Новини

Друга частина сесії Чернігівської облради: 70 рішень та резонансне рішення щодо майна «Ліки України»

3 серпня, відповідно до розпорядження голови обласної ради, відбулося друге пленарне засідання п’ятої сесії обласної ради восьмого скликання.

Депутати проявили одностайність стосовно ухвалення переважної частини питань порядку денного п’ятої сесії та прийняли близько 70 рішень стосовно управління та розпорядження об’єктами комунальної власності, реорганізації закладів освіти, культури та охорони здоров’я, врегулювання земельних та орендних відносин, створення об’єктів природо-заповідного фонду, підвищення самодостатності місцевих громад та інших напрямків.

Під час пленарного засідання народні обранці прийняли «Програму зайнятості населення Чернігівської області на 2021-2023 роки», заходи якої покликані поліпшити ситуацію на регіональному ринку праці та не потребують фінансових витрат з обласного бюджету. Відповідним рішенням затверджено «Програму відшкодування витрат з поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб з інвалідністю внаслідок війни, у Чернігівській області на 2021-2025 роки». Цей документ, яким вже передбачено видатки на проведення відшкодування витрат з поховання вищезазначених категорій осіб в обсязі 630,4 тис. грн, забезпечить фінансування заходів Програми у 2022 – 2025 роках.

Народні обранці внесли зміни до «Програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2021-2022 роки», які полягають у тому, що сума коштів, визначених на 2021 рік, збільшується на 316 тис.400 грн, відповідно до суми недофінансування по кожному депутату обласної ради 7 скликання, які не використали кошти депутатського фонду у 2020 році у зв’язку із відсутністю фінансування. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 32 млн 300 тис.грн.

Більше двох десятків ухвалених рішень стосувалися управління та розпорядження майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

Тривале обговорення серед присутніх у сесійній залі викликав проєкт рішення про реорганізацію КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр» шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня». Свою позицію стосовно процедури реорганізації озвучив генеральний директор КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр» Ігор Батог.

У результаті обговорення депутати прийняли рішення про реорганізацію комунального некомерційного підприємства та створення єдиного кардіологічного центру у складі КНП «Чернігівська обласна лікарня», яке має на меті підвищення якості надання медичної допомоги хворим кардіологічного профілю та доступності населення області до надання комплексної медичної допомоги.

Прийняті сесією обласної ради звернення до керівництва держави та центральних органів виконавчої влади стосувалися розробки Державної цільової програми забезпечення пожежної та техногенної безпеки у закладах соціальної сфери населених пунктів України, а також стосовно забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Одне із резонансних рішень: облрада не продовжила оренду майна колишньої комунальної мережі аптек товариству «Ліки України». Договір оренди закінчується 29 жовтня. «За» продовження оренди проголосували 7 депутатів, проти – 19, 23 – утримались.

Як відомо, у 2019 році майно комунального підприємства «Ліки України» передали в руки однойменної приватної компанії. Загалом в оренду на три роки віддали 28 комунальних аптек та 1 склад. За це компанія сплачувала в обласний бюджет 3 мільйони гривень на рік.

Логіка тих, хто був проти: прибуток від комунального майна має надходити не через посередників, не через приватних осіб, а напряму в бюджет буде йти весь сукупний дохід, тобто прибуток буде поступати в бюджет обласної ради.

Цікаво, що у 2019 році комунальне майно в оренду приватному підприємству передали рішенням управління коммайна, без участі депутатів. Тоді частина депутатів облради висловлювались проти такого рішення та називали його незаконним й оскаржували у судах. Нині ж після рішення депутатів не продовжувати оренду, управління комунального майна має 3 місяці, щоб запустити роботу колишнього комунального підприємства. На це потрібно за попередніми підрахунками, близько 20 мільйонів гривень.

Зі слів заступника начальника управління комунального майна облради Сергія Свиридова, гроші потрібні, щоб знайти персонал в аптечну мережу, отримати ліцензію та купити ліки. На його думку, новостворене комунальне підприємство даватиме в бюджет надходження менші, ніж від оренди.

Одна з пропозицій від депутатів облради, після завершення договору з ТОВ «Ліки України» знову віддати комплекс в оренду. Тільки через аукціон.

Джерело: сайт Чернігівської обласної ради, Суспільне.Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: