Новини

Представників ОТГ вчили бути сучасними та мислити критично

Днями в Чернігівському підрозділі Центру розвитку місцевого самоврядування завершилась серія тренінгів для лідерів об’єднаних територіальних громад, що були організовані в травні цього року в рамках програми «U-LEAD з Європою».

Запрошені тренери – представники ГО «Нове бачення», яка розробляє і реалізує освітні проекти, пов’язані з навчанням демократії, формуванням громадянських компетенцій та утвердженням принципів освіти в інтересах сталого розвитку.

Під час першого навчального заходу посадовці місцевого самоврядування та громадські активісти об’єднаних громад Чернігівщини набували нових навичок та вмінь в переговорних процесах, зокрема, з організації та ведення переговорів. Також слухачі познайомилися зі стратегіями і тактиками ведення переговорів; освоїли універсальні способи переконання; навчились більш ефективно задавати відкриті питання і використовувати їх в переговорах для отримання результату; вчилися сприймати складні переговори позитивно і застосовувати навички ефективної комунікації для їх успішного завершення.

Другий тренінг був присвячений технологіям критичного мислення та мав на меті навчити представників громад користатися ними в об’єднаних територіальних громадах для прийняття ефективних рішень.

Під час навчання його учасники розглянули сучасні підходи до кадрових компетенцій, вчились розвивати навички критичного мислення для лідерів громад, краще розуміти важливість зворотного зв’язку з громадою.

Тренери Олена Зима, Олександр Шаньгін, Марина Терлова, Тетяна Ремех пояснили учасникам конкурентні переваги громад, чиї лідери володіють навичками критичного мислення, для просування реформи децентралізації та ефективної взаємодії на місцевому рівні.

«Обличчя влади змінюється! Сьогодні в об’єднаних територіальних громадах серед керівників, спеціалістів та громадських лідерів – люди, які прагнуть розвитку, як особистого, так і власних громад, ті, для кого влада – не самоціль, а інструмент для якісних змін життя мешканців громад. Випускники наших навчальних заходів отримують нові знання як за формою так і за змістом. І я впевнена, що в тому числі і завдяки новим вмінням та навичкам, яких вони набувають, саме ці люди будуть творцями тих змін, яких ми прагнемо в ході децентралізації!» – вважає директор Чернігівського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик.


Джерело: Децентралізація влади

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Коли у містах та центрах громад Чернігівщини базарні дні?

У центрах громад на Чернігівщині найбільш жваво у базарні дні. Втім у кожній громаді своя особливість. Дізнались, коли базарний день у найбільших містах та громадах: Бахмач — неділя; Бобровиця — субота; Борзна — неділя; Варва — субота; Городня — четвер; Ічня —…

Чернігівщина купить 13 шкільних автобусів: хто отримає

Автобуси будуть закуплені коштом освітньої субвенції, яку отримала Чернігівщина в розмірі близько 28 мільйонів гривень. Субвенція використана на засадах співфінансування від громад. Про це повідомила заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк в ефірі марафону «Суспільне. Спротив» 15 серпня. «Субвенцію, яку ми…

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: