Новини

У Носівській ОТГ почали вакцинацію

Первинна ланка медицини Носівської міської ради розпочала вакцинацію проти COVID-19 вакциною AstraZeneca CoviShield .  Коментуючи початок цього важливого моменту для нашої громади, генеральний директор  ПМСД Олег Гордін наголосив, що став одним з перших, хто вакцинувався, адже переконаний, що лише так можна вберегтися від небезпечної хвороби.

 Я пам’ятаю був період, коли була епідемія дифтерії. Так ось у той період у нашому районі захворіло 50 осіб за рік. А зараз у день більше хворіє. Ситуація погіршується і це не  просто слова, насторожує, що вірус  суттєво «помолодшав», хворіє чимало дітей, наш заклад щодня відправляє більше сотні  аналізів на ПЛР-тестування, практично половина з них – позитивні. Непроста нині ситуація із захворюванням у Носівці, Володьковій Дівиці,Ясній Зірці, Козарах, Рівчак-Степанівці, Мрині, Селищі. Тому перш, ніж категорично критикувати чи відмовлятися від вакцинації, варто усвідомити одне: це єдиний шлях вберегти своє здоров’я, а може, і життя.

Днями запрацював пункт вакцинації в міській амбулаторії. Найближчим часом запрацюють і  в інших чотирьох на території колишнього Носівського району: у Володьковій Дівиці, Мринській, Рівчак-Степанівській та Макіївській амбулаторіях. Створені бригади з лікарів та медсестер, які пройшли навчання для організації та проведення щеплень. Крім того, ці послуги лікарі надають безкоштовно, тобто доплат за роботу  у боротьбі з COVID-19 наші медпрацівники не отримують, тому дуже сподіваємось на розуміння нашими пацієнтами рівня навантаження та  надання медичних послуг лікарями.

 Надійшло  перші сто доз, які передбачено ввести медичним працівникам та людям старшим за 80 років. На сьогодні  на Носівщині провакциновано  40 осіб по першій дозі. Повторно вводиться вакцина через 30-90 днів.

 Одними з перших щеплення отримали   керівник МСД Олег Гордін, його заступник  Олександр Жадько, сімейні лікарі, педіатри,медичні працівники середньої ланки, заступник міського голови Вікторія Вершняк.

Сьогодні щеплення отримували медпрацівники з  Носівської та Мринської ТГ. Головна медична сестра ПМСД Людмила Баклан разом із сімейним лікарем Надією Ткаченко, які також отримали щеплення,  займаються документальним оформленням кожного провакцинованого: перевіряють загальний стан, збирають згоди на отримання щеплення. А медсестра Ірина Тимченко готує першу дозу: одна ампула вакцини з 5 мл розрахована на десять чоловік.  Відкрита ампула  має  бути використана протягом 6 годин. Першим готується до вакцинації головний лікар Макіївської лікарської амбулаторії, сімейний лікар Олег Богайчук, наступний отримує щеплення його колега з Мрина  Савелій Варшавський та його дружина Ірина, сімейний лікар, вакцинуються й інші колеги з Носівки. Процес проходить оперативно, всі почуваються задовільно, впевнені,  що це дійсно усвідомлений і правильний крок на шляху у боротьбі з страшною недугою.

Цікавимось, чи мають шанс  жителі громади отримати щеплення, якщо є таке бажання, а вік не 80+?

Безперечно,у кожного  є свій сімейний лікар, до якого можна звернутися та повідомити про бажання  отримати щеплення. Таким чином формуються списки і за наявності вакцини, а вона буде підвозитися, можна буде про вакцинуватися на пунктах вакцинації в амбулаторіях сімейної медицини. До речі, якщо хтось ще не підписав декларацію з сімейним лікарем, повідомляю, у нас працює ще один сімейний лікар  Оксана Богдан, з якою можна укласти декларацію, тому звертайтеся.

Наразі медпрацівники інформують своїх пацієнтів поважного віку про наявність вакцини,як тільки набирається потрібна кількість, узгоджується дата і час щеплення.

 Джерело: сайт Носівської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Носівська,

У Борзні та Носівці відремонтують стадіони

Восени цього року у Носівській та Борзнянській громадах мають завершитися капітальні ремонти одразу двох спортивних об’єктів Президентської програми «Велике будівництво». Це 400-метровий легкоатлетичний стадіон дитячо-юнацької спортивної школи у Носівці та стадіон «Колос» у Борзні. Хід виконання робіт на обох об’єктах…

Цього року у Носівці відремонтують міський стадіон

У рамках президентської програми «Велике будівництво» у Носівській громаді відновлять стадіон. Проектом передбачений капітальний ремонт бігових доріжок, секторів для стрибків, штовхання ядра, диску та молота. Крім того, буде проведено благоустрій території та роботи з водовідведення. Загальна кошторисна вартість проекту понад…

У Носівській громаді відкрили оновлений ЦНАП

Носівська міська рада стали учасником Програми “U-LEAD з Європою”, яка реалізовує впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення. Співпраця тривала протягом чотирьох раундів, які передбачали і налагодження функціонування ЦНАП, і навчання персоналу, інформування та залучення мешканців; матеріальну…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У чотирьох громадах реалізуватимуть проєкти за кошти ДФРР

У понеділок, 12 березня, Уряд дав старт реалізації проєктів регіонального розвитку, які реалізовуватимуться коштом ДФРР у 2021 році, затвердивши їх перелік та обсяг фінансування.  Впродовж лютого-березня Мінрегіон погодив 5 проєктів, що будуть фінансуватися в Чернігівській області коштом Державного фонду регіонального…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: