На сьогодні в більшості сіл та селищ місцеві клуби – це єдине місце, де діти та дорослі можуть займатися різними видами творчості, брати участь у роботі аматорських народних колективів тощо. Тому ще у 2017 році для активізації діяльності таких культурних…
Представники Чернігівщини взяли участь у Всеукраїнській конференції “Наближаючи послуги”

18 лютого у м Києві, в Українському Домі, відбулась конференція «Наближаючи послуги», яка зібрала понад 400 представників громад, керівників ЦНАП та експертів у сфері надання адміністративних послуг.
Участь у заході взяли також й 13 представників з Чернігівської області – Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації, Козелецької, Іванівської, Ічнянської, Остерської, Холминської, Ніжинської об’єднаних територіальних громад, Прилуцької міської ради.
Адміністративні послуги – їх якість та доступність, що є елементом комфорту для мешканців будь-якої громади, – у фокусі реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Всі, без винятку, громади в найближчій перспективі – це громади, які здатні надавати необхідний пакет адміністративних послуг своєчасно, з належною якістю за прийнятним рівнем адміністративного збору. Про це йшла мова на конференції «Наближаючи послуги», присвячена середньостроковим результатам напряму з покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою», яку фінансує Європейський Союз та його країни-члени Німеччина, Естонія, Данія, Польща та Швеція.
Станом на середину лютого у 24 областях України за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» розпочали роботу 144 сучасних ЦНАПів, у тому числі по Чернігівській області – 4, які надають найбільш популярні серед громадян адміністративні послуги, є доступними для людей з інвалідністю та облаштовані дитячим куточком.
До квітня 2021 року в громадах України, в рамках реалізації Програми, запрацюють всього 816 точок доступу до адміністративних послуг: 490 належних ЦНАП (11 з них будуть мобільними) та 326 віддалених робочих місць адміністраторів.
Також, під час заходу проведено п’ять паралельних семінарів на теми, які впливають на ефективну роботу ЦНАП та його сталий розвиток: інституційні виклики, корупційні ризики, енергоефективність будівлі ЦНАП, гендерний аспект надання послуг, інформування та залучення населення до роботи ЦНАП.
В рамках конференції відбулася церемонія вручення меморандумів про співпрацю 134 громадам-партнерам третього раунду Програми за участі високих представників Уряду України, Представництва ЄС в Україні та керівництва U-LEAD.