Новини

Програми Козелецької селищної ради: що маємо і як це працює?

Щороку Козелецька селищна рада приймає різноманітні цільові Програми. Й на 2021 рік їх уже також затвердили. То що передбачають ці документи й які переваги надають мешканцям громади?

Почнемо із тих Програм, що знайомі нам із минулих років. Дві з них чи не найпопулярніші – це Програма надання адресної одноразової грошової допомоги та Програма підтримки збільшення народжуваності на території Козелецької селищної ради. Перша передбачає виплату грошової допомоги мешканцям громади у разі їхнього звернення у зв’язку із тяжкою хворобою чи певними складними життєвими обставинами, наприклад, пожежею чи стихійним лихом. На рік передбачено 500 тис. грн. для її фінансування. Щодо другої Програми, то вона написана задля збільшення народжуваності, тобто кожна родина, в якій народилося немовля і котра проживає та зареєстрована на території Козелецької ОТГ, має право звернутися до селищної ради й отримати додаткові 3 тис. грн. Ці кошти виплачуються окремо від державної допомоги при народженні дитини. З кожним роком на Програму виділялося все більше коштів, що безумовно підтверджує дійсне збільшення народжуваності на території об’єднаної селищної ради. Цьогоріч передбачено 250 тис. грн.

Отримати кошти жителі громади можуть звернувшись із заявою до виконкому Козелецької селищної ради. Окрім заяви слід надати пакет документів, які підтверджують вказані у заяві обставини.

На соціальний захист громадян направлені й такі Програми: Програма забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет жителів Козелецької селищної ради (на неї закладено 600 тис. грн.), Програма поховання померлих безрідних та невідомих громадян на території КСР (20 тис. грн.), Програма фінансування витрат на надання пільг окремим категоріям громадян за послуги зв’язку (45 тис. грн.), Програма надання допомоги громадянам, які отримують програмний гемодіаліз (100 тис. грн.). Перші три з них працювали й у попередні роки. Вони передбачають фінансування з бюджету селищної ради препаратів інсуліну. Відтак жителі громади отримують їх безкоштовно за рецептом лікаря. Інша Програма направлена на поховання громадян, котрі померли на території ради й не мають родичів, або осіб без певного місця проживання, за рахунок Козелецької ОТГ. Згідно Програми будуть профінансовані витрати пільговиків на послуги зв’язку, тобто стаціонарні телефони. А ось останній документ – прийнятий вперше. У ньому закладено відшкодування витрат на дорогу для тих мешканців громади, які потребують гемодіалізу, а його, як відомо, роблять лише у Чернігові.

Ще дві Програми, прийняті Козелецькою селищною радою, стосуються медичної галузі. Програма підтримки сталого функціонування та модернізації матеріально-технічної бази закладів первинної медико-санітарної допомоги на території Козелецької територіальної громади  допоможе працювати медичним пунктам, котрі не ввійшли у спроможну мережу первинної ланки медицини Козелеччини. Такі сільські ФАПи не закрилися 2019 року й продовжили свою роботу лише завдяки вольовому рішенню керівництва громади – взяти їх на утримання з бюджету селищної ради. І тепер продовжують надавати медичні послуги людям на селі згідно прийнятій Програмі. На неї передбачається 2 300 тис. грн. на 2021 рік. Програма підтримки розвитку вторинної медичної допомоги направлена на фінансування оплати комунальних послуг Козелецької центральної районної лікарні у сумі 1 400 тис. грн. У частках, рівних відсотковому співвідношенню кількості населення, яке проживає на території громади, фінансуватимуть оплату комунальних послуг районної лікарні й інші три громади бувшого Козелецького району – Деснянська, Кіптівська та Остерська.

Наступний блок Програм – освітянський. Програма організації харчування в закладах освіти КСР (передбачає 4 832 тис. грн.) – це документ, за яким визначається вартість харчування і пільгові категорії дітей. Про підвіз дітей до навчальних закладів, потурбувалися, приймаючи відповідну Програму «Шкільний автобус». Загалом вона передбачає 3 805,4 тис. грн. на 2021 рік. За Програмою оздоровлення та відпочинку дітей КСР затверджено 750 тис. грн. на 2021 рік для цих потреб.  Програма «Обдаровані діти» КСР має на меті забезпечити участь талановитих дітей громади у конкурсах, фестивалях та інших заходах, а також стимулювати дітей до досягнення кращих результатів у навчанні та творчій діяльності завдяки щомісячним стипендіям і щорічним преміям. Загалом на рік Програмою передбачено 110 тис. грн.

Окрім цільових Програм, які стосуються соціального захисту, освіти та медицини, є в Козелецькій територіальній громаді ще й Програма охорони навколишнього природного середовища (885 тис. грн.), Програма будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг комунальної власності населених пунктів КСР (4 000 тис. грн. на рік) та Програма забезпечення діяльності КП «Козелецьводоканал» (5 000 тис. грн.). Вони допоможуть забезпечити екологічний стан, благоустрій території громади, а також утримання доріг комунальної власності в межах норми.

Джерело: сайт Козелецької ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Козелецька,

Програми Козелецької селищної ради: що маємо і як це працює?

Щороку Козелецька селищна рада приймає різноманітні цільові Програми. Й на 2021 рік їх уже також затвердили. То що передбачають ці документи й які переваги надають мешканцям громади? Почнемо із тих Програм, що знайомі нам із минулих років. Дві з них…

У Козелецькій громаді розширюють мережу вуличного освітлення

Козелецька селищна рада продовжує розбудовувати вуличне освітлення у власних населених пунктах. Так, днями «засвітилися» вулиці Садова, Декабристів та ділянка вулиці Соборності (від перехрестя з вулицею Старозаводська до Соборності 117) в Козельці. Також освітили вулицю Вишнева у селі Патюти. Розширення мережі освітлення вулиць громади – один з пріоритетних напрямків в…

Багатогранна Ірина Санченко йде на вибори з такою ж багатогранною командою

– Ми так давно знайомі з Іриною Володимирівною… Здається, ще з часів Помаранчевої революції, – розповідає Ольга Скоба, виконуюча обов’язки старости в Озерному. – Завдяки пані Ірині Козелецька селищна рада підняла комунікацію з громадськістю на якісно новий рівень, – зазначає…

Віталій Свириденко: «Земельні паї — це активи, якими треба вміти розумно розпоряджатися»

У 2015 році на Козелеччині за підтримки Віталія Свириденка іноземний інвестор почав реалізовувати масштабний проєкт з відтворення рослинного і тваринного світу чернігівського Полісся Х – XІ століть (так звана ідея ревайлдингу). Сьогодні про унікальний (до слова, і єдиний в Україні) парк…

Голови успішних громад Чернігівщини – у команді «Слуги народу»

Сьогодні, завдяки децентралізації та державній підтримці в громаді, завершено реконструкцію Корюківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, триває будівництво футбольного стадіону школи №4 та оновлюється приймальне відділення міської лікарні. Корюківська ОТГ нараховує 48 населених пунктів, серед них одне місто та 47 сіл….

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: