Новенький сучасний шкільний автобус прибув до Варвинської громади: вже з початку навчального року він вийде на робочий маршрут. Придбання здійснено коштом селищного бюджету – близько 1,9 млн грн – з метою покращення якості підвезення учнів і педагогів у ареалі діяльності…
Друга сесія Варвинської ОТГ: нові депутати, бюджет та дофінансування Озерян

Минулої п`ятниці, 18 грудня, відбулося перше засідання другої сесії Варвинської селищної ради восьмого скликання – під головуванням Валентини Саверської-Лихошви, за належного депутатського кворуму, у залі БК, під оком онлайн-камери і у голосному супроводі опозиційної групи та «нашої громадськості» з одних і тих же відомих осіб ще зі старту зібрання – щодо порядку денного, звернень до ради, підготовки сесії тощо.
Депутатські посвідчення отримали депутатам, які «піднялися» по виборчих списках замість колег, вибулих на керівні посади ради. Як відомо, старостами стали А. Макієнко (Антонівка), В. Пилипченко (Журавка) і В. Неліпа (Леляки), заступниками голови – В. Гармаш, О.Філоненко та А. Галушка, тож депутатські ряди поповнили вже досвідчені обранці Василь Небрат і Валентина Бойко з «Рідного дому», а також новенькі у такій діяльності Світлана Квас і Юрій Булава зі «Слуги народу», Тетяна Василенко – «Наш край», Володимир Нечай – «Батьківщина».
Сесією затверджено новий склад депутатських комісій після такої ротації, а також положення про їх роботу. Василь Небрат очолив бюджетну комісію, решта голів – без змін: В. Левадний – соцекономрозвитку, П. Сліпченко – земельна, Л. Шведюк – гуманітарна та законності. Для оновленої бюджетної комісії робота знайшлася вже у перерві сесії – оперативно розглянули необхідні поточні зміни до бюджету-2020, аби було своєчасно виплачено заробітну плату по щойно приєднаних старостинських округах та здійснено інші поточні видатки.
Зокрема, довелося майже мільйон залишків гнідинцівського бюджету перерозподілити на потреби Остапівки (30 тис.- садок і БК), Антонівки (212,5 тис.: сільрада – 160 тис, решта – садок і БК) і надто – спроможної Озерянської ОТГ, що теж увійшла до складу укрупненої Варвинської громади (757,5 тис.: сільрада – 190,8, дитсадок – 109,5, школа 176,6, стаціонар – 176,1, будинок культури – 38,1, благоустрій – 30,3, пожкоманда – 36,1). Озеряни мають і залишок освітньої субвенції, з якого відбуватиметься розрахунок з педагогами, повернення «реверсу» до держави тощо. Хоч члени комісії обурювалися станом справ, зокрема, по Озерянах, де доводиться дофінансовувати видатки на оплату праці, придбання палива для установ (на грудень–січень) і навіть на новорічні подарунки дітям, проте зійшлися на думці: люди, прості працівники, не винні у ситуації і мають отримати зароблене…
У ході сесії депутати ініціювали вивчення діяльності сільрад, де керівний склад вчасно і сповна отримував заробітну плату і стимулюючі виплати, тоді як їх установи до приєднання підійшли з боргами.
У розгляді фінансових питань депутат Д. Павленко («ЄС») виступив з низкою нарікань, зокрема: на його думку, перерозподіл коштів селищного бюджету, в тому числі із соціальних програм, видатків освітніх установ тощо, здійснено на чищення снігу і на преміювання селищної ради до Дня самоврядування. Як пояснила загалові начальник фінансового відділу М. Кузьмич (а депутатові довелося повторити, й неодноразово) залишки коштів за програмами та іншими напрямками спрямовано не тільки на обслуговування зимових доріг і тротуарів, а й на послуги спецтехніки (бульдозер, вивезення відходів тощо), на оплату праці у прийнятих сільських радах (старости, діловоди та ін.). Всі установи громади – освіти, культури та інші, 100-відсотково забезпечені заробітною платою до кінця року, заяви жителів громади, хто звертався за соціальною допомогою і має таке право, задоволено, преміювання до професійного свята по селищній раді не здійснювалося…
Серед організаційних рішень – надано згоду на передачу районних установ і їх майна (центр соцслужб для сім`ї, дітей та молоді, терцентр соцобслуговування), затверджено план регуляторної діяльності ради на 2021 рік, положення про відділ освіти, дітей, молоді та спорту, відділ культури селищної ради (до їх підпорядкування додалися сільські заклади – школи, клуби, бібліотеки), програми: матеріального резерву (видатки на надзвичайні ситуації), відшкодування КП «Господар» різниці тарифів на 2021 рік, підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини у громаді, розробки земельної документації (землі під сільськими установами), нормативно-грошової оцінки земель, зміни до програми забезпечення житлом дітей-сиріт (буде придбано соціальне житло за державні кошти) тощо. Суми фінансування програм зазнаватимуть корегування за потреби, йшлося на зібранні.
На запитання «ЄСівця» С. Смаглюка у обговоренні звіту про виконання селищного бюджету за 9 міс. наведено суму відшкодування із селищного бюджету різниці комунальних тарифів – це 1,5 млн грн. «Завдяки» їх скасуванню у суді, додала селищний голова В. Саверська-Лихошва.
Запитань і пропозицій саме від «ЄС» звучало найбільше (і, схоже, не за принципом «підказати», радше – «вказати»), тож такі «дебати» забрали чимало часу із майже тригодинного першого засідання. Але на голосуванні більшість рішень її представниками однак не було підтримано, навіть після врахування пропозицій.
У обговоренні програм, щойно заходить мова про кошти на той чи інший напрямок, депутати з опозиційної групи спекулюють видатками на оплату висвітлення діяльності ради у газеті (проектом бюджету-2021 передбачається 300 тис. грн), бо, схоже, невдоволені тим, що видання не бере участі у політичному протистоянні. В унісон з ними голосно і безперешкодно виступала на сесії «наша громадськість», тож іншим депутатам довелося нагадувати голові про регламент і ведення сесії, а голосних колег застерегти від показного популізму на темах медицини, соціального захисту тощо.
Ще напруженішим очікується наступне засідання сесії: знову розглядатимуться програми фінансування за напрямками і бюджет Варвинської громади на 2021 рік. Наразі у її «рукавичці» збираються і села колишнього району та Озерянської і Варвинської ОТГ, і районні та селищні установи та заклади, з усіма їх проблемами, потребами і негараздами, тож від нової ради знадобиться неабияка управлінська майстерність, виваженість, готовність до конструктивної роботи, аби та «рукавичка» не тільки не луснула на швах, а й стала комфортним середовищем життєзабезпечення громади.
У сесійній залі порушувалися питання визначення іншого, просторішого, приміщення для музичної школи (В.Полянна, РПЛ), збільшення соціальних виплат для воїнів АТО/ООС (Л.Доля, «ЄС») і для новонароджених дітей (Л.Лущик, «Рідний Дім»), покращення медпослуг, особливо у період пандемії (В.Небрат, «Рідний дім», С.Смаглюк, «ЄС»), мешканці вул. Трудова у селищі звернулися з проханням відремонтувати вулицю, обговорювалися інші проблеми, тож поле для прикладання зусиль всіх партій широке. Тільки бажано б – спільних…
Джерело: Слово Варвинщини