Новини

Деснянська громада серед лідерів загальнодержавного рейтингу

Деснянська об’єднана громада Козелецького району, увійшла до 20-ки лідерів фінансово-спроможних громад України.

Згідно дослідження, вона має 4756,8 гривень власних доходів на одного мешканця громади.

Дослідження проводила координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Яніна Казюк.

«Аналіз показників місцевих бюджетів свідчить, що найвищі показники надходжень власних доходів на одного мешканця мають громади з чисельністю понад 10 тисяч осіб. Однак, високий рівень доходів не завжди залежить від чисельності ОТГ, оскільки на територіях окремих невеликих громад функціонують потужні бюджетоутворюючі підприємства, як до прикладу, у Пришибській ОТГ, де чисельність населення всього дві тисячі людей чи у Шахівській ОТГ з чисельністю населення у три тисячі. Таких громад небагато. В основному громади з незначною чисельністю населення мають обмежений потенціал для сталого розвитку та надання всіх необхідних послуг її мешканцям», – пояснила Яніна Казюк.

Показник доходів на одного мешканця громади

Окремо експерт зупинилася на показниках видатків бюджетів ОТГ на власні повноваження. У них важливе місце посідають видатки на утримання апарату управління. Їх питома вага у загальному фонді бюджету, за даними експерта, коливалася від 3,6 до 43,9 %.

За словами Яніни Казюк, такий фінансовий моніторинг дозволяє органам місцевого самоврядування побачити свої слабкі місця, зробити висновки та прийняти відповідні рішення. Також ці дані фінансових показників будуть корисним при моделюванні майбутніх об’єднаних громад та при формуванні Перспективних планів областей.

«Таке дослідження дало можливість виявити стійкі закономірності, які свідчать про те, що громади з більшою чисельністю мешканців мають більший фінансовий потенціал. Ця закономірність пояснюється тим, що у великих громадах більш вигідно розвивати малий та середній бізнес, оскільки там є достатній кваліфікований трудовий ресурс, ємний місцевий ринок збуту товарів та послуг і кращі перспективи для сталого розвитку громади. Також великі громади мають більший податковий потенціал та більше можливостей для забезпечення належного утримання об’єктів інфраструктури, функціонування закладів та установ комунальної власності, а органи місцевого самоврядування можуть забезпечити надання якісних публічних та комунальних послуг», – підсумувала Яніна Казюк.

Деснянці у загальному рейтингу


Джерело: ПІК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Деснянська,

Деснянська громада: військове майно та профіцитний бюджет

Деснянська територіальна громада об’єдналася однією з перших у Чернігівській області — у вересні 2015 року. Сьогодні має профіцитний бюджет, зберегла всі заклади надання медичної допомоги, дофінансовує і їх, і заклади освіти, поступово ремонтує дороги комунальної власності. Про поточний стан справ…

Досягнення та виклики Деснянської громади в процесі реалізації реформ

22 березня у прес-центрі «Чиста політика» Центр «Доброчин» провів брифінг на тему: «Досягнення та виклики Деснянської громади в процесі реалізації реформ». Чернігівський ресурсний центр з розвитку місцевої демократії працює з 2016 року на базі громадської організації «Центр «Доброчин». Наразі РЦ…

«Слуга Народу» проводить у Києві форум голів ОТГ

Сьогодні у Києві проходить масштабний форум голів ОТГ “Ефективні бюджети”, де зібралось 120 представників зі всієї України. У рамках заходу учасники будуть разом обговорювати та напрацьовувати зміни в роботі з місцевими бюджетами. Відкриваючи захід голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що завдяки…

Про бюджет Деснянської ОТГ на 2021 рік

Деснянський селищний голова Юрій Осташевський розповів про дохідну частину бюджету громади, і від чого вона залежить. «Не одноразово чув питання від населення: «З яких джерел надходять кошти до бюджету, та на що їх витрачають?». В інтернеті періодично з’являються фрагменти інформації,…

Деснянська та Новобілоуська громади розвивають освіту та місцеву демократію

03 лютого у прес-центрі «Чиста політика» Центр «Доброчин» провів брифінг на тему: «Виклики та досягнення громад: освіта та місцева демократія». Розпочала захід керівник Центру «Доброчин» Наталія Дрозд, яка представила досвід організації стосовно супроводу профільної освітньої реформи та реформи місцевого самоврядування,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: