Новини

Як звітують старости у Коропській ОТГ

Минулого тижня на загальних зборах жителів Рождественського старостинського округу (Коропська ОТГ) звітував староста Анатолій Гейко. 

На захід запросили заступника Коропського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради Васила Кравченка, директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) селищної ради Олександра Лаврика, спеціаліста земельного відділу селищної ради Ларису Дорошенко, старосту Атюшівського старостинського округу Станіслава Пилипця, депутатів селищної ради Петра Старуха та Олександра Хоменка, а також редактор газети «Нові горизонти» Людмилу Ковальчук.

Звіт за рік минулий староста Анатолій Гейко розпочав зі статистичних даних старостинського округу, акцентуючи увагу на демографічній ситуації території. Лише тридцять дошкільнят і майже половина населення пенсійного віку – а в навчальному закладі повноцінний другий клас взагалі відсутній.

Постійно підтримується в належному стані вуличне освітлення, хоча в планах збільшити кількість ліхтарів по території. Неабияка увага приділяється роботі по благоустрою старостинського округу: окультурення центру, кладовища, парку; встановлення огорожі біля будинку культури; грейдерування грунтових доріг; за кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури проведено ремонт проїзної частини по вулиці Борисівка.

Допомагають й інвестори: регулярна чистка снігу, нова апаратура для будинку культури, подарунки на новорічні свята для дітлахів, фінансування культурних заходів.

Проблемним питанням є сплата внесків до цільових фондів. Із наявних 549 жилих господарств кошти на самооподаткування, які використовуються для фінансування разових цільових заходів соціально-побутового характеру, здали лише 31. Була пропозиція від старости щодо відміни даної сплати, але жителі прийняли внески у сумі 70 грн. і на 2018 рік (20 грн. на благоустрій, 50 грн. – на утримання пожежної частини).

На рік теперішній заплановано спорудження зупинки в центрі села, впорядкування сміттєзвалища, продовження освітлення вулиць, окультурення місця відпочинку в парку та встановлення дитячого майданчика, ремонт підлоги у будинку культури, косметичний ремонт адміністративного приміщення старостинського округу, виготовлення проектно-кошторисної документації на планові об’єкти, є потреба і у заміні вікон у будинку культури, ФАПі, адмінбудівлі.

Загалом звіт старости Анатолія Гейка пройшов злагоджено та організовано і був одноголосно затверджений присутніми.

Про стан правопорядку на підвідомчій території прозвітував дільничний офіцер поліції Володимир Кириченко, який акцентував увагу жителів на адміністративних порушеннях.

Головний спеціаліст земельного відділу селищної ради Лариса Дорошенко проінформувала присутніх щодо порядку передачі землі поза межами населених пунктів об’єднаній територіальній громаді та оформленню громадських пасовищ.

Відчутна допомога на рік теперішній буде і від інвесторів, про що повідомив директор ТОВ «Бахмач Агро» Анатолій Заєць: ремонт трактора Т-25 для потреб жителів, надання службового автомобіля для дільничного офіцера поліції, оформлення спадщини за рахунок товариства, закупівля асфальту для ямкового ремонту доріг.

У своєму виступі заступник селищного голови Василь Кравченко проінформував присутніх щодо розвитку об’єднаної територіальної громади за 2017 рік в цілому і конкретно зупинився на Рождественському старостинському окрузі, подякував старості за проведену роботу та жителям за активну участь.


Джерело: сайт Коропської ОТГ

 

« повернутися до списку новин

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Коропська, Староста,

Новий дитячий майданчик у селі Коропської ОТГ

Нещодавно в Риботині завершили облаштування дитячого майданчика. Про це повідомив староста Риботинського старостинського округу Володимир Капиця. Розпочали справу ще торік за допомогою інвесторів та талановитих сільчан, а нещодавно встановили ігровий комплекс із восьми предметів від народного депутата Анатолія Євлахова. Ще…

Село у Козелецькій ОТГ переживає через пожежі на торфовищах

У п`ятницю, 29 березня на власний схід села зібралися мешканці Данівського старостинського округу. Звітувала перед односельцями виконуюча обов’язки старости Ольга Пальчик. Серед присутніх були і представники Козелецької селищної ради – начальник фінансового управління Олена Матющенко, заступник начальника організаційно-кадрового відділу Світлана…

Старости Сосницької громади вчилися працювати у новому статусі та нових умовах

У п’ятницю, 27 липня у Сосницькій селищній раді відбувся семінар на тему «Роль старости в об’єднаній територіальній громаді». Навчання було організоване Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Про старостинські округи в ОТГ: запитання та відповіді

У лютому 2017 року в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон №280/97-ВР) з’явився новий термін – «старостинський округ». Законодавець визначив його як частину території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: