Новини

У Кіптівській ОТГ виступили проти будівництва сміттєпреробного заводу

250 нових робочих місць, зарплата від 12 до 35 тисяч гривень та 20 мільйонів гривень податків громаді. Все це обіцяв інвестор сміттєпреробного заводу, який хотів побудувати його у селі Підлісне Кіптівської громади.

З цього приводу пройшли громадські обговорення.

«Ми проти сміттєзвалища у нас у селі Підлісне. Мало того, що у нас кроплять поля, не можна дихати, а ви уявляєте, якщо за селом поставлять «мусорку». Хто у нас буде працювати, я не піду працювати на «мусорку» і за що працювати? Цього однозначно в селі нам не треба», – говорить місцевий житель Сергій Демченко.

Інвестор Сергій Голуб родом з Ніжина. Зараз живе та працює у Києві. Каже, хотів побудувати завод у рідній області.

Завод повністю екологічний, викидів та запаху у селі не буде, запевняє інвестор. Збудувати його планував за рік.

«Не буде жодного викиду, труба буде, але труба аварійна для паровикиду. Нічого ніколи не буде смердіти, ніде у вас сміття не буде валятися. Сюди заїжде не сміття, а вже готова сировина для переробки», – сказав Сергій Голуб.

Збудувати завод планував на місці закинутої ферми, неподалік лісу. Зараз там знаходиться сільське сміттєзвалище, яке селяни палять власноруч, щоб утилізувати.

Інвестор пропонував створити 250 робочих місць з зарплатою від 12 до 35 тисяч гривень. Бюджет громади міг би отримувати від підприємства близько 20 мільйонів гривень щороку. На що місцеві відреагували скептично.

«250 робочих місць. Кому працювати на цих звалищах та сміттєперероблюючих заводах? Бомжі, в основному покидьки суспільства, вони ось тут поселяться в оцих хатах пустих, все розкрадуть, п’янство. Це таке буде!», – сказав місцевий житель Олександр Гаврилко.

Після 30 хвилин обговорень, близько 200 місцевих жителів одноголосно прийняли рішення – проти.

Інвестор Сергій Голуб каже, планує шукати місце і далі, та ймовірніше це буде не на Чернігівщині.

Джерело: Суспільне.Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Кіптівська,

Які умови створюють у сільських школах для навчання дітей під час тривог і блекауту

Діти – це найдорожче, що є, вважають у Кіптівській громаді, а тому для них намагаються створити належні умови для навчання, попри всі складнощі з тривогами, відключенням світла. Людмила Вакуленко, директорка школи с. Прогрес: Прийняли рішення перевести на змішане навчання і…

Земельні законопроєкти: чи вигідні для громад?

— Щойно був аукціон на п’ять ділянок. Від чотирьох переможець відмовився, а одну, на 23 гектари — взяв у користування. На сім років. Дохід бюджету — сто тисяч гривень на рік, — розповів Володимир Кучма, голова Кіптівської ОТГ. — Чернігівщина тепер, із…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У Кіптівській громаді стару будівлю школи реконструюють під дитячий садок

Сучасний дитячий садочок з’явиться на території Кіптівської громади. Проєкт модернізації старого приміщення школи реалізовуватимуть коштом Державного фонду регіонального розвитку в рамках програми “Велике будівництво”. До складу Кіптівської громади входить 19 населених пунктів. На їх території функціонує чотири дитячі садочки, де…

У чотирьох громадах реалізуватимуть проєкти за кошти ДФРР

У понеділок, 12 березня, Уряд дав старт реалізації проєктів регіонального розвитку, які реалізовуватимуться коштом ДФРР у 2021 році, затвердивши їх перелік та обсяг фінансування.  Впродовж лютого-березня Мінрегіон погодив 5 проєктів, що будуть фінансуватися в Чернігівській області коштом Державного фонду регіонального…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: