Новини

Схід села у Лосинівській ОТГ – про землю, дороги, ремонти та розвиток

На схід у селі Шатура, що у Лосинівській об’єднаній громаді, прибули голова ОТГ Володимир Андрієць, представник народного депутата України Олександра Кодоли – Тамара Стратілат, секретар селищної ради Наталія Кошарна.

Серед запрошених – представники орендаря ПП «Агропрогрес» Володимир Мозговий та Тетяна Сеник.

Схід села розпочала староста Людмила Петренко, яка прозвітувала про роботу старостинського округу села Шатура за 10 місяців.

Так, станом на 1 січня ц.р. у селі Шатура проживає та зареєстровано 485 особи, з них 213 – чоловіки, 272 – жінки. Працюючого населення 170 осіб, 190 – громадяни пенсійного віку, 14 дітей дошкільного віку та 38 дітей шкільного віку.

На території старостинського округу знаходиться 310 дворів, з них жилих – 210. Проблемою цього округу, що очевидно, є демографічна ситуація. Так, за минулий рік народилося дві дитини, а померло тринадцять осіб. На території села проживають переважно люди похилого віку,

У селі є 11 самотніх громадян, які знаходяться на обслуговуванні соціального працівника. Даній категорії жителів надається допомога з різних питань, зокрема в доставці замовлених продуктів харчування, медикаментів, в приготуванні їжі, в обробітку присадибної земельної ділянки тощо.

Працює фельдшерський медичний пункт, який знаходиться у підпорядкуванні Лосинівського центру первинної медико-санітарної допомоги. Медичне обслуговування населення здійснюється на належному рівні. Фельдшер має необхідні ліки, щоб надати першу медичну допомогу.

Діє поштове відділення, тож жителі можуть сплачувати за спожитий газ, електроенергію, отримувати пенсію, передплачувати періодичні видання.

Молодь проводить своє дозвілля в сільському клубі. На даний час відвідувачі сільського клубу можуть пограти в теніс, шашки, шахи, більярд. В приміщенні клубу працює сільська бібліотека.

Голова Лосинівської ОТГ Володимир Андрієць ознайомив мешканців села Шатура про проведену роботу по всій громаді за минулий рік та розповів про плани роботи на наступний 2018 рік. Зокрема, у Шатурський НВК «ЗНЗ-ДНЗ»І-ІІІ ступенів закуплені торф’яні брикети, паливні дрова, дещо з кухонного приладдя.

Проведено ремонт доріг комунальної власності на суму 1,2 мільйона гривень та виготовлено проектно-кошторисну документацію на оновлення вул. Шевченка.

Під час зборів громадян Тамара Стратілат поінформувала про діяльність народного депутата Олександра Кодоли за три роки роботи. Так, за сприяння нардепа виділені кошти для дитячого майданчика в селі Шатура в сумі 100 тисяч гривень. Для Шатурського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ було виділено 45 тисяч гривень  для придбання ноутбука, інтерактивної дошки та акустичної системи.

Для покращення здоров’я громадян народний депутат вручив фельдшерську сумку для Шатурського фельдшерського медичного пункту та велосипед. Також цього року в селі Шатура буде встановлена додаткова зупинка.

Представник ПП «Агропрогрес» Володимир Мозговий повідомив, що підприємство орендує та обробляє 1774 га землі, повністю розрахувалась з громадянами за паї, сплативши 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

На загальних зборах громадян розглянули найбільш актуальні питання для мешканців села Шатура. Стосувались вони закінчення ремонту дороги, який розпочався в минулому році, ремонту сільського клубу, опалення бібліотеки, насадження парку, поточного ремонту ФАПу, чистки ставка та його відновлення, встановлення графіку вивозу побутових відходів та зміни графіка руху автобуса Ніжин – Шатура (просять, щоб перший рейс автобуса був на 20 хвилин раніше).


 

Джерело: сайт Лосинівської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Лосинівська,

У Лосинівській ОТГ триває ямковий ремонт доріг

Ремонт проводиться повітряно-струменевим методом за допомогою спецтехніки. Цей метод набагато ефективніший – на одній машині задіяно двоє людей: водій та оператор. Оператор усуває тріщини та ями на дорожньому покритті: задуває повітрям, заливає бітумною емульсією, а потім подає щебінь. Така технологія…

Схід села у населених пунктах Лосинівської ОТГ

У середу, 6 березня, у приміщенні сільського клубу старостинського округу села Вікторівка відбувся схід села. До округу входять, окрім Вікторівки, села Леонідівка та Степ. На загальних зборах громадян також були голова Лосинівської об’єднаної територіальної громади Володимир Андрієць секретар Лосинівської селищної…

Громади Чернігівщини активно працюють над розробкою планів перспективного розвитку

Плани перспективного розвитку територій мають стати дорожньою картою реалізації конкретних проектів, направлених на відбудову та розвиток міст, селищ та сіл. Мова йде про втілення у життя інфраструктурних проектів, модернізацію об’єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, наближення до жителів громад необхідних послуг….

У Лосинівській ОТГ оприлюднили графіки сходів жителів сіл

Виконавчий комітет Лосинівської селищної ради повідомляє про графік проведення сходів громадян в населених пунктах Лосинівської об’єднаної територіальної громади. Загалом, збори пройдуть у 6 населених пунктах: села Сальне та Садове – 1 березня 2019 року, початок о 10:00 год.(сільський клуб с.Сальне);…

Що у бюджеті Лосинівської ОТГ на 2019 рік

Лосинівська об’єднана громада оприлюднила бюджет ОТГ на 2019 рік. Головний фінансовий документ прийняли на сесії селищної ради 26 грудня 2018 року. Доходи бюджету передбачаються на рівні 33,7 млн грн, з них 16,9 це міжбюджетні трансферти. Податки на доходи фізичних осіб…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: