Новини

У Коропській ОТГ вчились реагувати на проблеми у сім’ях із дітьми

Днями старостам Коропської об’єднаної громади розповіли про патронатне виховання і закликали реагувати на найменші проблеми у сім’ях із дітьми.

Такий захід для старост сіл об’єднаної громади провела служба у справах дітей селищної ради спільно з відділом сім’ї, дітей, молоді та спорту.

Розпочинаючи семінар, заступник селищного голови Василь Кравченко наголосив на тому, що старости – це та ланка, яка має можливість першою співпрацювати із неблагополучними сім’ями, а також обов’язок − першою реагувати на тривожні ситуації в них.

Про соціальний захист дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах розповіла Наталія Величко – начальник відділу – служби у справах дітей селищної ради. Вона закликала старост за виявлення навіть найменшого негативізму щодо дітей у родинах одразу ж повідомляти їхню службу.

За два місяці з часу створення служби у справах дітей при селищній раді двоє її працівників разом із представниками відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту здійснили вже 15 виїздів у села громади. Вони обстежили 25 сімей, де виховуються 53 дітей.

Однак для того, аби служба мала всі підстави проводити перевірки у родинах, що викликають занепокоєння, старостам рекомендували створювати спеціальну комісію, вирушати з нею в «проблемну» сім’ю і документувати недоліки спеціальним актом.

У разі ж з’ясування обставин, які загрожують життю та здоров’ю дітей, діяти потрібно негайно – інформувати службу у справах дітей, чи поліцію за номером «102».

Також старостам акцентували увагу на активізації співпраці із учителями, які щоденно спілкуються із дітьми і одразу ж помічають найменші негативні зміни в їхніх родинних мікрокліматах.

Про патронатне виховання як порівняно нову форму сімейного влаштування дитини розповіла начальник відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту Оксана Нестеренко. Це вихід, коли дитина за певних причин потрапляє в складну життєву ситуацію, і до того часу, поки ця ситуація не стабілізується, тимчасово перебуває на вихованні в патронатній родині.

Із семінару старости дізналися про переваги такої форми виховання для самої дитини, вимоги до тих, хто хоче стати патронатними батьками, про підтримку їх із боку держави.

На завершення заходу психолог Тетяна Єрмак провела тренінг на тему взаємодії із постраждалими від насильства.


Джерело: сайт Коропської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Коропська, Староста,

Новий дитячий майданчик у селі Коропської ОТГ

Нещодавно в Риботині завершили облаштування дитячого майданчика. Про це повідомив староста Риботинського старостинського округу Володимир Капиця. Розпочали справу ще торік за допомогою інвесторів та талановитих сільчан, а нещодавно встановили ігровий комплекс із восьми предметів від народного депутата Анатолія Євлахова. Ще…

Село у Козелецькій ОТГ переживає через пожежі на торфовищах

У п`ятницю, 29 березня на власний схід села зібралися мешканці Данівського старостинського округу. Звітувала перед односельцями виконуюча обов’язки старости Ольга Пальчик. Серед присутніх були і представники Козелецької селищної ради – начальник фінансового управління Олена Матющенко, заступник начальника організаційно-кадрового відділу Світлана…

Старости Сосницької громади вчилися працювати у новому статусі та нових умовах

У п’ятницю, 27 липня у Сосницькій селищній раді відбувся семінар на тему «Роль старости в об’єднаній територіальній громаді». Навчання було організоване Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Про старостинські округи в ОТГ: запитання та відповіді

У лютому 2017 року в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон №280/97-ВР) з’явився новий термін – «старостинський округ». Законодавець визначив його як частину території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: