Новини

Законність нового районування України взявся перевіряти Конституційний суд: що про це думають на Чернігівщині

Минулого тижня Конституційний суд України відкрив конституційне провадження у справі щодо конституційності постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів. Про це повідомила постійний представник парламенту в Конституційному суді, заступник голови Комітету ВР з питань правової політики, народний депутат від “Слуги народу” Ольга Совгиря у своєму Телеграмі.

Конституційне подання 49 народних депутатів України надійшло до КСУ ще 20 жовтня 2020 року. Його автори наводять такі аргументи:

–          оскаржуваною постановою змінено елементи територіального устрою, який може визначатися виключно законами;

–          здійснивши укрупнення окремих районів, ВР обмежила право на доступ до суду, оскільки “важливими елементами доступності суду як інституції є територіальна наближеність суду та стабільність судової системи;

–          з прийняттям оспореної постанови ВР створила правову невизначеність щодо територіальної юрисдикції місцевих судів.

Постанова Верховної Ради «Про утворення і ліквідацію районів» передбачала ліквідацію існуючих тоді 490 районів й утворення 136 нових. У Чернігівській області замість 22 районів створили п’ять.

«Навіть якщо в Україні залишити 490 районів – це 1470 громад, для 2/3 з них право на доступ до суду також можна вважати обмеженим, бо в громаді немає суду. Насправді, щоб наблизити будь яку послугу, не обов’язково в кожному населеному пункті відкривати установу. Громади, наприклад, для наближення адміністративних послуг відкривають віддалені робочі місця ЦНАПу у кожному старостинському окрузі. Якісні публічні послуги надаються в громадах – це аксіома. Якщо депутати хочуть наблизити послугу до людей, то слід надати громаді таке повноваження і не забути на це повноваження передати ресурс. Думаю депутатам-ініціаторам звернення слід зайнятися прямими обов’язками – привести закони у відповідність до сучасних вимог, максимально спростити законодавство для людей і бізнесу, завершити реформу суду, бо скоро в судах не буде кому працювати та ухвалювати рішення «іменем України», – так конституційне подання нардепів прокоментував Ратан Ахмедов, голова Корюківської громади.

В перспективу скасування нового районування не вірить голова Чернігівської райради Микола Силенко.

“25 жовтня 2020 року відбулись місцеві вибори на новій адміністративно-територіальній основі. Районні ради наразі забезпечують процес передачі установ і майна на рівень громад, тим самим посилюючи їх спроможність. Не розумію, яким чином можна зупинити чи розвернути цей процес. Безумовно, крапку в даному питанні має поставити Конституційний суд. Однак є ряд випадків, коли справи там розглядаються роками”, – підкреслив Микола Силенко.

На подання відреагував голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ, нардеп Віталій Безгін.

«Так як наразі немає закону про адмінтер устрій, а в Конституції чи рішеннях КСУ жодного слова не сказана про форму акту, у якій має прийматись рішення про «зміну АТУ», напр. ліквідацію і утворення районів, Верховна Рада реалізувала своє конституційне право (п. 29 ч. 1 ст. 85) на підставі дії прямої норми Конституції у формі Постанови і будь-яких обмежень для цього у чинному законодавстві немає», – написав Безгін на власній сторінці у Фейсбуці.

Джерело: Офіс реформ при Чернігівському відділенні Асоціації міст України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: