Новини

Тривають ремонти доріг місцевого значення у рамках «Великого будівництва»

У розпалі ремонт доріг та мостів у громадах Чернігівщини за програмою Президента України «Велике будівництво». Пріоритетність під час відбору об’єктів ремонту надається маршрутам шкільних автобусів, медичного транспорту, пасажирських перевезень та дорогам, якими проходять туристичні маршрути. Ось лише деякі з них.

* * *

Нове дорожнє покриття влаштовують на автошляху біля села Патюти у Козелецькій громаді: поточний середній ремонт дороги загального користування місцевого значення О250704 Горбачі – Патюти – Ставиське на ділянці км 0+000 – км 16+200. Протяжність цієї ділянки — 5,3 кілометра.

Загальний обсяг фінансування — майже 27,9 мільйона гривень.

Проєктом передбачено проведення підготовчих робіт, влаштування нового дорожнього покриття, укріплення узбіч, облаштування дороги засобами організації та безпеки дорожнього руху згідно з ДСТУ.

* * *

На завершальному етапі ремонт на ділянці дороги Короп – Атюша – Поліське. Тут триває поточний середній ремонт 5,1 кілометрів автомобільної дороги місцевого значення  О250805 Короп – Атюша  Поліське на ділянці км 0 + 000 – км 25 + 000 .

Облаштування узбіч виконується, коли основна дорога вже готова. Процес складається з: усунення деформованого полотна по всій площі, досипання ґрунту до потрібного рівня, ущільнення готової поверхні. Зміцнення смуги виконується за такою ж схемою, як і облаштування дорожньої основи. Спеціальні укладачі узбіч формують акуратну смугу.

* * *

5,2 кілометрів дороги місцевого значення ремонтується на території Мезинського національного парку: Поточним середнім ремонтом відновлюється ділянка автомобільної дороги місцевого значення О250801 Вишеньки – Радичів – Іваньків – /Т-25-39/.

Обсяг фінансування – 25 425,505 тис. гривень

На сьогодні, в рамках середнього поточного ремонту на вищезазначеній ділянці дороги, виконуються роботи з улаштування верхнього шару покриття з асфальтобетонної суміші.

Відновлена дорога між селами Розльоти та Радичів проходить територією Мезинського національного природного парку, який є справжньою родзинкою заповідних територій Чернігівської області.

default

* * *

Нагадаємо, за амбітними планами цього року на Чернігівщині завершать ремонт 39 доріг державного й місцевого значення та 26 мостів.

* * *

Для стимулювання будівництва доріг останніми роками ухвалено низку законопроєктів авторства депутатів фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України.

Наприкінці 2019 року ухвалили документ щодо введення середньострокового планування розвитку й утримання автомобільних доріг (№ 1041). Документ передбачає надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на фінансування проєктно-вишукувальних, науково-дослідних робіт, обстеження стану доріг.

Ухвалено також законопроєкт № 1047 щодо здійснення габаритно-вагового контролю на дорогах. Тепер за перевантажений автомобіль діють штрафи: за перевищення вагової норми на 5–10 % – 500 неоподатковуваних мінімумів, на 10–20 % – тисяча неоподатковуваних мінімумів, на понад 20 % – 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів. Гроші від штрафів ідуть до дорожнього фонду України.

Депутати підтримали й законопроєкт № 3742. Закон врегулює питання щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг загального користування, зокрема вдосконалення здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів.

Джерело: Чернігівська ОДА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: