Новини

Прилуки не проти об’єднання в ОТГ

Фінансова спроможність сільських рад завжди лишала бажати кращого. Тому в мешканців сіл склався стереотип, що сільська рада лише видає необхідні довідки. Змінити положення багатьом громадам допомогла реформа децентралізації влади. Основним її інструментом є об’єднання територіальних громад. Бюджет ОТГ стає в рази більшим, аніж сукупні бюджети рад, які входять до об’єднання. А наявність коштів – це можливість здійснювати реальні перетворення. Немає коштів – немає змін на краще.

З початку впровадження реформи (2014 рік) Прилуки залишалися осторонь будь-яких об’єднань. На це впливали об’єктивні та суб’єктивні фактори – острах взяти під опіку «запущені» сільські інфраструктури та неминучість перевиборів.

У чинному на сьогодні перспективному плані формування громад передбачено створення трьох ОТГ на території Прилуцького району: Малодівицької, Линовицької та Ладанської. Дві перші вже успішно функціонують, третя – ще не наважилась на об’єднання. Та крім них є велика територія навколо міста Прилуки, яка охоплює його кільцем із усіх сторін. У межах так званої білої плями 16 сільських рад. Територія, яку вони покривають, досі не визначена як склад майбутньої об’єднаної громади.

Свого часу цю територію ледь не об’єднали в Дідовецьку ОТГ. Таке рішення було підтримано керівництвом Прилуцького району, а надалі й обласною радою. Громаду, яка замикала в кільце місто обласного значення Прилуки, не погодив Кабінет Міністрів України. Адже таке формування суперечить методиці об’єднань – всередині однієї громади не може функціонувати іншої.

На разі ж Прилуки бере в облогу інша ОТГ. Бажання приєднатися до Сухополов’янської об’єднаної територіальної громади виявила низка сільських рад, які історично вважаються прилуцьким передмістям.

Журналісти Прилуки.News взяли коментар з даного питання у директора Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірини Кудрик.

«До весни 2018 року створення ОТГ передбачало прийняття рішень про ведення громадських обговорен, а в підсумку перевиборів міського голови і депутатів міської ради. Звичайно, що жодне велике місто не хотіло вступати у новий виборчий процес.

Але з травня минулого року було внесено зміни в чинне законодавство, яке дозволило приєднувати сільські громади без перевиборів міського голови та депутатів. Таким чином сільські території, які приєднуються, лишаються без представницьких мандатів до 2020 року — чергових місцевих виборів. При цьому повноваження міської ради пьоширюються на приєднану територію», — розповіла Ірина Кудрик.

Спеціалісти Центру розвитку місцевого самоврядування працювали над створенням ОТГ з чотирма найбільшими містами області. Але лише два міста обласного значення в найближчі місяці після зміни законодавства включилися в процес і об’єдналися в Новгород-сіверську ОТГ, яка приєднала до себе одну сільську раду, та Ніжинську ОТГ, що так само приєднала одну сільську раду.

«Із Прилуками ми так само працювали на предмет приєднання сільських громад, але в той час виявилося, що існує альтернативна ініціатива про створення самостійних сільських громад, зокрема Сухополов’янської ОТГ, яка фактично повторювала конфігурації Дідовецької з центром у селі Сухополова. І так само з’явилася ініціатива об’єднання Яблунівської ОТГ. Якщо по її втіленню жодних заперечень немає, то щодо формування Сухополов’янської громади — є. І ми неодноразово намагалися пояснити їх учасникам цих процесів», — зауважила директор Центру.

Під час аналізу процесу формування громади виявили процедурні порушення в ході об’єднання. Це пояснювали головам сільських громад, які приймали не зовсім правомірні рішення.

Спеціаліст зазначає: «Формування Сухополов’янської громади в конфігурації 19 рад, які «беруть в облогу» місто, суперечить інтересам міської громади, методиці формування громад. І в самій процедурі об’єднання виявлено ряд суттєвих порушень».

Громадськість сільських територій, які знаходяться поблизу міста Прилуки, нещодавно таки проявила активність. Як виявилося, в окремих сільських радах рішення приймалися без широких громадських обговорень. Там люди фактично проти об’єднання у сільську громаду і бачать себе частиною Прилуцької об’єднаної міської громади. Мова йде про Заїздську сільську раду, Малківську і Богданівську сільську раду, яка взагалі не давала згоди на об’єднання з Сухополовою. Богданівка бачить себе частиною міста, але на перспективу.

«На сьогодні процес формування Сухополов’янської громади перебуває у тій фазі, коли власне населення громад, які не давали згоди на об’єднання в Сухополов’янську ОТГ, намагається стимулювати своїх депутатів до прийняття законних рішень і відображенні бажання громади в приєднанні до міста Прилуки», — додала Ірина Кудрик.

Нині Прилуцький міський голова зустрічається з мешканцями сільських громад, як може розвіює міфи про відбирання у селян землі та говорить про переваги, які може надати «єднання».

У будь-якому випадку місто повинно розвиватися. Для того, щоб правильно забезпечити його розвиток, потрібна територія й населення, а відтак і взаємодія з представниками прилеглих сіл. Суттєві об’єкти, що забезпечують діяльність міської громади, перебувають на території прилеглих сільських рад. Зворотно ці ж самі сільські громади, використовують медичну інфраструктуру, середню та позашкільну освіту, працюють та реалізовують підприємницьку діяльність у місті. Природній «обмін населенням» фактично існує, лишається тільки закріпити його юридично, як єдину громаду.

Джерело: Прилуки.News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Прилуцька,

У ЦНАП Прилуцької громади можна отримати паспортні послуги

Прилучани можуть оформити паспорти громадянина України у формі ID-картки та паспорти громадянина України для виїзду закордон безпосередньо у приміщенні Центру адмінпослуг. На базі Центру встановлено одне автоматизоване робоче місце. Прийом документів громадян здійснюється у порядку «електронної черги» за адресою: м….

Прилуцька міська рада: чи будуть перевибори депутатів та мера?

Як відомо, вже п’ять місяців у Прилуках не можуть провести засідання сесії міської ради. Не можуть дійти згоди депутати опозиції на чолі з Артемом Рожком з одного боку і міським головою Ольгою Попенко та депутатами, що орієнтуються на неї, з…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У Прилуцькій громаді планують реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи

У Прилуцькій громаді планують реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи Прилуцька міська рада розробила проєкт модернізації позашкільного навчального закладу дитячо-юнацької спортивної школи вартістю 25 млн грн. Проєктом передбачено: будівництво футбольного поля зі штучною травою (60х40 м), легкоатлетичного ядра з біговими доріжками…

У Прилуцькій громаді конкурс на керівника центральної бібліотеки

На засіданні виконавчого комітету Прилуцької міської ради 12 травня оголосили конкурс на посаду директора Прилуцької міської центральної бібліотеки ім.Л.Забашти. З цього питання доповів яких доповів начальник відділу по роботі з кадрами міської ради Олег Касьян. Прийом документів кандидатів на дану…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: