Новини

Корюківська громада: підсумки року та плани на 2021

Корюківка – центр громади, що об’єднує ще 65 населених пунктів. Тут живе понад 21 тисяча людей. Площа громади 1165 кілометрів квадратних. Таким чином, це одна з найбільших громад Чернігівської області. Також Корюківка центр нового Корюківського району, який увібрав у себе колишній Сновський, частини Менського та Сосницького районів. А ще Корюківка це гарний приклад, як додаткові повноваження та фінанси на місцях дозволяють громаді ефективно розвиватись.

Послуги для жителів громади

Більшість адміністративних послуг наразі жителі громади отримують безпосередньо в будівлі міської ради. Але наприкінці минулого року депутати міської ради проголосували за створення Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Розміщуватиметься у колишній будівлі управління соціального захисту Корюківської РДА.

Перелік цих послуг досить великий – більше 200, з ним можна ознайомитись на сайті Корюківської міськради або безпосередньо на місці. Варто зазначити, що тут будуть надавати і ті послуги, які до 1 січня цього року надавались в Управління соцзахисту.

Корюківська районна лікарня серед тих лікувальних закладів, які надають найбільшу кількість послуг у рамках Програми медичних гарантій – 10 пакетів послуг (для порівняння, обласна лікарня – 16). Лікарня входить до числа 9 опорних лікувальних закладів області.

У громаді 2475 дітей шкільного віку, 850 дошкільнят. Для навчання та виховання діє 12 шкіл та 1 гімназія, 6 дитсадків. Діють 23 заклади культури, 3 позашкільних.

Політика

За підсумками місцевих виборів 25 жовтня партія «Слуга Народу» перемогла на виборах і у міську, і в районну раду. «Слугу Народу» представляє найбільше депутатів: 12 із 26 депутатських мандатів в міській раді, 9 із 38 у районній.

Рекордну підтримку отримав кандидат на посаду міського голови Ратан Ахмедов: за нього віддали голоси 89,7% виборців громади.

Ратан Ахмедов

«Кожен із депутатів несе високу відповідальність перед громадою, де проживає понад 20 тисяч людей. Більшість з вас не є членами партій, хоча ваші кандидатури й висували політичні сили. Ви не політики, але господарниками доведеться стати, аби відстоювати інтереси жителів. Маємо стати кращими ніж ми були у минулому скликанні, а девізом у роботі новообраної Корюківської міськради на наступну п’ятирічку мають стати такі слова: «Більше, краще, швидше», – звернувся до депутатів під час першої сесії міської ради Ратан Ахмедов.

Велике будівництво

У громаді минулого року реалізували три масштабних проєкти за президентською ініціативою «Велике будівництво».

Корюківська загальноосвітня школа № 1: тепер це сучасний заклад, у якому в комфортних сучасних умовах можуть здобувати освіту до 1100 учнів.

Навчальний заклад відремонтували, із застосуванням енергофективних заходів.

Відновлення школи тривало з 2018 року. Корюківська школа №1 – це опорний навчальний заклад громади.

Практично з нуля збудовано футбольний стадіон у Корюківці, біля міської школи №4. Фактично, мова не тільки про футбольне поле, а й про супутню інфраструктуру, у тому числі трибуни та легкоатлетичні доріжки.

В рамках програми Emergency проведено реконструкцію приймального відділення Корюківської лікарні та відбувається його оснащення комп’ютерним томографом та рентгенівським обладнанням.

Всього на проєкти Великого будівництва у громаді з Державного фонду регіонального розвитку направили майже 26 млн грн., внесок місцевого бюджету 16,5 млн грн.

Довідково. за підсумками 2020 року в рамках «Великого будівництва» відремонтовано і побудовано 3900 доріг державного значення, 1826 кілометрів доріг місцевого значення, 150 мостів, 146 шкіл, 105 дитячих садочків, 115 спорткомплексів.

Фінанси

Цьогорічний бюджет громади прогнозується на рівні 208,2 млн грн.

«Громада могла втратити понад 4 млн грн., якби у громад забрали частину (13,44%) місцевого акцизу на пальне. Але на вимогу органів самоврядування парламент вніс зміни до Бюджетного кодексу й залишив на місцях акцизний збір громадам. Заслуга в тому, що акциз залишили на місцях, й народного депутата від 207 виборчого округу Максима Зуєва», – переконують у міській раді.

Найбільше коштів з бюджету йде на фінансування освіти – 120 млн. На соцзахист населення планують витратити 13,6 млн грн, на культуру і мистецтво — 9,6 млн, фізичну культуру та спорт — 2,3 млн.

На 20% більше коштів цього року витратять на житлово-комунальне господарство та благоустрій — більше 17 млн. Ще 10 млн піде на утримання транспортної інфраструктури та дорожнього господарства.

Корюківська громада у лідерах рейтингу фінансових показників за підсумками 9 місяців 2020 року (оцінювались 872 громади по всій Україні).

Експерти порівнювали рівень фінансової забезпеченості об’єднаних громад для виконання тих завдань і повноважень, якими вони наділені. Серед показників – доходи загального фонду на 1-го мешканця, скільки витрачено коштів на апарат управління, рівень дотаційності бюджетів, капітальні видатки та інші.

У групі громад із чисельністю населення більше 15 тисяч, Корюківська ОТГ на ІІІ місці.

Ось деякі з показників. Так, у громаді доходи загального фонду бюджету із розрахунку на 1 мешканця (без трансфертів) становлять 5063 грн, що суттєво більше, ніж у середньому по Україні по всіх ОТГ (3348,3 грн).

Вищі і видатки загального фонду на 1 мешканця – 6234,5 грн (по Україні по всіх ОТГ 4806,2 грн). А от видатки на утримання управлінського апарату менші – всього 678,7 грн (середній по Україні – 909,6 грн).

Важливий показник – відсоток капітальних видатків у бюджеті, чим він вищий – тим більша спроможність ОТГ забезпечувати розвиток і реалізовувати інфраструктурі проєкти. В Корюківській громаді це 12,1%, по Україні в середньому 9,3%.

Межі міста збільшились на 20%

У 2020 році завершився 4-річний процес змін меж міста. Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроєкт.

Чому це важливо? Тому що, тепер місто має повноцінний Генеральний план, можна планувати далі розвиток, будівництво промислових об’єктів та закладів соціальної сфери.

«Межі міста Корюківка змінено. +371 га. 303 голоси “за” від народних депутатів. Дякую! Це нові площі забудови, нові промислові ділянки, нові місця для торгівлі та дозвілля. Генеральний план міста тепер повноцінний. Корюківка йшла до цього багато років за які змінилося три скликання депутатів та двічі змінювався голова», – написав у Фейсбуці очільник громади Ратан Ахмедов.

Плани на 2021

У громаді планують дооснастити лікарню додатковим постачанням кисню та відремонтувати частину відділень. Також в планах будівництво кругової транспортної розв’язки на в’їзді у місто, придбання кількох шкільних автобусів для сільських шкіл, закупівля техніки для комунальників тощо.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Корюківська,

У Корюківській ОТГ нові правила благоустрою

На засіданні сьомої сесії, 8 липня, депутати міської ради затвердили оновлені ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ, що діятимуть на території населених пунктів Корюківської міської територіальної громади. Правила стосуються забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях….

Корюківська ОТГ: нові правила благоустрою, місцеві податки і збори

На засіданні сесії Корюківської міської ради 8 липня депутати підтримала думку громадськості і затвердили медичну послугу як пріоритетну для розвитку в громаді, яку обрали в рамках опитування у співпраці з програмою ДОБРЕ. Як відомо, у громаді триває робота над розробкою…

У Корюківській ОТГ закрили 2 школи

Рішення про припинення діяльності двох малокомплектних закладів освіти корюківські депутати ухвалили в четвер, 8 липня. На черговій сесії Корюківської міськради депутати за годину розглянули шістдесят питань. Їх заздалегідь обговорили на засіданнях постійних комісій, тому на сесійному – лише голосували. Сімнадцятим…

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад.  Запуск ринку землі може бути вигідним і людям, які працюють на землі — фермерам, і громадам. Як це може бути – пояснюємо на…

Земля – у комунальну власність громад

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад. Як відбувається цей процес, які є складнощі – коментують голови громад, обрані від «Слуги Народу». Сергій Малець, голова Олишівської селищної громади: «Нарешті без…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: