Новини

Олександр Сова: Професійна команда це запорука ефективної партійної роботи. ІНТЕРВ’Ю

У квітні цього року народний депутат України Олександр Сова обраний головою Політради обласної партійної організації. Про те, що пов’язує його з Чернігівщиною, які законопроєкти його авторства вже запрацювали і як планує працювати із депутатським корпусом «Слуги Народу» – говоримо в інтерв’ю.

– Що пов’язує вас із Чернігівщиною?

– Я народився на Чернігівщині, у місті Мена, закінчив там школу. Маю в цьому краї багато друзів та знайомих. Тому не з чуток знаю, чим живе регіон, розумію проблеми його мешканців, всіляко намагаюся допомогти в розв’язанні цих питань.

– Як ви допомагаєте регіону в статусі народного депутата?

– Після того, як у 1989 році переїхав до Києва та згодом почав займатися бізнесом, я постійно підтримую розвиток спорту, мистецтва, соціальні проєкти в області. Ставши народним депутатом, маю більше можливостей допомагати рідному краю.

Наразі вже надав допомогу за двома напрямами. По-перше, це реагування на звернення, які надходять до мене як до народного депутата. Далі для розв’язання проблеми я спрямовую відповідні депутатські звернення до різних державних органів, організовую зустрічі очільників ОТГ під час робочих груп та засідань комітетів Верховної Ради України з певних питань. Наприклад, з моєю допомогою виділили кошти з державного бюджету на ремонт спортивного залу в Менській гімназії.

По-друге, це моя особиста допомога. Зокрема для Менської міської лікарні придбали два кисневі концентратори, організували відрядження юних спортсменів на змагання всеукраїнського та європейського рівнів. Вдалося зробити капітальний ремонт у школі Менської громади.

– Що в найближчих планах?

– Щодо планів зазначу, що зараз розроблений та затверджений детальний план території для розміщення індустріального парку «Менський» за межами Мени. На 2021 рік планують затвердити концепцію індустріального парку та включити його до Реєстру індустріальних парків, а також провести конкурс для укладення договору з управлінською компанією про здійснення господарської діяльності.

– Не так давно вас обрали головою Політради обласної організації «Слуги Народу». Які питання розв’язуватимете?

– Я планую об’їхати область, познайомитися з керівниками різних рівнів, поспілкуватися з мешканцями. Важливо почути, які на місцях проблеми, і скласти «дорожню мапу» щодо їхнього вирішення – як та в які терміни можна все реалізувати. Серед першочергових планів: створення партійних осередків у громадах, містах, селищах, організація їхньої роботи.

Але для того, щоб організувати ефективну роботу будь-якої структури, потрібні якісні й професійні кадри. Без людей, які працюватимуть на місцях, які знатимуться на проблемах та питаннях того чи іншого місцевого осередку, неможливо рухатися далі. Тому планую в стислі терміни сконцентруватися на підборі та навчанні таких кандидатів, які матимуть активну позицію та відстоюватимуть інтереси громади.

Також у планах налагодження максимально оперативної співпраці місцевих обранців із громадою та всіма ланками вертикалі влади, розроблення проєктів рішень, які матимуть на меті покращення життя громад у різних сферах. Це стосується економіки, аграрного сектору, фермерства, розвитку деревообробної та легкої промисловості й інших сфер. Безумовно, з огляду на ситуацію з COVID-19 дуже важливою є підтримка медичної сфери регіону. Не з чуток знаю про проблеми інфраструктури області: це і якість доріг, і проблеми сполучення між населеними пунктами. Тому плани амбітні, але водночас конкретні, є певне бачення їхньої реалізації.

– В області майже 200 депутатів від «Слуги Народу». Як ви бачите їхню ефективну роботу та взаємодію?

– Вони мають працювати так, як належить усім народним обранцям: продуктивно та ефективно. Мусить бути постійний зв’язок із виборцями, й не тільки нашої партії, але й з усіма мешканцями громад. Вони мають максимально чітко реалізовувати програми Президента та партії. Їхня діяльність мусить бути прозорою та чесною, і за цим я особисто буду пильно стежити.

– Які серед законопроєктів вашого авторства/співавторства вважаєте найбільш корисними?

– Можливо, я б поставив питання трішки по-іншому: найбільш соціально значущими. Тому що всі законодавчі ініціативи, які я реалізую, вважаю корисними. А ось щодо значущості, то можу виділити декілька.

Перше – це два законопроєкти, які стосуються оподаткування товарів, що пересилаються міжнародними поштовими та експрес-відправленнями. Я разом із групою своїх колег пропоную збільшити зі 100 до 150 євро сумарну фактурну неоподатковану вартість товарів, які надходять на адресу громадян з-за кордону. Тобто вартість товару, яка не буде додатково оподатковатися, зросте на 50 євро. Також цим законопроєктом пропонується встановити, що податок потрібно сплачувати тільки з частини, яка перевищує 150 євро. Законопроєкт містить і інші важливі для держави ініціативи. Проте маю зауважити, що наразі він перебуває на порядку денному засідань Верховної Ради України в другому читанні. Тому дуже чекаю його розгляду та сподіваюся на підтримку колег у залі Верховної Ради України.

Друге – законопроєкт, який зовсім нещодавно був ухвалений та очікує на підпис Президента. У народі він охрещений, як «євробляхи». Це, на мою думку, революційний законопроєкт, на який чекали та за яким стежили мільйони автомобілістів. Нарешті вдалося поставити крапку в питанні розмитнення авто на іноземних номерах. Особисто хочу подякувати народному депутату Олександру Ковальчуку за ту важку роботу, яка передувала ухваленню цих законопроєктів загалом.

Також не можу не згадати законопроєкт про роботу колекторів. Вважаю це питання одним із найболючіших для багатьох українців. Завдяки зусиллям Ольги Василевської-Смаглюк, Данила Гетманцева, інших співавторів, підтриманню іншими народними депутатами України терор, шантаж та тиск на боржників припиняться.

– Над якими проєктами працюєте зараз?

– Роботи насправді багато. Але з огляду на те, що я є головою підкомітету з питань митної справи, наразі в роботі перебувають законопроєкти, які стосуються митниці. Одним із них, який я вважаю найбільш необхідним та актуальним, є законопроєкт, що має на меті розв’язати проблеми контрабанди. Вважаю, що ця тема на сьогодні майже у всіх на слуху: це й санкції РНБО, і щойно поданий Президентом України законопроєкт про криміналізацію контрабанди товарів, зокрема й підакцизних, а також їхнього невірогідного декларування. Нарешті це питання почало рухатися в напрямі розв’язання. Сподіваюся, що найближчим часом разом із підтримкою Президента, народних депутатів України та голови Державної митної служби ми зможемо пишатися нашою митницею.

Також маємо на розгляді доволі багато законопроєктів від уряду та груп народних депутатів щодо внесення змін до Митного кодексу України.

Користуючись нагодою, зазначу, що під час розгляду рішень, безпосередніх механізмів реалізації тих чи інших законопроєктів Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики завжди залучає до обговорення як бізнес-спільноту, так і органи виконавчої влади, які мають безпосередній стосунок до питань – предметів законодавчої ініціативи.

За повідомленням Чернігівської обласної організації «Слуга Народу»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: