Новини

Кандидатка на посаду голови Борзнянської ОТГ Лариса Осадчук: «Громада — без корупції, люди — здорові та освічені, закон — один для всіх»

Ларису Осадчук Президент України призначив на посаду голови Борзнянської РДА у березні цього року. Для неї ця пора виявилася «гарячою» — Борзнянська лікарня першою в області зіткнулася з Сovid-19. Щоб протидіяти поширенню вірусу, довелося швидко реагувати на ситуацію. Тоді депутатка обласної рада довела, що вона дійсно людина не порожніх розмов: масового поширення небезпечної хвороби вдалося уникнути. Тепер Лариса Анатоліївна хоче спробували себе в ролі очільниці Борзнянської ОТГ.

— Чому йдете в голови Борзнянської ОТГ разом із командою Зеленського?

— Коли я остаточно вирішила (без вагань не обійшлося) балотуватися на посаду Борзнянського міського голови, то без жодного сумніву стала на бік команди новаторів Володимира Зеленського. Я готова разом із ними змінювати стару систему, очищувати владу, сприяти проведенню комплексної економічної реформи держави. Все задля того, щоб позбутися корупційних та бюрократичних схем, побудувати країну, в якій лікарі й учителі отримуватимуть достойну заробітну плату, а корупціонери — реальні строки за свої діяння.

Як депутат 7-го скликання Чернігівської обласної ради, я багато зустрічалася і спілкувалася з населенням, була присутня на багатьох сходах сіл району. Добре знаю соціально-економічний стан Борзнянщини.

Маючи особисті напрацювання, вивчаючи методи роботи голів успішних об’єднаних територіальних громад нашої області, зрозуміла: настав той час, коли я готова очолити Борзнянську ОТГ. А відтак — реалізувати всі свої задуми і плани на благо жителів рідної мені громади.

— Пані Ларисо, на зустрічі команди «Слуги Народу», що відбулася в області на початку серпня, Ви сказали, що без міцних громад не побудуємо міцну Україну. Якою, на Ваш погляд, є Борзнянська ОТГ, і як Ви збираєтесь її зміцнювати?

На мою думку, міцна громада — значить самодостатня і фінансово спроможна. А для цього, в першу чергу, потрібно працювати над формуванням дохідної частини бюджету. І в мене є особисті бачення шляхів наповнення місцевого бюджету, які на сьогодні ще не задіяні.

Балотуючись на посаду міського голови, я ставлю перед собою низку пріоритетних напрямів роботи, які змінять, а головне — зміцнять Борзнянську ОТГ.

Що планую? Навести лад у землекористуванні та зонуванні всіх населених пунктів. Тому найперше проведу інвентаризацію всіх земель сільськогосподарського призначення та їх цільового використання. Тільки тоді зможу забезпечити реалізацію права громадян на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності.

Але, мабуть, спочатку сформую команду фахівців-управлінців. У кожному старостинському окрузі створимо громадські приймальні, щоб оперативно реагувати на проблеми місцевих жителів, як то кажуть, «щоб бути в курсі». При міській же раді працюватиме постійно діюча громадська приймальня для спрощення розгляду заяв громадян.

— Розгляд звернень — це добре. Але інше питання — якість такого розгляду. Люди довірятимуть тоді, коли побачать, що вони не байдужі керівництву, відчують зміни на місцях. А це — достойний рівень медичних та соціальних послуг, цікавий і корисний відпочинок, доступна освіта…

— Звісно, працювати є над чим. І не все відразу. Але є розуміння і чіткий план дій, якого буду дотримуватися як голова громади.

Медицина — це галузь, із якою я стикнулася відразу після призначення на посаду голови райдержадміністрації. Тому із впевненістю можу сказати, що одним із найболісніших питань залишається відсутність медиків, особливо – лікарів. На сьогодні, як варіант заохочення працювати у сільській місцевості молодих фахівців, бачу реалізацію програми забезпечення їх житлом та соціальними гарантіями. Деякі ОТГ такі ініціативи втілюють у життя.

Обов’язково — підтримка матеріально-технічної бази медзакладів.

Збираюся нарешті розв’язати проблему безкоштовного проїзду в приміському транспорті пільгових категорій громадян. До того ж, у пріоритетах — налагодження зручного і постійного транспортного сполучення між населеними пунктами Борзнянської ОТГ. Тут же таки знову потрібна відповідна програма.

А ще планую організувати роботу, пов’язану з наданням благодійної допомоги соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у скруті.

Освіта: я побачила, в якому стані навчальні заклади району, а особливо харчоблоки. Вважаю це питанням безпеки наших дітей. Тож найперше — проведемо реконструкцію харчоблоків у Кинашівській, Миколаївській, Оленівській, Шаповалівській та Ядутинській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Для Борзнянської школи імені Х. Алчевської потрібно придбати шкільний автобус.

Не омину увагою благоустрій територій. У планах — реалізація проєктів «Артезіанська свердловина» й «Чиста громада».

— А національно-патріотичне виховання молоді є у Ваших планах?

— Творчість, заняття спортом, реалізація молодими людьми свого потенціалу завжди будуть серед пріоритетів моєї роботи. Для цього тісно співпрацюватимемо з Молодіжною радою. Хочу, щоб наша молодь пишалася своїм краєм і не хотіла виїжджати звідси. Це буде тоді, коли відбудуться зміни. Над цим і працюватиму.

— Насамкінець скажіть декілька слів, що можуть влучно та коротко охарактеризувати Вашу майбутню діяльність як голови ОТГ.

(задумалася, а потім упевнено) Громада — без корупції, люди — здорові та освічені, закон — один для всіх.

Довідка

Лариса Осадчук народилася 1 січня 1973 року в селі Головеньки Борзнянського району.

Вищу освіту за спеціальністю «Інженер-технолог громадського харчування» здобула в Полтавському кооперативному інституті.

Працювала за фахом у Борзнянській райспоживспілці.

З 1996 року і до призначення головою Борзнянської районної державної адміністрації (березень 2020 року) була фізичною особою-підприємцем.

Депутат Чернігівської обласної ради 7-го скликання. Секретар постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення регуляторної політики, член виконкому Борзнянської міської ради. 2005-2010 роки — депутат Борзнянської міської ради 5-го скликання.

Заміжня. Має дорослу доньку.

Спілкувалась Юлія Гресь

Імідж

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Борзнянська, Вибори,

Обрані вперше: голови ОТГ про найближчі плани

«Вісник Ч» продовжує знайомити своїх читачів з новообраними головами громад. Лариса Осадчук, 47 років, балотувалася від партії «Слуга Народу», голова Борзнянської райдержадміністрації На голову Борзнянської міської громади балотувались четверо кандидатів. Лариса Осадчук набрала майже 41 відсоток або 2619 голосів виборців….

Перша сесія міської ради у Чернігові. Як це було

Всього депутатських мандатів 42. Більшість мандатів – 26 із 42, у партії «Рідний дім», яку очолює міський голова Владислав Атрошенко. По 4 депутати увійшли до міськради від партій «Наш Край», «Європейська солідарність», ОПЗЖ, та «Слуга Народу». Загалом на сесії були…

ЦВК скасувала вибори міського голови у Новгород-Сіверському: буде нова дата

Центральна виборча комісія скасувала визначені територіальними виборчими комісіями дати проведення повторного голосування у Новгород-Сіверському. Відтак місцева ТВК має призначити нові дати виборів до 23 листопада. Про це повідомила пресслужба ЦВК. «Комісії під час визначення дати проведення повторних виборів не дотрималися…

У ЦВК розповіли, які партії отримали найбільше депутатів за підсумками місцевих виборів

Станом на 18 листопада 2020 року до Центральної виборчої комісії від територіальних виборчих комісій надійшли відомості про результати виборів депутатів 1 517 місцевих рад, що становить майже 96,2 % від загальної кількості рад, депутати яких обираються на місцевих виборах 25…

Перша сесія Ніжинської міської ради: обрання секретаря та заступників

Сьогодні, 17 листопада, міський голова Олександр Михайлович Кодола та 35 депутатів склали присягу. Три депутати були відсутні з поважних причин. Загалом до складу Ніжинської міської ради VIII увійшло 38 депутатів. До складу Ніжинської міської ради VIII увійшло 38 депутатів, з…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: