Новини

«Виконано»: прийнято законодавство про референдум, яке обіцяв Володимир Зеленський

За майже 30 років незалежності всеукраїнський референдум проводився лише двічі – в 1991 році, коли вирішувалася доля Незалежності, і в 2000-му. Але результати останнього так і не були втілені. На противагу, більшість важливих питань приймались без врахування думки людей. Це призводило до суспільного протистояння та потрясінь, що навіть могли коштувати нам держави. Тому ще як кандидат у президенти Володимир Зеленський першим пунктом у своїй програми поставив «Народовладдя через референдуми».

«Виконано»: прийнято законодавство про референдум, яке обіцяв Володимир Зеленський

«… закріпимо механізм, за яким тільки Народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії. У сучасній Україні це повинно відбуватися із максимальним використанням новітніх технологій,» – йдеться у законопроєкт №3612 Зеленського.

26 січня народні проголосували у другому читанні за законопроєкт №3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум». Ініціатором законопроєкту є саме президент України Володимир Зеленський.

Законопроєкт підтримали 255 депутатів, з них 226 від фракції «Слуга Народу» (частина депутатів була на сесії ПАРЄ в Страсбурзі, декілька відсутні через хворобу).

Передвиборчу обіцянку виконано. Закон про народовладдя через всеукраїнський референдум прийнято. 226 голосів Слуга Народу (255 загалом). Без перебільшення це дійсно історична подія!” – написав у Фейсбуці народний депутат Максим Зуєв.

2021 02 09 refer 7

Взяли за приклад кращий досвід

Закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» довелося приймати практично «з нуля». Його розробляла група з числа нардепів, юристів, науковців, представників громадських організацій. До речі, залучали і експертів зі Швейцарії, яка за останні 200 років провела понад 600 референдумів з різних питань.

Про що ЗУ «Про народовладдя через всеукраїнський референдум»?

На всеукраїнський референдум може виноситися лише одне питання. До речі, референдум не може проводитися одночасно виборами.

Рішення, прийняті на референдумі, починають діяти з моменту оголошення результатів і не потребують затвердження будь-яким органом державної влади.

Технічно референдум відбувається у 3 етапи.

Спершу проводяться збори громадян України – не менше 300 виборців. Вони формують питання та склад ініціативної групи (не менше 60 виборців).

Другий етап: організовують збір підписів – їх має бути не менше 3 млн з 2/3 областей. Збір триває 60 днів. Підписи можуть бути у паперовій формі (їх збирає ініціативна група) або електронній (збирає ЦВК).

На третьому етапі Президент України видає указ про призначення референдуму в останню неділю 60-денного строку з дня видання цього указу.

Референдум вважається дійсним, якщо на дільниці прийшли не менше 50% виборців, включених до Державного реєстру виборців.

Запобіжники

А от деякі питання на референдум виносити не можна. Приміром, про внесення змін до деяких статей Конституції України: Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава (це стаття 1).

Також не можна виносити на референдум питання про зміну території України (хіба що збільшення!).

Звісно, немає місця на референдумі питанням, які суперечать Конституції чи обмежують конституційні права і свободи людини, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі.

Референдум та політика

Соціологія підтверджує, що більшість українців підтримують запровадження в Україні механізму прийняття державних рішень через всеукраїнський референдум.

Приміром, за результатами опитування 2-3 лютого ц.р. соціологічною групою “Рейтинг” ухвалення закону про референдум” підтримують 58%.

2021 02 09 refer 2

Цікаво, що за закон про референдум не голосували нардепи від «Голосу», ЄС, Батьківщини, ОПЗЖ. На думку політологів, старі політики звикли, що всі рішення в державі приймають лише вони. Тому не хочуть віддавати це право людям, хоча воно належить їм за Конституцією.

«Саме зневага до народу відправила багатьох політиків на пенсію або прямо на звалище історії. Сьогодні без механізмів прямої демократії неможливо управляти державою. Часи, коли всі рішення можна було ухвалити в майже «родинному колі» обмеженої кількості осіб, наділених владою, давно минули. Це не лише український, це глобальний тренд», – заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: