Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
Децентралізація вимагає від місцевої влади максимальної відповідальності

Одна за ключових реформ, яку наразі проводить Уряд – децентралізація – вже дозволила збільшити місцеві бюджети на 30-40%, однак разом з можливостями реформа вимагає й відповідальності. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході засідання Асоціації міст України, що проходить в Харкові.
«Ключова реформа – децентралізація – вимагає від нас максимальної відповідальності. Бюджети місцеві зросли на 30-40%, ми почали формувати самодостатню основу для об’єднання територіальних громад по всій країні», – сказав Глава Уряду.
Він нагадав, що процес передачі повноважень триває з 2014 року, і зараз ситуація суттєво змінилася – і на законодавчому рівні, і на рівні можливостей місцевої влади. До 2014 року, відзначив Глава Уряду, про децентралізацію ніхто не замислювався, натомість повноваження й фінансові ресурси «варварськи відбиралися». А в 2014 році, сказав Володимир Гройсман, Президент і перший Уряд Арсенія Яценюка заявили про свою готовність підтримати й зміцнити регіони.
При цьому Прем’єр-міністр відзначив, що завдяки децентралізації збільшилися не тільки фінансові можливості регіонів. Наразі розширені й їх адміністративні повноваження. І це дозволяє створювати на місцях прозорі офіси надання адміністративних і соціальних послуг – у найбільш зручному для громадян форматі.
«Ми збалансували і ваші повноваження, і ваші фінансові ресурси. І саме головне, що зараз ви (регіони) маєте стати активними учасниками економічного зростання. Хочу закликати вас (регіональну владу) розвивати реальний сектор економіки… Ось в чому моя ідеологія», – сказав Глава Уряду.
Джерело: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю КМУ