Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
У 2018 році на Чернігівщині буде вже 37 ОТГ

В Польщі реформі децентралізації — вже понад чверть століття, більшість управлінських завдань передані на найнижчий рівень — гмін та повітів. Як працює місцеве самоврядування в Польщі – досвід для України. Надати консультацію територіальним громадам Чернігівщини приїхали представники Люблінського та Підкарпатського воєводств.
Чернігівщина продовжує переймати європейський досвід місцевого самоврядування. Аби поділитися досвідом децентралізації, до обласного центру прибула польська делегація – бурмістри, війти та виконавчі секретарі Люблінського та Підкарпатського воєводств.
Децентралізація на Чернігівщині триває. Вже створено 19 об’єднаних територіальних громад. За рейтингом Мінрегіону, Чернігівщина посідає третє місце у «турнірній таблиці».
Вже діючій Михайло-Коцюбинській об’єднаній територіальній громаді лише дев’ять місяців. Отриману державну субвенцію на розвиток інфраструктури майже 100%-во спрямували на заклади освіти. А також у цьому році відремонтували дороги.
Наразі 14 новостворених ОТГ чекають на перші вибори, що за планом відбудуться 29 жовтня. Одна із них – Бобровицька об’єднана тергромада. Доволі велика – близько 26 тисяч населення. Досвід самоврядування у Польщі вивчали ще до процесів децентралізації.
Більше: Партії активно готуються до виборів у громадах
Ріпкинська громада ще не утворена, проте вже пройшли громадські слухання. Жителі Ріпок виступили за об’єднання. Відповідне положення згодом прийматиметься на сесії селищної ради. А потім — запрошуватимуть інші громади до об’єднання, за перспективним планом це 18 сільських та селищних рад.
У 2018 році на Чернігівщині буде вже 37 об’єднаних територіальних громад.
Джерело: філія НСТУ “Чернігівська регіональна дирекція”