Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…
У двох ОТГ визначались із пріоритетними проектами

Наприкінці квітня Уряд затвердив розподіл інфраструктурної субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад. Згідно цього документа Височанська об’єднана територіальна громада має отримати 2,59 млн на розвиткові проекти, Любецька – 1,97 млн грн.
Як використати ці кошти і на які пріоритетні напрями розвитку і проекти звернути увагу консультував Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

«Серед ідей – заміна водонапірної башти у селі Високе, придбання шкільного автобусу, створення комунального кондитерського цеху для забезпечення дітей, які навчаються в освітніх закладах громади. Останній проект не має аналогів», – розповів Володимир Бойко.
Також у Височанській ОТГ обговорили майбутні пріоритети під час підготовки проектів на ДФРР. Серед пріоритетів розглядаються проекти щодо збирання та утилізації сміття, налагодження ефективнішого транспортного сполучення. На думку експертів Чернігівського ЦРМС, тут може бути ефективним налагодження міжмуніципального співробітництва між сусідніми громадами.
Що стосується Любецької ОТГ, то тут цього року більш амбітні плани.

“Що це має бути – Центр надання адміністративних послуг чи капітальний ремонт артезіанських свердловин чи можливо ремонт дороги? Чи громада вирішить трансформувати одне з приміщень комунальної власності для використання в сфері туризму? Також цікавими є проекти покращення спортивної інфраструктури: ігрові поля зі штучним покриттям, ремонт спортивної зали. В результаті напрацювали варіант, який буде запропоновано для обговорення депутатам селищної ради та громадськості. Рішення ухвалюватиметься до двадцятих чисел травня”, – розповів Володимир Бойко.
За його словами найголовніше для Любецької ОТГ не затягувати із рішеннями. щоб ефективно використати час, який відведений на підготовку та експертизу проектів.