Новини

У Коропській ОТГ вчились реагувати на проблеми у сім’ях із дітьми

Днями старостам Коропської об’єднаної громади розповіли про патронатне виховання і закликали реагувати на найменші проблеми у сім’ях із дітьми.

Такий захід для старост сіл об’єднаної громади провела служба у справах дітей селищної ради спільно з відділом сім’ї, дітей, молоді та спорту.

Розпочинаючи семінар, заступник селищного голови Василь Кравченко наголосив на тому, що старости – це та ланка, яка має можливість першою співпрацювати із неблагополучними сім’ями, а також обов’язок − першою реагувати на тривожні ситуації в них.

Про соціальний захист дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах розповіла Наталія Величко – начальник відділу – служби у справах дітей селищної ради. Вона закликала старост за виявлення навіть найменшого негативізму щодо дітей у родинах одразу ж повідомляти їхню службу.

За два місяці з часу створення служби у справах дітей при селищній раді двоє її працівників разом із представниками відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту здійснили вже 15 виїздів у села громади. Вони обстежили 25 сімей, де виховуються 53 дітей.

Однак для того, аби служба мала всі підстави проводити перевірки у родинах, що викликають занепокоєння, старостам рекомендували створювати спеціальну комісію, вирушати з нею в «проблемну» сім’ю і документувати недоліки спеціальним актом.

У разі ж з’ясування обставин, які загрожують життю та здоров’ю дітей, діяти потрібно негайно – інформувати службу у справах дітей, чи поліцію за номером «102».

Також старостам акцентували увагу на активізації співпраці із учителями, які щоденно спілкуються із дітьми і одразу ж помічають найменші негативні зміни в їхніх родинних мікрокліматах.

Про патронатне виховання як порівняно нову форму сімейного влаштування дитини розповіла начальник відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту Оксана Нестеренко. Це вихід, коли дитина за певних причин потрапляє в складну життєву ситуацію, і до того часу, поки ця ситуація не стабілізується, тимчасово перебуває на вихованні в патронатній родині.

Із семінару старости дізналися про переваги такої форми виховання для самої дитини, вимоги до тих, хто хоче стати патронатними батьками, про підтримку їх із боку держави.

На завершення заходу психолог Тетяна Єрмак провела тренінг на тему взаємодії із постраждалими від насильства.


Джерело: сайт Коропської ОТГ

Останні новини за категоріям(и): Коропська,

У Коропській громаді підтримують туристів-краєзнавців

У Коропській громаді виконується затверджена в січні ц.р. Програма розвитку туристсько-краєзнавчого та туристсько-спортивного напряму по роботі із юнацькою та шкільною молоддю Коропської селищної ради. Придбане спорядження для туристсько-краєзнавчого гуртка, що працює на базі Карильської школи. Всього 50 найменувань – загалом…

Сесія Коропської ОТГ: старостати, ЦНАП та медицина

Засідання 5 сесії Коропської селищної ради восьмого скликання 12лютого відзначилось ухваленням важливих рішень для громади. Нас сесію прибули  25 депутатів із 26 обраних до ради. На їхній розгляд було винесено 37 питань. Розповімо про найзначущі. Кількість старостинських округів не змінилася…

Програма DOBRE оголосила громади-переможці Чернігівщини

Програма DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернігівською ОДА та оголосила громади-переможці 29 січня 2021 року Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю із Чернігівською обласною державною адміністрацією та оголосила 10 громад із Чернігівської області, які були відібрані для участі…

Коропська громада в Програмі DOBRE – знайомство з фінансовим напрямком

Минулого тижня в залі засідань селищної ради пройшла чергова онлайн-зустріч команди нашої громади із представниками ще одного компоненту Програми DOBRE, який стосується місцевого бюджету та фінансового управління. Учасниками були фахівець із місцевих бюджетів та фінансового управління Ольга Шубіна й консультанти фінансового…

У десяти громадах Чернігівщини буде DOBRE

Ще 25 територіальних громад із Запорізької, Чернігівської та Чернівецької областей стали партнерами Програми USAID DOBRE – список переможців відбору оголосили в Українському кризовому медіа-центрі 22 грудня. Програма USAID DOBRE працює в Україні із 2016 році. Донедавна програма мала 75 громад-партнерів…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: