Новини

Передача агролісгоспів в ОТГ: людям уривається терпець

Вчергове Чернігівська обласна рада повертається до питання передачі підприємств «Чернігівоблагролісу» громадам. Цього разу після гарячої дискусії та звинувачень вирішили розпочати інвентаризацію землі та майна підприємства.

До історії питання

Розмови про передачу лісів “Чернігівоблагролісу” у громади точаться ще з 2018 року. На словах, всі такі дії підтримують. Втім далі заяв справи поки не йшли.

Депутати облради попереднього скликання вже приймали рішення (у 2019 році) про передачау майна та лісів «Чернігівоблагролісу» громадам. Рішення залишилось на папері.

Причина могла бути у тому, що вплив на агролісгоспи, за даними ЗМІ, неофіційно «поділили» між собою 3 партії, що були представлені у попередній раді.

У квітні ц.р. на сесії спробували прийняти рішення про проведення експерименту – почати процес передачі лісів зі Сновської громади. Було у порядку денному і рішення про передачу всіх комунальних лісів громадам. Втім на жодне із цих рішень голосів не вистачило.

Читати також: Замість лісів у громади Чернігівщини передали частину прибутку лісгоспів

Щоб трохи заспокоїти громади проголосували за рішення «Про фінансову підтримку об’єднаних територіальних громад Чернігівської області». Воно передбачає, що дочірні підприємства комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» щоквартально будуть спрямовувати замість 15% (так було з 2018 року) 40% від чистого прибутку в якості матеріальної допомоги до бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Круглий стіл і конфлікти

19 липня ц.р.в обласній раді провели круглий стіл щодо передачі районних дочірніх підприємств КП «Чернігівоблагроліс» до комунальної власності міських, селищних та сільських рад.

Голова облради Олена Дмитренко каже, що питання щодо діяльності КП «Чернігівоблагроліс» вже тривалий час хвилює депутатів обласної ради та громадськість.

«На минулій сесії обласної ради була висловлена пропозиція провести круглий стіл, проаналізувати факти, вислухати різні позиції та думки, аби врешті-решт прийняти спільне виважене і юридично правильне рішення щодо подальшої долі райагролісгоспів та їх передачі громадам», – каже Дмитренко.

«Мені здається вже потрібно припинити розмови про доцільність, про проведення експериментів в громаді якійсь одній. Рішення сесії обласної ради є і там вказано – передати агролісгоспи громадам. Прошу створити «дорожню карту» і до кінця року передати агролісгоспи громадам», – вважає Сергій Сергієнко, депутат обласної ради.

На думку частини депутатів, виготовлення документів знову затягне час і засла «передати» так і залишаться гаслами.

Про ситуацію, що склалась нині в КП «Чернігівоблагроліс», та результати роботи його 18 дочірніх агролісогосподарських підприємств розповів начальник управління комунального майна обласної ради Василь Куліда.

Як зазначалося, загалом сума консолідованого прибутку згаданого вище комунального підприємства за 2020 рік склала 5,77 млн грн. при плані отримання прибутку 3,57 млн грн.

Разом із тим, за 2020 рік загальні доходи всіх дочірніх підприємств склали 204 млн грн, що становить 109 % запланованого.

У 2020 році всіма агролісогосподарськими підприємствами спрямовано до обласного бюджету податок на прибуток в сумі 548 тис. грн. До місцевих бюджетів сплачено відрахувань частини чистого прибутку у сумі 112,0 тис. грн.

За словами Куліди, управління комунального майна робило запити на громадами на технічну документацію щодо розмежування, лісовідведення. Втім у громадах заперечують: кажуть, що готові прийняти ліси, а натомість отримують формальні відписки.

Найбільше питань та критики – до виконуючого обов’язки керівника Чернігівоблагролісу Дениса Усікова: фінанси, охорона, захисту, відновлення та раціональне використання лісів, а також ситуація з оформленням права власності на земельні ділянки та майно дочірніх підприємств.

«Я годину тому дізнався про цю зустріч і цифр у мене нема», – відповів Усіков.

«Хто не хоче передавати ліси у громади? Пофамільно! Ми пішли в «Рідний дім», ми голосували. Чому вони тормозять це питання?» – емоційно виступив Леонід Яковишин.

У своїх виступах депутати також наголошували на необхідності здійснення продажу лісопродукції дочірніх підприємств на відкритих аукціонах за ринковими цінами, адже наразі через низьку вартість деревини обласний бюджет недоотримує суттєві кошти.

«Ви його садили, що ви його по 600 грн за куб продавали? Я вам порахую, скільки ми втратили грошей», – сказав депутат Іван Дементов.

Враховуючи існування багатьох суперечливих питань, депутати запропонували заслухати звіт керівника КП «Чернігівоблагроліс» під час чергової сесії обласної ради.

На думку експерта із земельних питань Ольги Залоги, першочерговим є проведення інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення та майна, що перебувають в постійному користуванні районних дочірніх підприємствам «Чернігівоблагроліс» в межах відповідної міської, селищної, сільської ради. Далі ця інформація вноситься у реєстри. Таку пропозицію підтримала більшість присутніх.

Відтак найближчим часом керівництво та депутати планують виробити «дорожню карту» процесу передачі райгролісгоспів та винести відповідне рішення для розгляду на засіданнях постійних комісій та в сесійній залі.

Добрий господар?

До речі, днями стало відомо, що ліснику одного агролісгоспу у Сновській громаді повідомлено про підозру за допущення ним службової недбалості

Установлено, що лісник допустив незаконну порубку дерев на землях підприємства. Ці дії заподіяли шкоду державним інтересам на суму понад 265 тис грн.

Як повідомлялося раніше, обласною прокуратурою в рамках розслідування цього кримінального провадження вже направлено до суду обвинувальні акти стосовно чотирьох посадових осіб цього ж лісгоспу. Неналежне виконання ними службових обов’язків заподіяло шкоду державним інтересам у розмірі 1,9 млн грн.

Джерело: Час Чернігівський 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: