Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
На прохання громад: депутати пропонують змінити систему зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

Депутати «Слуги Народу» від Чернігівської області Павло Халімон, Сергій Гривко та Анатолій Гунько стали співавторами законопроєктів №5244 і №5245, які встановлюють новий принцип розподілу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) між місцевими бюджетами. Наразі документи зареєстровані у Верховній Раді.
Наразі, згідно зі статтею 168 Податкового кодексу, ПДФО зараховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи, яка виплачує оподатковані доходи фізичній особі. Втім, така модель сплати ПДФО не задовольняє потреби територіальних громад. Найбільше при цьому втрачають невеликі громади, яких більшість на Чернігівщині.
Приміром, людина живе у Носівці, а працює у компанії, яка зареєстрована у Києві. Відтак ПДФО надходить саме до тієї територіальної громади, де юридично зареєстроване підприємство, а не до громади за місцем проживання людини. Внаслідок такого розподілу ПДФО найбільш страждають сільські територіальні громади та громади-супутники великих міст, бюджети яких недоотримують значні обсяги цього податку. А тому не можуть належним чином фінансувати програми соціально-економічного розвитку, освіту, охорону здоров’я, ремонти доріг та програми благоустрою.
Інший випадок, підприємство, яке має відокремлені підрозділи – виробничі та функціональні структурні підрозділи (філії, відділення, цехи, бригади тощо) не за місцем розташування центрального офісу. У такому випадку ПДФО сплачується не за місцем розташування таких підрозділів (де фактично провадиться діяльність), а за місцем, де зареєстрована юридична особа. При цьому працівниками таких підрозділів використовується інфраструктура місцевої громади, де розташовані такі підрозділи. Але ресурси на відновлення та покращення цієї інфраструктури такій місцевій громаді не надходять.
Законопроєкти пропонують встановити такий порядок сплати податку на доходи фізичних осіб: пропорційно у розмірі 50% – за місцем проживання чи реєстрації і 50% – за місцем роботи такої фізичної особи
Не забули в законопроєкті й важливі для Чернігівщини нюанси. Мова про сільськогосподарські підприємства. Для них розподіл податку до сплати буде враховувати земельні ділянки, на яких безпосередньо здійснює діяльність такий товаровиробник.
За повідомленням Чернігівської обласної орагнізації партії “Слуга Народу”
Promoted