Новини

Зростуть штрафи за незаконну рубку дерев у населених пунктах

Наприкінці січня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень».

Проєктом передбачено збільшення в 10 разів штрафних санкцій за знищення або пошкодження насаджень, інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду. Повідомляють у відомстві.

Так, штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів (стаття 153 КУпАП) сягатиме від 1700 до 3400 гривень для громадян та від 5100 до 8500 гривень для посадових осіб. Наразі штраф за вказане порушення становить 170-510 гривень та 510-850 гривень відповідно.

Також до Кримінального кодексу буде введена нова стаття 246-1, згідно з якою умисне знищення, пошкодження дерев, чагарників в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, каратиметься штрафом у розмірі 8500-17000 гривень або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. При цьому, істотною шкодою вважається така, що у 20 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Законопроєкт дозволить посилити захист зелених насаджень у населених пунктах. Особливо актуальним це є для великих міст та населених пунктів з розвиненою промисловістю, адже дерева, окрім того, що є джерелами кисню, виступають також природним фільтром для забруднюючих речовин, які щодня продукуються підприємствами та автотранспортом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії, Влада, Громади,

Рік після початку епідемії: як вакцинація допоможе подолати covid-19 на Чернігівщині

Рік тому, на початку березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. Новий етап битви з хворобою стартував із 24 лютого – цього стартувала кампанія з вакцинації….

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон….

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати. Зокрема, законопроєктом передбачається: Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.  Ліквідується обов’язковість…

Об’єдналися чи дистанціювалися: як під час пандемії влада області інформує та комунікує з громадськістю

Писали релізи «на відчіпного» чи вибудовували ефективну стратегію інформування у час, коли це є одним з мечів боротьби з пандемією covid-19: ГО «Разом до громадянського суспільства» береться дослідити рівень комунікації Чернігівської ОДА, Ніжинської, Прилуцької, Корюківської, Менської та Борзнянської міської ради…

Громади Чернігівщини отримають більше коштів додаткової дотації на освіту та медицину

Цього року Кабмін виділив для Чернігівської області 185,9 мільйонів гривень додаткової дотації на освіту та медицину. За наполяганням депутатського корпусу Чернігівської обласної ради ці кошти будуть розподілені із врахуванням потреб територіальних громад області. «Під час консультацій з Чернігівською ОДА нам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: