Новини

Друга частина сесії Чернігівської облради: 70 рішень та резонансне рішення щодо майна «Ліки України»

3 серпня, відповідно до розпорядження голови обласної ради, відбулося друге пленарне засідання п’ятої сесії обласної ради восьмого скликання.

Депутати проявили одностайність стосовно ухвалення переважної частини питань порядку денного п’ятої сесії та прийняли близько 70 рішень стосовно управління та розпорядження об’єктами комунальної власності, реорганізації закладів освіти, культури та охорони здоров’я, врегулювання земельних та орендних відносин, створення об’єктів природо-заповідного фонду, підвищення самодостатності місцевих громад та інших напрямків.

Під час пленарного засідання народні обранці прийняли «Програму зайнятості населення Чернігівської області на 2021-2023 роки», заходи якої покликані поліпшити ситуацію на регіональному ринку праці та не потребують фінансових витрат з обласного бюджету. Відповідним рішенням затверджено «Програму відшкодування витрат з поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб з інвалідністю внаслідок війни, у Чернігівській області на 2021-2025 роки». Цей документ, яким вже передбачено видатки на проведення відшкодування витрат з поховання вищезазначених категорій осіб в обсязі 630,4 тис. грн, забезпечить фінансування заходів Програми у 2022 – 2025 роках.

Народні обранці внесли зміни до «Програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2021-2022 роки», які полягають у тому, що сума коштів, визначених на 2021 рік, збільшується на 316 тис.400 грн, відповідно до суми недофінансування по кожному депутату обласної ради 7 скликання, які не використали кошти депутатського фонду у 2020 році у зв’язку із відсутністю фінансування. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 32 млн 300 тис.грн.

Більше двох десятків ухвалених рішень стосувалися управління та розпорядження майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

Тривале обговорення серед присутніх у сесійній залі викликав проєкт рішення про реорганізацію КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр» шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня». Свою позицію стосовно процедури реорганізації озвучив генеральний директор КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр» Ігор Батог.

У результаті обговорення депутати прийняли рішення про реорганізацію комунального некомерційного підприємства та створення єдиного кардіологічного центру у складі КНП «Чернігівська обласна лікарня», яке має на меті підвищення якості надання медичної допомоги хворим кардіологічного профілю та доступності населення області до надання комплексної медичної допомоги.

Прийняті сесією обласної ради звернення до керівництва держави та центральних органів виконавчої влади стосувалися розробки Державної цільової програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки у закладах соціальної сфери населених пунктів України, а також стосовно забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Одне із резонансних рішень: облрада не продовжила оренду майна колишньої комунальної мережі аптек товариству «Ліки України». Договір оренди закінчується 29 жовтня. «За» продовження оренди проголосували 7 депутатів, проти – 19, 23 – утримались.

Як відомо, у 2019 році майно комунального підприємства «Ліки України» передали в руки однойменної приватної компанії. Загалом в оренду на три роки віддали 28 комунальних аптек та 1 склад. За це компанія сплачувала в обласний бюджет 3 мільйони гривень на рік.

Логіка тих, хто був проти: прибуток від комунального майна має надходити не через посередників, не через приватних осіб, а напряму в бюджет буде йти весь сукупний дохід, тобто прибуток буде поступати в бюджет обласної ради.

Цікаво, що у 2019 році комунальне майно в оренду приватному підприємству передали рішенням управління коммайна, без участі депутатів. Тоді частина депутатів облради висловлювались проти такого рішення та називали його незаконним й оскаржували у судах. Нині ж після рішення депутатів не продовжувати оренду, управління комунального майна має 3 місяці, щоб запустити роботу колишнього комунального підприємства. На це потрібно за попередніми підрахунками, близько 20 мільйонів гривень.

Зі слів заступника начальника управління комунального майна облради Сергія Свиридова, гроші потрібні, щоб знайти персонал в аптечну мережу, отримати ліцензію та купити ліки. На його думку, новостворене комунальне підприємство даватиме в бюджет надходження менші, ніж від оренди.

Одна з пропозицій від депутатів облради, після завершення договору з ТОВ «Ліки України» знову віддати комплекс в оренду. Тільки через аукціон.

Джерело: сайт Чернігівської обласної ради, Суспільне.Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: