Новини

У Коропській ОТГ вчились реагувати на проблеми у сім’ях із дітьми

Днями старостам Коропської об’єднаної громади розповіли про патронатне виховання і закликали реагувати на найменші проблеми у сім’ях із дітьми.

Такий захід для старост сіл об’єднаної громади провела служба у справах дітей селищної ради спільно з відділом сім’ї, дітей, молоді та спорту.

Розпочинаючи семінар, заступник селищного голови Василь Кравченко наголосив на тому, що старости – це та ланка, яка має можливість першою співпрацювати із неблагополучними сім’ями, а також обов’язок − першою реагувати на тривожні ситуації в них.

Про соціальний захист дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах розповіла Наталія Величко – начальник відділу – служби у справах дітей селищної ради. Вона закликала старост за виявлення навіть найменшого негативізму щодо дітей у родинах одразу ж повідомляти їхню службу.

За два місяці з часу створення служби у справах дітей при селищній раді двоє її працівників разом із представниками відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту здійснили вже 15 виїздів у села громади. Вони обстежили 25 сімей, де виховуються 53 дітей.

Однак для того, аби служба мала всі підстави проводити перевірки у родинах, що викликають занепокоєння, старостам рекомендували створювати спеціальну комісію, вирушати з нею в «проблемну» сім’ю і документувати недоліки спеціальним актом.

У разі ж з’ясування обставин, які загрожують життю та здоров’ю дітей, діяти потрібно негайно – інформувати службу у справах дітей, чи поліцію за номером «102».

Також старостам акцентували увагу на активізації співпраці із учителями, які щоденно спілкуються із дітьми і одразу ж помічають найменші негативні зміни в їхніх родинних мікрокліматах.

Про патронатне виховання як порівняно нову форму сімейного влаштування дитини розповіла начальник відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту Оксана Нестеренко. Це вихід, коли дитина за певних причин потрапляє в складну життєву ситуацію, і до того часу, поки ця ситуація не стабілізується, тимчасово перебуває на вихованні в патронатній родині.

Із семінару старости дізналися про переваги такої форми виховання для самої дитини, вимоги до тих, хто хоче стати патронатними батьками, про підтримку їх із боку держави.

На завершення заходу психолог Тетяна Єрмак провела тренінг на тему взаємодії із постраждалими від насильства.


Джерело: сайт Коропської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Коропська, Староста,

Старости Сосницької громади вчилися працювати у новому статусі та нових умовах

У п’ятницю, 27 липня у Сосницькій селищній раді відбувся семінар на тему «Роль старости в об’єднаній територіальній громаді». Навчання було організоване Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Також до теми:

Про старостинські округи в ОТГ: запитання та відповіді

У лютому 2017 року в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон №280/97-ВР) з’явився новий термін – «старостинський округ». Законодавець визначив його як частину території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних…

Вже 236 учасників зареєструвалися на курс DESPRO «Староста»

Розпочався електронний дистанційний курс «Староста: місцевий лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної спільноти», доступний для старост на веб-платформі Спільнота практик місцевого розвитку. Вже 236 учасників долучилися до навчання. Зарахування на е-курс ще відкрите і триватиме до 10 червня 23.00. Початок навчання за програмою…

На онлайн-форумі для старост вже 224 учасника з усіх областей України

Онлайн-форум продовжує привертати увагу старост та представників виконкомів об’єднаних громад. Лише упродовж 2018 року кількість зареєстрованих учасників збільшилася до 224 (+ 97 осіб). Це представники об’єднаних громад з усіх 24 областей України. Також до теми:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: