Новини

У Парафіївській ОТГ знайшли кошти на модернізацію освітлення

У Парафіївській громаді на Програму «Вуличного освітлення на 2018–2022 роки» виділять 2 мільйони гривень. Таке рішення ухвалили депутати.

Як відомо, у системах освітлення використовуються застарілі типи світлових приладів, джерел світла. Це призводить до значних втрат електричної енергії. Настав час встановлювати сучасні світильники зі світлодіодними джерелами світла, а електролічильники замінювати на лічильників зонального (багатотарифного) обліку.

Зауважмо, що в деяких населених пунктах Парафіївської об’єднаної територіальної громади вуличне освітлення взагалі відсутнє.

“Основною метою Програми є відновлення, реконструкція та побудова установок зовнішнього електричного освітлення, приведення електромереж освітлення до норм та стандартів, забезпечення якісних показників освітлювальних установок та раціональне використання електроенергії, покращення благоустрою населених пунктів громади, покращення безпеки руху на дорогах, зменшення кількості правопорушень і створення кращих умов проживання для жителів населених пунктів громади”, — йдеться в Програмі.

Згідно з документом, оптимальним шляхом розв’язання проблеми є:

  • першочергове освітлення вулично-шляхової мережі населених пунктів, аварійно небезпечних ділянок доріг, пішохідних переходів, доріг із насиченим автомобільним рухом та території об’єктів установ і організацій, які забезпечують життєдіяльність населення;
  • об’єднання на договірних умовах коштів підприємств, громади, установ та організацій, розташованих на відповідній території, а також бюджетних коштів, грантів, з метою будівництва, реконструкції, ремонту та утримання об’єктів зовнішнього освітлення.

Для виконання зазначених напрямів селищна рада та її виконавчий комітет забезпечують управління об’єктами зовнішнього освітлення, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, їх належне утримання та ефективну експлуатацію.

Власник або балансоутримувач об’єктів зовнішнього освітлення здійснює відбір виконавця на роботи з їх утримання або виконує функції виконавця самостійно, а також сприяє залученню додаткових коштів.

Що конкретно робитимуть?

Передбачається проведення комплексних робіт з облаштування мереж зовнішнього освітлення:

Встановлення світлоточок:

  • встановлення ламп із покращеними показниками світловіддачі;
  • використання нового виду або типу світильників для покращення світлового потоку.

Будівництво мереж зовнішнього освітлення:

  • будівництво повітряних та кабельних ліній електрозв’язку, влаштування та заміна опор;
  • при необхідності заміна певних ділянок повітряних та кабельних ліній електромережі.

Заміна обладнання:

  • заміна автоматики та пускорегулюючої апаратури;
  • встановлення сучасних приладів обліку електроенергії, диференційованих за годинами доби (електронні двотарифні лічильники активної енергії прямого включення) та дотримання режимів споживання електричної енергії, які відповідають періодам дії «нічного» тарифу, відповідно до вимог постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.10.2004 р. № 1030 «Про Порядок диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів».

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Парафіївська,

Вісім громад Чернігівщини стали учасниками проекту «Громада для людини»

Учасники проекту – працівники соціальної сфери – стануть агентами змін у сфері надання соціальних послуг вразливим категоріям населення та запроваджуватимуть моделі інтегрованих соціальних послуг у громадах. Також до теми:

Як виконуються бюджети громад Чернігівщини за 9 місяців 2018 року

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні дослідили показники фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад за 9 місяців 2018 року. В ході моніторингу всі 665 громад розподіли на чотири групи в залежності від чисельності населення. Також до теми:

Парафіївська селищна рада: декларації без помилок та депутати з офшорних підприємств Тігіпка

Головні бухгалтери кількох підприємств, без помилок в деклараціях та з авто за 2 тис грн — такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Парафіївської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”. Також до теми:

Обласна акція з вручення паспортів громадянам України відбулась у Парафііївській ОТГ

Наш прапор – це символ свободи і незалежності, слави і відродження України. Мить, коли піднімається Прапор України та звучить Державний Гімн, – це момент піднесення, який сповнює серця гордістю за рідну країну. Також до теми:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: