Новини

Більше підтримки від держави для українських фермерів

Нещодавно Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №4046, що дасть змогу фермерським господарствам отримати доступ до державного фінансування. Закон створює однакові умови щодо напрямів використання коштів з Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Крім того, впроваджується державна підтримка фермерському господарству, голова якого віком до 35 років включно. Ця ініціатива діятиме в межах підтримки підприємницьких ініціатив сільської молоді.

– Законопроєкт передбачає можливість підтримувати українців віком до 35 років, які створюватимуть сімейні фермерські господарства, займатимуться фермерством, розвитком сільських територій. Крім того, він врегульовує питання земель постійного користування. Це, на жаль, десятирічний біль для українських фермерів. З ухваленням цього законопроєкту фактично фермерські господарства, які мають землі в користуванні, зможуть також користуватися всіма програмами державної підтримки, – розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Закон також дасть змогу фермерам передавати у власність фермерського господарства землю, що є їхньою особистою власністю або ж належить їм на правах постійного користування. Додатково законопроєкт надає фермерам право вносити до статутного капіталу фермерського господарства свої земельні ділянки. Це дасть можливість отримати доступ до державної підтримки.

– Дуже своєчасна та важлива ініціатива для стимулювання розвитку фермерських господарств, особливо в частині надання можливості сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи. Народні депутати подали 77 правок до цього законопроекту, які аграрний комітет опрацював та підготував текст майбутнього закону до другого читання. Закріплення на законодавчому рівні держпідтримки молодих фермерів є поширеною європейською практикою, сприятиме зупиненню міграції молоді із сільських територій. Тому ми очікуємо прийняття закону в цілому найближчим часом, – сказав під час виступу у Верховній Раді Павло Халімон, керівник обласної організації партії «Слуга Народу», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Держава – фермерам

Цього року для фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів передбачено 200 млн грн. На що спрямують ці кошти?

  • 60 млн грн – так звана субсидія на одиницю площ, які обробляє фермер. Для новостворених фермерських господарств – із розрахунку 5 тис. грн на гектар, але не більше, ніж 100 тис. грн на одне господарство. В уряді очікують, що завдяки цій дотації кількість фермерів зросте на 500.
  • 100 млн грн – це дотація на утримання корів. На ці кошти можуть розраховувати господарства, що мають від 5 ідентифікованих та зареєстрованих корів, – по 5 тис. грн на одну корову, але не більше, ніж 250 тис. грн на господарство).
  • 10 млн грн – на компенсацію вартості техніки та обладнання сільськогосподарських кооперативів.
  • 10 млн грн – на часткову компенсацію витрат за надані дорадчі послуги.
  • Доплата на користь застрахованих осіб – членів/голови ФСГ ЄСВ – 20 млн грн.

Джерело: За інформацією Чернігівської обласної організації політичної партії “Слуга Народу”

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: