Новини

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон.

«Програма підтримки з розвитку промислового картоплярства  на 2010-2025 роки надаватиме допомогу на: 1) відшкодування вартості насіннєвої картоплі; 2) встановлення зрошення; 3) будівництво картоплесховищ; 4) обладнання передреалізаційної обробки продукції; 5) будівництво переробних підприємств.

Цього року завдяки держпідтримці будуть побудовані 20 картоплесховищ, 30 ліній обробки продукції, 3 переробних підприємства з виготовлення крохмалю та картоплі фрі», – повідомив Павло Халімон.

Під час засідання комітету

Державна підтримка полягатиме у частковій компенсації витрат. Приміром, бізнес, який займається насінництвом, може розраховувати на компенсацію витрат до 50%, але не більше 250 тис. грн. на особу (бюджет цієї підтримки 10 млн грн.). Також можна отримати до 50% витрат на будівництво картоплесховища (передбачено 20 млн грн.).

Бізнес, який працює у галузі картоплярства, давно очікує на державну допомогу. Адже подібні програми діють у багатьох країнах, які таким чином мають змогу реалізувати якісний товар за нижчими цінами, конкуренції з якими не витримують українські виробники. Імпорт картоплі в Україну за останні 4 роки зріс у 61 (!!!!!) раз. Україна ж позбавлена можливості експортувати картоплю не лише до ЄС, а й з 2017 до Євразійського економічного союзу через жорсткі карантинні правила, запроваджені на території Митнрокуого союзу.

Натомість, в країні з року в рік скорочується виробництво картоплі та площі під цією с/г культурою (у 2015 році – 23 тис. гектарів, у 2019 – 15 тис. гектарів). Частково вирощене втрачається, через відсутність переробки та належних умов для зберігання.

Для розвитку картоплярства, на думку експертів, потрібно розвивати інфраструктуру: будувати та модернізувати існуючі картоплесховища, потужності для переробки сировини на продукцію з доданою вартістю (мова про картоплю фрі, чітпси, крохмалепродукти та інше). Пропонована державна допомога картоплярства на рівні 60 млн грн. буде направлена саме на розвиток переробки в Україні. До роботи над програмою підтримки картоплярства долучилась Українська асоціація виробників картоплі.

Підтримка картоплярства важлива для Чернігівської області: кожен четвертий гектар, посаджений сільськогосподарськими підприємствами України, росте в регіоні. Чернігівщина займає перше місце у валовому зборі картоплі, вирощеної агроформуваннями. А питома вага картоплі у валовій продукції сільського господарства області (всі категорії господарств) сягає в середньому за п’ять останніх років 12%.

У 2020 році отримано 1258,5 тис. тонн врожаю картоплі (+53,7 тис. тонн до 2019 року), середня врожайність складає 167 ц/га (+6,3 ц/га до 2019 року).

Джерело: Чернгівська обласна організація “Слуги Народу”

Імідж

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: