Новини

Сміття та бюджет участі: підсумки громадського обговорення у Сосницькій ОТГ

31 березня у Сосницькій ОТГ відбулися громадські обговорення з питань вивезення побутових відходів та презентації проектів громадського бюджету.

Організація вивезення побутових відходів

На зібранні були присутні практично тільки жителі приватного сектору, адже саме від них надходять зауваження по наданню цієї послуги.

Розпочав збори селищний голова Андрій Портний, на думку якого послуги з вивезення побутових відходів мають надаватись таким чином, щоби громада була задоволена і водночас люди законно позбавлялися сміття.

Начальник відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури Олександ Клименко поінформував присутніх про існуючий тариф на послугу вивезення побутових відходів, що складає 9,69 грн з людини.

Із них:

 • 3,29 грн – податки, в тому числі екологічні і зарплатні
 • 2,52 грн – заробітна плата
 • 1,17 грн – запчастини і ремонт техніки
 • 1,84 грн – паливо
 • 0,39 грн – збут: заробітна плата контролерів, які займаються обліком та рознесенням даних, затрати на друк квитанцій, роботу програми, комп’ютерів і т.д.
 • 0,48 грн – адміністративні витрати і організація роботи.

Всі ці розрахунки робляться виходячи з законодавства України.

Також він розповів як обирається організація, яка буде надавати цю послугу. Орган місцевого самоврядування – Сосницька селищна рада – має організувати діяльність громади, в тому числі і законне поводження з побутовими відходами. Тож вона і визначає організацію яка буде надавати ці послуги, та робить розрахунки і подає відповідні документи на затвердження.

Так було раніше, але зараз надавач послуг за законами вже буде визначатись за конкурсом, тому після найближчої сесії в Сосниці буде оголошено конкурс на організацію, яка візьметься за вивезення побутових відходів.

З іншого боку, 93% населення Сосниці можуть скористатися субсидію на цю послугу, а вимога законодавства України для її отримання – періодичність послуги. Тобто ця послуга з вивезення сміття повинна надаватись постійно за графіком, і тільки тоді органи соціального захисту мають право враховувати її як комунальну і надавати субсидію.

Більшість присутніх була за індивідуальний підхід, мотивуючи тим, що в них немає сміття, адже всі поліетиленові пакети, вироби с пластмасу, всіляку тару та інше спалюють на вулиці, в печах чи грубках.

По-перше, відповідно до законодавства України спалювання побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах.

По-друге, спалювання сміття зашкоджує стану здоров’я дітей та всіх хто мешкає неподалік, адже такі незаконні дії призводять до виділення в атмосферне повітря токсичних речовин, таких як чадний газ, діоксини та багато інших хімічних речовин. Потрапляючи в організм вони отруюють та повільно вбивають його! Це викликає серцево-судинні захворювання, посилення респіраторних захворювань, таких як астма та емфізема, також можуть стати причиною появи ракових клітин.

В результаті майже 2-годинної дискусії було прийнято рішення розрахувати окремо ще два варіанти (тарифи), які будуть передбачати вивезення сміття:

Порахувати вартість індивідуального тарифу з середньою протяжністю по Сосниці. Розрахувати тариф для самовивозу сміття.

Чи будуть ці тарифи дешевше – дізнаємося пізніше, адже зібрання і розрахунок тарифу потребує зібрання досить об’ємної кількості інформаційних даних. Але вже відомо одне, якщо люди будуть користуватися індивідуальними тарифами, то вони втратять можливість користуватися субсидією на цю послугу.

Також депутат селищної ради Лілія Саприкіна запропонувала прийняти на сесії спеціальну соціальну програму, аби трактор декілька разів на рік за кошти громади вивозив негабаритне сміття.

 

Презентація проектів Громадського бюджету

До порядку денного зборів громадян входила і презентація проектів Громадського бюджету. Автори мали змогу представити ті проекти, які подані для реалізації в Сосниці.

Всього по Сосниці подано 8 проектів:

 • Благоустрій та озеленення комплексу відпочинку «Шишкіно» та організація регламентованого руху на ділянці заповідного лісу (автор – Олена Подорожня)
 • Відновлення гідрологічного режиму (порушеного стоку води) р. Убідь по вул. Весняна та Зарічна на замості (автор Валерій Григорук)
 • Обладнання дерев’яного пішохідного містка через р. Убідь. (автор Сергій Кубанцев)
 • Обладнання дитячого майданчику на «піцивці»
 • Творчий простір для розвитку дітей молодшого віку з батьками (автор Алла Ступаченко)
 • Очищення р. Убідь від водоростей та мулу в межах Сосниці шляхом її зариблення (автор Іван Портний)
 • Покращення матеріальної бази Сосницького Центру технічної творчості молоді (автор Василь Корилюк)
 • Створення центру відродження звичаїв, цінностей та традицій щасливого подружнього життя для молоді шлюбного віку та подружніх пар (автор Лілія Мучта)
 • Чищення та облаштування колодязів (автор Віра Журко).

Були представлені практично всі проекти. Автори коротко описали ключову ідею та важливість свого проекту.
Нагадуємо, що за правилами голосування в Сосниці виграють 2 проекти з поданих 8, які будуть допущені до голосування після розгляду експертами, та наберуть найбільшу кількість голосів.

Кожен зможе віддати свій голос за два найбільш важливих для них проекти.

З проектів, поданих по іншим селам громади, буде обрано по одному переможцю від сіл Загребелля, Пекарів, Волинка, Чорнотичі, Киріївка та Матвіївка.

Деталі проектів доступні на сайті за посиланням.


Джерело: сайт Сосницької ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Сосницька,

Які проекти будуть реалізовуватися в ОТГ Чернігівщини за кошти ДФРР у 2019 році?

5 липня Уряд вніс зміни до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. В Чернігівській області комісія ДФРР підтримала 20 проектів, на які буде виділено 210,2 млн…

Серед переможців конкурсу “Малі міста – великі враження” чотири проекти від ОТГ Чернігівщини

Чотири проекти громад Чернігівської області перемогли в конкурсі культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження». Про це повідомила консультант з комунікацій проекту «ПУЛЬС» при Чернігівському регіональному відділі Асоціації міст України Альона Макаренко. Так, перемогу в конкурсі отримали наступні громади: Кіптівська…

На фестиваль в ОТГ: що де буде у липні

Липневий фестивальний путівник підготували у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». 6 липня – свято Івана Купала. Його святкуватимуть у громадах 5 та 6 липня з масовими гуляннями, обрядовими дійствами, піснями і танцями. Вас…

У Сосницькій ОТГ «вполювали» більше 300 кг пластику

Понеділок, 10 червня у Сосницькій громаді став днем полювання на пластик. Сім команд по сім учасників збирали пляшки, пакети та інший непотріб з пластику на території ОТГ. Як повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з…

На Чернігівщині будують 18 сільських амбулаторій

В області виконується 18 договорів підряду з будівництва сільських амбулаторій. На об’єктах у селах Бахмач Бахмацького району, Чорнотичі Сосницького, Нехаївка Коропського, Наумівка Корюківського, Хоробичі Городнянського та Грем’яч Новгород-Сіверського району виконуються роботи по зведенню капітальних стін. Натомість у селах Кобижча Бобровицького…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: