Новини

На прохання громад: депутати пропонують змінити систему зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

За ініціативою групи депутатів Верховної Ради України зареєстровані законопроекти №5244 і №5245, які встановлюють новий принцип розподілу податку на доходи фізичних осіб між місцевими бюджетами.

На сьогодні, згідно зі статтею 168 Податкового кодексу, ПДФО зараховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи, яка виплачує оподатковані доходи фізичній особі. Втім така модель сплати ПДФО не задовольняє потреби територіальних громад. Найбільше при цьому втрачають невеликі громади, яких більшість на Чернігівщині.

Приміром, людина живе у громаді, а працює в іншому населеному пункті. Відтак, ПДФО надходить саме до тієї територіальної громади, де юридично зареєстроване підприємство, а не до громади за місцем проживання людини. Внаслідок такого розподілу ПДФО найбільш страждають сільські територіальні громади та громади міст-супутників великих міст, бюджети яких недоотримують значні обсяги цього податку. Відтак, не можуть належним чином фінансувати програми соціально-економічного розвитку своїх громад, освіту, охорону здоров’я, ремонти доріг та програми благоустрою.

Інший випадок, підприємство, яке має відокремлені підрозділи – виробничі та функціональні структурні підрозділи (філії, відділення, цехи, бригади, тощо) не за місцем розташування центрального офісу. У такому випадку ПДФО сплачуються не за місцем розташування таких підрозділів (де фактично провадиться діяльність), а за місцем, де зареєстрована юридична особа. При цьому працівниками таких підрозділів використовується інфраструктура відповідної місцевої громади, де розташовані такі підрозділи, що зношує та руйнує її, але ресурси на відновлення та покращення цієї інфраструктури такій місцевій громаді не надходять.

Законопроекти пропонують встановити такий порядок сплати податку на доходи фізичних осіб: пропорційно у розмірі 50% за місцем проживання чи реєстрації і 50% за місцем роботи такої фізичної особи

Серед авторів законопроекту – депутати «Слуги Народу» від Чернігівської області Павло Халімон, Сергій Гривко та Анатолій Гунько (округ 208), представники депутатської групи “Довіра”, фракцій «Європейської солідарності», ВО «Батьківщина» та ОПЗЖ.

«Депутати та голови громад не вперше піднімають тему зміни підходів до розподілу ПДФО. Звісно, це більше стосується невеликих громад. З іншого боку, багато підприємств зареєстровані у столиці, в якій таким чином концентруються податкові надходження. Якщо закон збалансує надходження ПДФО, то громади отримуватимуть справедливу його частину. Прийняття рішень, які стосуються податків та їх розподілу між бюджетами має спиратись на ґрунтовний аналіз переваг та ризиків», – коментує керівник фракції «Слуги Народу» у Чернігівській обласній раді Дмитро Іванов.

Не забули в законопроекті важливі для Чернігівщини нюанси. Мова про сільськогосподарські підприємства. Для них розподіл податку до сплати буде враховувати земельні ділянки, на яких безпосередньо здійснюється діяльність таким товаровиробником.

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: