Новини

Місцеві громади можуть втратити кошти тютюнового акцизу

У місцевих бюджетів хочуть забрати 5% тютюнового акцизу з роздрібної торгівлі!», – таку заяву на власній сторінці у Фейсбуці зробив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

5% акцизного податку з продажу тютюнових виробів наразі до місцевих бюджетів платять роздрібні торговці – кіоски і магазини, які продають цигарки. Проте 12 травня уряд ухвалив проект змін до Податкового кодексу, який це зобов’язання перекладає на великих виробників та імпортерів тютюнових виробів.

На думку авторів законопроекту, перекладення обов’язку сплати тютюнового роздрібного акцизу на великих гравців, що працюють в прозорому полі, дозволить додатково залучити до бюджету 1,9 млрд грн.

На місцевому рівні влада може втратити близько 2,4 млрд. гривень, заявляє Олександр Слобожан:

«Ми це категорично не підтримуємо, бо втрати муніципалітетів складуть 2.4 млрд грн. А справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не зможе запровадити. Ми проходили це з акцизом на пальне. Такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну. Не думаю, що тютюнові кампанії будуть підтримувати таку ініціативу. Сьогодні вони мають на своєму боці всі громади, які боряться з нелегальним обігом сигарет, бо отримають акциз с легально проданих цигарок. У разі якщо муніципальну владу позбавлять місцевого акцизу з тютюну, то їй простіше буде підтримати ініціативи про жорсткі обмеження продажу тютюнових виробів на території громад».

Водночас Мінфін не зможе запропонувати справедливих компенсаторів для кожної громади, впевнений Слобожан.А такі норми стануть вигідними власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну.Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України представляє інтереси 37 громад області та сподівається, що народні депутати від Чернігівщини встануть на захист місцевого самоврядування та не допустять вилучення з місцевих бюджетів роздрібного акцизу на тютюн.

Джерело: Асоціація міст України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: