в цілому. Дочірні підприємства через аукціон починають продавати свою продукцію. І таким чином заробляють гроші на інвентаризацію, пояснив один із авторів Сергій Баришовець (Наш край).

Врешті, 38 депутатів підтримали перший проект рішення. Тож процес передачі лісгоспів почнуть із інвентаризації.

Довідково. Комунальне підприємство обласної ради «Чернігівоблагроліс» займається охороною і відновленням лісів, а також отримує прибуток від продажу лісопродукції. Включає в себе 18 дочірніх підприємств і обслуговує загалом 182 тисячі га лісів.

Політичні звернення

Депутат Григорій Ткаченко (Рідний дім) звернувся до депутатів щодо підтримки скарг підприємців-аграріїв на податкову. За його словами, останні два роки агропідприємства області потерпають від протиправних дій посадовців. На підприємствах, які десятиліттями працюють, платять податки і надають робочі місця сотням громадян, сьогодні стали ризикованими у сприйнятті податківців, які масово блокують податкові накладні. Це негативно впливає на аграрний бізнес. Навіть після виграних судів податкова не виконує їх рішення. Для захисту своїх прав підприємці створили “Спілку Аграріїв Чернігівщини”.

Депутат Дмитро Іванова (Слуга Народу) від імені фракції зачитав заяву про підтримку «малої приватизації». На його думку, за 30 років української незалежності, під виглядом захисту інтересів держави і недопущення приватизації, здійснювався масштабний дерибан. Натомість, державна власність може принести користь: вирішити питання довгобудів і занедбаних приміщень, запустити економіку, дати людям роботу у себе вдома, щоб вони не виїжджали за кордон, залучити додаткові кошти до місцевих бюджетів. Тому фракція «Слуги Народу» закликає Верховну Раду України ухвалити пакет законопроєктів щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. При цьому передбачити в новому законодавстві правило, за яким 10% коштів від приватизації державного майна надходитиме в бюджет громади, на території якої знаходиться актив.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: