Готовність до холодів, стан укриттів у закладах освіти й соціального захисту та нагальні питання життєдіяльності громад Прилуцького району у час війни — фокус уваги під час робочого візиту начальника ОВА В’ячеслава Чауса. В усіх відвіданих закладах — централізоване опалення, окрім…
У Прилуках відкрили новий корпус гімназії – будували 10 років

23 жовтня у Прилуках презентували ІІ корпус гімназії №1 ім. Георгія Вороного після ремонту. Про це повідомляє Прилуцька міська рада.
Дев’ять років містяни чекали цього дня. Шлях до відкриття нового корпусу був довгим і тернистим. У 2010 році вперше прилучанам презентували проєкт корпусу, в 2011 році – розпочалися роботи, потім на кілька років припинилися і, нарешті, в 2016 році будівництво знову ожило. Загальна вартість проєкту – майже 86 млн грн.
До речі, другий корпус Прилуцької гімназія №1 імені Г. Вороного – частина програми Президента України «Велике будівництво». Включення проєкту до програми дало потужний імпульс до завершення робіт.
Прилуцька гімназія №1 має давню історію. Освітній заклад існує протягом 146 років та тримає курс на впровадження нових педагогічних ідей, новітніх освітніх технологій навчання молодого покоління.
Сьогодні у гімназії працює 67 педагогів та навчається 820 учнів. Тепер у школярів – ще один, модерновий та яскравий корпус, з’єднаний з основною будівлею зручним переходом. Більша частина – 480 школярів перейдуть до просторих і світлих класних кімнат другого корпусу.
Загалом тут 17 класів, з них 3 – комп’ютерні. Крім цього, облаштовано виробничі майстерні, актовий, хореографічний, спортивний та тренажерний зали, спортивні майданчики. Є образотворча студія, зони відпочинку та самоорганізації учнів. Але головна “родзинка” – перший у місті басейн, де зможуть займатися не лише учні школи, а й інші дітлахи.
Проєктом передбачено, що в новозбудованому корпусі навчатимуться середні та старші класи. Водночас обидва корпуси працюватимуть як єдина система. Молодші школярі матимуть змогу відвідувати спеціалізовані класи та приміщення, яких немає у старій будівлі.
Важливо, що за дизайном новий корпус гармонічно поєднався з сусідньою будівлею, яка має давню історію. Її початок датований 1874 роком. Тоді меценат, почесний громадянин Прилук Григорій Галаган за символічну плату передав власний маєток міській управі. Відтоді будівля функціонувала виключно як освітній заклад. Упродовж усіх цих років тут здобували знання чимало відомих усьому світу особистостей, серед яких і її випускник – видатний математик Георгій Вороний, чиє ім’я нині носить гімназія.
Джерело: Громади Чернігівщини.