Новини

«Слуги Народу» Чернігівщини навчались, як зробити громади заможними

Третій етап онлайн-навчання новообраних голів ОТГ та депутатів присвятили темі місцевих бюджетів. «Слуга Народу» продовжує онлайн навчання для більш ніж 300 новообраних голів територіальних громад та місцевих депутатів.

Цього четверга, 11 лютого у центральній студії, з якої здійснювалась трансляція заходу, обговорювали тему місцевих бюджетів. Це третє онлайн-заняття такого рівня, учасниками якого стали представники 23 регіонів.

Під час навчання новообрані «Слуги Народу» отримали відповіді на питання, як залучати субвенції у місцеві бюджети, дізналися практики ефективного управління місцевим бюджетом та збільшення його доходів.

Також новачки дізналися, як готувати та втілювати регіональні (місцеві) проєкти розвитку. Окремо учасники отримали інформацію щодо гарантій інвесторам від ОМС.

Спікерами заходу стали заступник міністра Мінрегіону Іван Лукеря, міський голова Бучі Анатолій Федорук та депутат ВРУ, член профільного комітету Віталій Безгін.

* * *

Олександр Корнієнко, голова політичної партії «Слуга Народу»:

«Головна мета нашого заходу – сформувати нову управлінську культуру, навчити ефективно управляти ресурсами громад та збільшити рівень відкритості місцевої влади до жителів. Приємно бачити, що стільки людей готові брати на себе відповідальність за формування політики, яка визначатиме долю громад наступні п’ять років».

Також Олександр Корнієнко оголосив завдання, які партія ставить перед командою «Слуги Народу» на місцях:

«Загальна ідея на цьому етапі проста – зробити громади заможними. Раніше ми застосовували критерій спроможності громад – це певний наявний і збережений потенціал. Далі все залежить від кожної громади чи стане вона спроможною. Наскільки ефективно громади реалізують свої права. Буде заможною громада – заможнішою стане область і країна».

Віталій Безгін, народний депутат України, член комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:

«Інвестувати ресурс у підготовку кадрів – одне з ключових завдань на 2021 рік. Найкращі експерти, представники парламенту та виконавчої влади в межах нашого навчання на практичних прикладах будуть розповідати, що робити з ЦНАПом, районною лікарнею, якими мають бути пріоритети розвитку, як формувати місцеві бюджети та ефективно взаємодіяти з профільними міністерствами та іншими органами влади. Щомісяця ми проводитимемо тематичні онлайн-семінари з кожним куточком країни».

До онлайн навчання долучились депутати місцевих рад та голови територіальних громад від «Слуги Народу».

Дмитро Іванов, керівник фракції «Слуга Народу» у Чернігівській обласній раді, голова Постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики:

«Громадам варто активніше користуватись можливостями отримати кошти від держави. Це, звісно, Державний фонд регіонального розвитку, зараз триває конкурс інвестиційних програм та проєктів на 2022 рік. Це кошти на підтримку освітньої галузі, у тому числі, «Спроможна школа». Це можуть бути кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, які щорічно розподіляються на проєкти покращення санітарно-екологічного стану, реконструкцію очисних споруд та інше. Не варто забувати про міжнародні проєкти. Приміром, «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» від Європейського інвестиційного банку. Від себе додам, що можливостей для громад багато – варто навчати фахівців, які готуватимуть якісну проектну документацію і цього, і наступні роки».

Особливо актуальними питання навчальних семінарів є для представників територіальних громад, що наразі завершують процес отримання майна від райдержадміністрацій та районних рад.

Лариса Осадчук, Борзнянський міський голова:

«Ми у громаді активно працюємо над бюджетними питаннями, залученням додаткових джерел для наповнення бюджету. З іншого боку розбираємося із комунальним майном, що передано з районного бюджету. Громада наша зорганізувалась майже 2 роки тому, наразі працюємо над тим, щоб підготувати якісні проєкти для залучення коштів. Я долучаюсь до навчань, що проводить «Слуга Народу», всі питання практичні, допомагають депутатам та головам ОТГ краще орієнтуватись у питаннях бюджету та комунального майна».

Традиційно, найбільше питань стосуються можливостей для збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

Олена Стрілець, депутат Чернігівської міської ради:

«Такі навчальні заходи допомагають громадам у найважливішому – збільшити доходи бюджетів. Оскільки у всіх громадах регіону найбільше джерело дохідної частини це саме ПДФО, то очевидними є необхідність керівництва громад працювати з місцевим бізнесом, який працює в громаді, а ПДФО сплачує поза її межами. Керівництво громади може мотивувати власників і менеджмент підприємства здійснити кроки по сплаті ПДФО по місцю фактичної діяльності. Можливо збільшити надходження і від малого бізнесу. Адже фізичні-особи підприємці платять податки за місцем реєстрації. Тому тут можна мотивувати ФОП реєструватись по місцю, навіть якщо він працює територіально не у конкретній громаді».

Протягом року партія «Слуга Народу» планує провести близько 20-30 профільних навчальних заходів для депутатів усіх рівнів та голів громад.

Довідка: 25 жовтня 2020 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Політична партія «Слуга Народу» перемогла на місцевих виборах за кількістю отриманих депутатських мандатів. Результати виборів партії «Слуга Народу»: депутати різних рівнів – 6211 осіб; голови ОТГ – 225 осіб.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії, Борзнянська, Влада, Громади,

Рік після початку епідемії: як вакцинація допоможе подолати covid-19 на Чернігівщині

Рік тому, на початку березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. Новий етап битви з хворобою стартував із 24 лютого – цього стартувала кампанія з вакцинації….

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон….

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати. Зокрема, законопроєктом передбачається: Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.  Ліквідується обов’язковість…

Об’єдналися чи дистанціювалися: як під час пандемії влада області інформує та комунікує з громадськістю

Писали релізи «на відчіпного» чи вибудовували ефективну стратегію інформування у час, коли це є одним з мечів боротьби з пандемією covid-19: ГО «Разом до громадянського суспільства» береться дослідити рівень комунікації Чернігівської ОДА, Ніжинської, Прилуцької, Корюківської, Менської та Борзнянської міської ради…

Громади Чернігівщини отримають більше коштів додаткової дотації на освіту та медицину

Цього року Кабмін виділив для Чернігівської області 185,9 мільйонів гривень додаткової дотації на освіту та медицину. За наполяганням депутатського корпусу Чернігівської обласної ради ці кошти будуть розподілені із врахуванням потреб територіальних громад області. «Під час консультацій з Чернігівською ОДА нам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: