Новини

Іванівська ОТГ визначилася з власною символікою

За результатами громадського обговорення обрано герб та прапор ОТГ. Перемогу здобули макети запропоновані жителькою села Ладинка Антоніни Биченок.

Опис герба. По центру герба — знак солярної (космічної) символіки, як символ сонця, безкінечності. Він утворює літеру «О» (об’єднана), всередині — ІТГ (Іванівська територіальна громада). Солярна символіка розділяє косими лініями поле герба на три частини, які мають колір прапора. Промені сонця ділять увесь герб на 10 умовних частин, що символізують звичаї і традиції населених пунктів та те, чим відзначилися села в історії чи сьогоденні:

 1. Млин — Слобода, Буда, Ладинка (29+9 млинів зазначені в історії сіл, історична пам’ятка в Ладинці);
 2. Калач — походження назви с.Количівка;
 3. Лодья (лодія)— походження назви с.Ладинка;
 4. Риба — здоров’я та довголіття (водяться у місцевих водоймах);
 5. Косуля — олень, який біжить, як прототип міцного здоров’я (Краснянське лісництво);
 6. Сонях, колоски, кукурудза, соя — сільгоспвиробництво;
 7. Яблука — символ с. Ягідне, що славиться своїми садами.

___________________________________

Опис прапора. Містить три основні кольори: зелений — запозичено зі стягу Чернігівського району, жовтий та блакитний — з прапору України.

Значення кольорів:

 • жовтий — небесне світило, що символізує знання, справедливість, тепло, врожай, видющість, правда;
 • зелений — весняне пробудження природи, надія, життя, зростання;
 • блакитний — вода, очищення, небо, повітря;
 • хвиляста лінія — символ води та безкінечності.

Якщо золотий — «царський» колір, то білий — колір «жрецький»: у ньому слабше значення влади, зате сильніше значення святенності, причетності і «божественного».

Варто зазначити, що на розсуд громади було запропоновано 7 варіантів гербів та 5 — стягів. Ознайомитися з ними і досі можна за посиланням.

Наразі обрані макети направлено на погодження до геральдичної служби. Опісля вивчення описані герб та прапор винесуть на розгляд сесії ОТГ.


Джерело: сайт Іванівської ОТГ

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Іванівська,

У Іванівскій ОТГ почали будувати ЦНАП

У Іванівській об’єднаній громаді розпочато будівництво сучасного центру надання адміністративних послуг. “Будівельний майданчик підготовлено, тривають земляні роботи з облаштування фундаменту, – повідомив у Фейсбуці голова ОТГ Сергій Гарус. Проект планується реалізувати протягом 2019 року. Більшість коштів – за рахунок Державного…

Шість громад Чернігівщини мають можливість створити сучасні модернізовані ЦНАПи

В цьому їм допомагатиме Програма «U-LEAD з Європою», яка протягом грудня 2018 – січня 2019 проводила третій раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія з відбору у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України,…

У Іванівській ОТГ триває будівництво амбулаторії

“Приємно бачити, як зростають стіни нової амбулаторії. Вся громада чекає на її відкриття”, – поділився новиною у Фейсбуці голова Іванівської об’днаної громади Сергій Гарус. Як відомо, будівництво проводиться за рахунок коштів державного бюджету в рамках програми «Сільська медицина». Загалом в…

У Іванівській ОТГ додалось вулиць із освітленням

Напередодні Різдва у Іванівській об’єднаній громаді додаткове свято – відновлено вуличне освітлення на деяких вулицях населених пунктів. Так, вуличні ліхтарі запрацювали у Количівці, Іванівці, Красному. Про це повідомив у Фейсбуці голова Іванівської ОТГ Сергій Гарус. Також до теми:

Службовий транспорт – санчата

Соціальні робітники Іванівської об’єднаної громади на зиму отримали новий службовий транспорт, який має полегшити їхню важку роботу, санчата. Тепер 14 соцпрацівників громади по снігу зможуть довезти габаритні пакети з продуктами і всім необхідним до своїх підопічних. Хто ж нам коня…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: