Новини

«Законопроект №2194: загрози для природи під час земельної реформи»

Вже завтра, 16 березня, на голосування буде винесений законопроект №2194 – один з ключових для реалізації земельної реформи в Україні. Це вже повторне друге читання цього законопроекту, однак його доопрацьована версія все одно не є ідеальною. Зокрема, нинішня версія №2194 може поставити хрест на левовій частці української природи.

Про загрози законопроекту №2194 говорили на прес-конференції, яка відбулася 15 березня у прес-центрі УНІАН. Спікерами виступили народні депутати України та експерти громадських природоохоронних організацій.

Зокрема, провідний юрисконсульт МБО «Екологія-Право-Людина», адвокат Софія Шутяк наголосила, що нинішня редакція законопроекту №2194 має завершити децентралізацію та сприяти економічному розвитку громад. Законопроект створює конфлікт інтересів, адже функції використання землі та контролю за таким використанням одночасно покладаються на органи місцевого самоврядування. Окрім того, законопроект скасовує землевпорядну експертизу, не узгоджується з процедурами стратегічної екологічної оцінки та оцінки впливу на довкілля, створює ризики неконтрольованої забудови – і це далеко не повний перелік його екологічних ризиків.

Голова правління ГО «Українська природоохоронна група» Олексій Василюк відмітив, що законопроект створює значний ризик знищення залишків дикої природи України. У рамках земельної реформи органи місцевого самоврядування отримують не тільки орні землі, але і луки, степи та самосійні ліси, розташовані на сільськогосподарських територіях. Законопроект №2194 не впроваджує обмеження, необхідні для охорони таких природних екосистем. У нинішньому вигляді це прямий шлях до їх знищення, зокрема внаслідок розорювання. Окрім того, законопроект загрожує «дерибаном» українським лісам на землях запасу та тим, на які лісгоспи не встигли виготовити документацію.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду Юлія Овчинникова зауважила, що децентралізація є важливим кроком, але при її проведенні повинен враховуватись природоохоронний аспект. Депутати екологічного комітету підготували низку важливих природоохоронних поправок до законопроекту №2194 – поправки №1780, 3047, 3104. Мета таких поправок: ідентифікувати на землях державної власності, які підлягають передачі місцевим громадам, території, які мають природну цінність і є перспективними для відновлення водно-болотних угідь, створення природно-заповідних територій, заліснення і підготувати на них всі відповідні документи для збереження. Це б дозволило Україні досягнути поставлених Урядом цілей щодо збільшення площі природно-заповідних територій та площі лісів, як це наразі і роблять провідні західні держави. На жаль, ці правки не були підтримані перед повторним другим читанням, що створює великі ризики втрати цінних природоохоронних територій в процес дерегуляції.

Учасники прес-конференції наголосили на тому, що прийняття законопроєкту №2194 у його нинішній редакції – це шлях «в нікуди». Знищення останніх українських степів, дерибан лісів, відсутність належного контролю та оцінки впливу на довкілля – все це лише провокуватиме екологічні катастрофи та зміну клімату, боротьбу з якими декларують як  пріоритетні Президент України та Уряд України.

Більш детальна інформація:

Джерело: ГО “Українська природоохоронна група”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: