Новини

У Куликівській ОТГ затвердили план оптимізації освітніх закладів

Депутати Куликівської ОТГ затвердили план оптимізації  освітніх закладів громади  на 2021-2023 роки

Ми вже повідомляли про проест жителів села Дроздівка біля Куликівської селищної ради – люди приїхали вимагати від селищної ради не закривати школу в їхньому селі.

Наразі розміщуємо офіційний реліз селищної ради щодо сесії 22 квітня, під час якої розглянули питання закриття освітніх закладів.

Як повідомляє сайт селищної ради, найбільш активне обговорення тривало навколо блоку питань щодо оптимізації закладів освіти громади, які представила на розгляд депутатського корпусу начальник Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді і спорту селищної ради Світлана Масльонка.

«До оптимізації  освітніх закладів саме  з цього року спонукають три важливі чинники: вимоги освітньої реформи, критична демографічна ситуація у громаді і фінансово-економічна спроможність громади», – зазначила Світлана Мальонка.

Оскільки питання набуло суспільного резонансу депутати дуже уважно і прискіпливо обговорили всі «за» і «проти», задавали начальнику Управління питання по суті Плану оптимізації. Депутати зійшлися на думці, що оптимізація освітніх закладів соціально важкий, але необхідний для розвитку громади крок. Однак запитань, зауважень і реплік до самого Плану висловили достатньо. Говорили про  доцільність включення до документу інформації щодо працевлаштування учителів із закладів, що підлягають оптимізації, про збереження і використання вивільнених приміщень, про забезпечення зручних маршрутів підвозу із врахуванням вікових особливостей дітей(старших – раніше, молодших – пізніше).

Пропонували розглянути можливість створення гімназій із структурним підрозділом дошкільної освіти(садочком) не тільки у Дрімайлівці, висловлювали стурбованість, чи вистачить освітньої субвенції, якщо фактична наповнюваність класів буде вищою за розрахункову. 

Світлана Масльонка повідомила також, що цього року громада має наміри придбати ще один шкільний автобус. На завершення обговорення посадовиця наголосила, що План оптимізації – це рамковий документ, така собі дорожня карта. Час і обставини вноситимуть свої корективи в нього. Депутатський корпус має всі повноваження вносити зміни до Плану, враховуючи поточну ситуацію.

За результатами обговорення більшістю голосів План оптимізації мережі закладів освіти  Куликівської селищної ради на 2021-2023 роки був затверджений. З 24 присутніх на сесії депутатів 16 проголосували «за», 8 – утримались.

Також під час сесії внесено зміни до бюджету Куликівської селищної ТГ на 2021 рік в частині перерозподілу дохідної та видаткової частини, а саме – виділено:

  • 190 тис. грн – на оплату послуг з електропостачання 17,7 тис. грн – на модернізацію вузлів обліку електричної енергії для Куликівської ЦРЛ;
  • 40 тис.грн – на придбання засобів індивідуального захисту медичних працівників та на оплату лабораторних послуг для виявлення бактеріального середовища та вимірювання параметрів мікроклімату та рівнів освітлення в кабінеті щеплень для якісної вакцинації від Covid – 19 для Центру первинної медико-санітарної допомоги;
  • 50 тис. грн – на придбання  будівельних матеріалів та оплату послуг по благоустрою населених пунктів. Виділені також кошти на фінансування інших першочергових видатків.

Окрім того депутати затвердили Програму підтримки індивідуального житлового будівництва та розвитку особистого селянського господарства «Власний дім» Куликівської селищної  ради на 2021– 2027 роки.

Створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та  надзвичайних  ситуацій Куликівської селищної ради.

Депутати розглянули і ухвалили блок рішень щодо комунального майна: встановлення ставки орендної плати, передачі в оренду комунального майна(приміщень, будівель).

Джерело: сайт Куликівської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Куликівська,

Уряд визнав 4 громади Чернігівщини зоною бойових дій

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій опублікувало перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають у тимчасовій окупації. Станом на 29 червня (останнє оновлення) у Чернігівській області також внесли до цього переліку кілька населених…

До березня 2022 року у Куликівській громаді відкриють бібліотечний коворкінг

У березні 2022 року в Куликівській громаді планують відкрити бібліотечний коворкінг в якому будуть працювати із молоддю та підприємцями початківцями. Про це сьогодні розповіла Юлія Постернак, Куликівський селищний голова на пресконференції. «Вже в березні ми плануємо завершити всі підготовчі роботи…

Сесія Куликівської ОТГ: кошти на оплату праці, школи та новий депутат

23 липня  відбулася одинадцята сесія Куликівської селищної ради восьмого скликання. У роботі сесії взяли участь старости старостинських округів громади. Вела сесію селищний голова Юлія Постернак. На порядок денний сесії було винесено тридцять вісім питань. Обговорення проєктів рішень відбувалося на спільному…

Куликівська ОТГ створить коворкніг на грантові кошти

Куликівська селищна рада отримає від Програми «U-LEAD з Європою» підтримку у реалізації проєкту з формування сприятливого бізнес-середовища у громаді, налагодженні діалогу з бізнесом та його підтримці. На отримані кошти в громаді планують створити коворкінг для навчання та роботи підприємців. Бюджет…

Депутати розбирались із ситуацією щодо закриття школи у Куликівській громаді

Як ми вже повідомляли, Чернігівська районна рада за ініціативою депутатки від «Слуги Народу» Світлани Личак створила робочу групу для детального вивчення ситуації щодо закриття школи у селі Дроздівка Куликівської селищної ради. Минулого тижня члени робочої групи виїхали у громаду щоб…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: